„Auksinė žuvelė“ Rūta Meilutytė pasaulio čempionate iškovojo bronzos medalį

Rūta Meilutytė pasaulio čempionate Budapešte 100 m plaukime iškovojo bronzą / Scanpix nuotr.
Žmonės.lt, BNS
Šaltinis: Žmonės
AA

Vengrijos sostinėje Budapešte vykstančiame pasaulio plaukimo čempionate Rūta Meilutytė nuskynė medalį! Po penkerių metų pertraukos į planetos pirmenybes išvykusi sportininkė į gimtinę parsiveš bronzą.

Bronzos medalį R.Meilutytė iškovojo moterų 100 metrų plaukimo krūtine finale.

Lietuvių plaukikė distanciją įveikė per 1:06.02 min. R.Meilutytė finale nusileido tik italei Benedettai Pilato (1:05.93) ir vokietei Annai Elendt (1:05.98).

R.Meilutytė, kaip ir jai įprasta, į starto signalą sureagavo greičiausiai. Po pusės įvektos distancijos lietuvių plaukikė buvo antra ir tik 0,03 sekundės atsiliko nuo galiausiai tik penktoje vietoje finišavusios japonės Reonos Aoki.

Rūta Meilutytė / Dariaus Kibikščio/ LPF nuotr.

Tuo tarpu antroje distancijos dalyje R.Meilutytė kurį laiką pirmavo, tačiau likus paskutiniams metrams ją aplenkė dvi varžovės, palikusios lietuvių plaukikę trečioje vietoje.

Neseniai po beveik trejų metų pertraukos į plaukimą sugrįžusi R.Meilutytė už nugaros paliko ir pasaulio rekordininkė Lilly King (1:06.08).

Tai trečias R.Meilutytės medalis šioje distancijoje pasaulio čempionate. 2013 m. ji buvo greičiausia Barselonoje ir tapo pasaulio čempione, o po dvejų metų Kazanėje pasipuošė sidabro apdovanojimu, tad dabar užpildė savo kolekciją trečios spalvos medaliu.

Rūta Meilutytė pasaulio čempionate Budapešte 100 m plaukime iškovojo bronzą / Scanpix nuotr.

2013 m. ji iškovojo ir sidabrą plaukdama 50 m krūtine.

Savo pasirodymą Budapešte Rūta pradėjo sekmadienį ryte, kai 100 m distancija atrankoje įveikė per 1:06.71 min., pagerino šio sezono geriausią rezultatą ir į pusfinalį pateko devintu rezultatu.

Sekmadienį vakare antrajame pusfinalyje startavusi R.Meilutytė finišavo trečia ir pademonstravo labai solidų laiką – 1:06.04 min. Bendroje įskaitoje jos laikas buvo ketvirtas.

Šioje rungtyje Budapešte dalyvavo ir kita Lietuvos plaukikė Kotryna Teterevkova. Ji pusfinalyje užfiksavo 1:06:97 min. laiką ir buvo dvylikta. Tokią pačią poziciją lietuvė užėmė ir atrankos varžybose.

Dramatiškame moterų 100 m plaukimo krūtine finale Rūta Meilutytė iškovojo pasaulio čempionato bronzą!!! ???????????????? Fantastiškas Rūtos pasirodymas ir pirmasis čempionato Budapešte medalis Lietuvai!

Posted by LTU Swimming on 2022 m. birželio 20 d., pirmadienis

Prieš pasaulio čempionatą šį sezoną K.Teterevkovos geriausias rezultatas buvo 1:06.35 min., R.Meilutytės – 1:07.07 min.

R.Meilutytei priklauso ir Lietuvos rekordas (1:04.35), užfiksuotas 2013-aisiais metais pasaulio čempionate Barselonoje.

Pasaulio rekordo (1:04.13) savininkė – amerikietė L.King. Jį plaukikė užfiksavo prieš penkerius metus tame pačiame Budapešto „Duna“ baseine pasaulio čempionato metu.

R.Meilutytė ketina varžytis dar dvejose pasaulio čempionato rungtyse – 50 m krūtine ir 50 m laisvuoju stiliumi. Abiejų rungčių atrankos ir pusfinaliai vyks penktadienį, o finalai – šeštadienį.

Skaitykite daugiau