„Auksinė žuvelė“ Rūta Meilutytė tapo Lietuvos plaukimo čempione

Rūta Meilutytė Lietuvos plaukimo čempionate Klaipėdoje / Algirdo Kubaičio nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-12-16 14:42
AA

Prieš daugiau nei dvejus metus apie karjeros pabaigą pranešusi Rūta Meilutytė (24) ketvirtadienį galingai startavo Lietuvos plaukimo čempionate. „Auksinė žuvele“ vadinama sportininkė 100 metrų plaukimo krūtine distancijoje neturėjo sau lygių ir tapo Lietuvos čempione.

R.Meilutytė 100 m plaukimo krūtine distancijoje neturėjo sau lygių ir tapo Lietuvos čempione. Sportininkė 2 sekundėmis pagerino savo atrankos plaukimo laiką ir finale 100 m nuplaukė per 1 minutę ir 5,23 sekundes, skelbia lrt.lt.

Artimiausią konkurentę Agnę Šeleikaitę ji aplenkė daugiau nei 3 sekundėmis.

Trečiąją vietą užėmė Karilė Ališauskaitė (1 min. 10,23 sek.).

Vos sugrįžusi į baseiną, R.Meilutytė iškart laimėjo atrankos plaukimą 100 metrų krūtine rungtyje. Distanciją R.Meilutytė įveikė per 1:07,53 min. Plaukikė beveik keturiomis sekundėmis buvo greitesnė už artimiausią varžovę.

Bendroje įskaitoje 24-erių olimpinė čempionė taip pat buvo pirma ir artimiausią varžovę lenkė net 3,09 sek.

Pirmajai atplaukusiai R.Meilutytei priklauso 100 m plaukimo krūtine pasaulio rekordas – 1 min. 02,36 sek. Šį olimpinė plaukikė pasiekė  2013 metais Maskvoje.

Rūta Meilutytė – Lietuvos plaukimo čempionate Klaipėdoje / Algirdo Kubaičio nuotr.

R.Meilutytė puikiai pasirodė ir 50 metrų peteliške rungtyje, kur pirmajame plaukime distanciją įveikė per 27,12 sek.

Bendroje šios rungties įskaitoje R.Meilutytė užėmė antrąją vietą. Pirmoji atplaukė Alina Vedehhova.

Atviras Lietuvos plaukimo čempionatas truks tris dienas. Jame rungsis daugiau nei 280 sportininkų iš 25 plaukimo klubų.