„Auksiniu gaubliu“ įvertinta Glenn Close: „Privalome pasirūpinti savo svajonėmis“

Glenn Close per „Auksinių gaublių“ apdovanojimus ir filme „101 dalmatinas“/Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-01-08 21:10
Šiais metais per „Auksinių gaublių“ teikimo ceremoniją geriausia draminio filmo aktore pripažinta Glenn Close per apdovanojimus savo kalba įkvėpė moteris. Ji ragino niekada nepasiduoti ir „užpildyti“ bei „pamaitinti“ savo kūrybinį potencialą.

Glenn Close sausio 7 dieną nušluostė nosį aktorei ir dainininkei Lady Gagai, kuri, kaip buvo tikėtasi, turėjo gauti „Auksini gaublį“ už Elės vaidmenį muzikinėje dramoje „Taip gimė žvaigždė“. Tačiau šešis kartus „Oskarui“ nominuota aktorė Glenn Close kritikams pasirodė vertesnė „Auksinio gaublio“ už savo vaidmenį dramoje „Žmona“.

Filme ji vaidina Joaną Castelman, Nobelio premijos laureato žmoną, kuri su juo kartu per gyvenimą keliauja jau 40 metų.

Įvertinta prestižiniu kino apdovanojimu Glenn Close savo kalba per ceremoniją skatino moteris palikti komforto zoną ir pačioms pildyti kad ir slapčiausius savo troškimus.

„Dievuliau! Ačiū Holivudo spaudos asociacijai, man didžiulė garbė būti tarp savo seserų šioje kategorijoje.

Noriu padėkoti Meg Wolitzer, parašiusiai neįtikėtiną novelę, ir Jane Anderson, adaptavusiai ją didiesiems kino ekranams, Rosalie Swedin bei Claudiai Bluemhuber už aistrą. 

Reikėjo 14 metų, kad šis filmas išvystų dienos šviesą. Buvau su juo susieta dėka nuostabiojo Kevino ir Franklino, stovėjusių už nugaros ir man kartojusių: Taip, tai puiki istorija ir mums reikia, jog būtum šalia, kol ji išsipildys.

Glenn Close / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Glenn Close / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Žinote, ta istorija buvo pavadinta „Žmona”. Manau, kad būtent dėl to kūrybinei komandai prireikė 14 metų. Kad suvaidinčiau charakterį, kuris yra toks dvasiškai turiningas, gilus, aš dažnai prisimindavau savo mamą. Kaip ji savo visa gyvenimą ir įkvėpimą atidavė tėčiui.

Sulaukusi 80-ties ji tarė: Jaučiuosi, tartum nieko nepasiekiau. Ir tai man atrodė taip neteisinga. Iš savo patirties aš galiu pasakyti: Moterys, mes slaugytojos, štai ko iš mūsų tikimasi.

„Auksinių gaublių“ raudonas kilimas/Vida Press nuotr.
„Auksinių gaublių“ raudonas kilimas/Vida Press nuotr.

Turime vaikų, vyrus, jei mums pakankamai pasisekė – juos galime vadinti partneriais. Bet privalome „užpildyti“ ir save, pasirūpinti savo svajonėmis. Pasakykime sau: Galiu tai padaryti ir turėčiau tai sau leisti.

Kai buvau mažytė, jaučiausi tartum Muhammadas Ali (buvęs profesionalus amerikiečių boksininkas – red. past.), kuriam buvo lemta tapti boksininku. Žinojau, kad būsiu aktore. Žiūrėjau „Disney“ filmus, stebėjau Hayley Mills ir sau pasakiau: „Aš galiu tai padaryti. Štai šiandien esu čia.“

Rugsėjį sukaks 45-eri metai, kai dirbu aktore, ir negalėčiau įsivaizduoti nuostabesnio gyvenimo.“ - sakė Glenn, o jos žodžiai buvo palydėti audringomis ovacijomis.

Naujausi straipsniai