Aukcione parduoti legendiniai McQueeno batai: už 3 poras – 295 000 JAV dolerių (papildyta)

„Armadillo“ batai ant podiumo / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-07-29 09:18
Ir kaip tik šie batai nevadinti – ir ateivių apavu, ir batais-žudikais, ir kanopomis, ir neprilygstamais meno kūriniais. Tačiau avėti juos išdrįso nedaug moterų, tik tokios drąsuolės, kaip Lady Gaga ar Daphne Guinness. Tiesą sakant, vargu ar kurdamas „Armadillo“ batus Alexanderis McQueenas išvis susimąstė apie patogumą. Trys legendinės šių batų poros ką tik parduotos „Christie's“ aukcione. O netrukus paaiškėjo, kad naująja batų savininke tapo Lady Gaga!

Niujorko „Christie’s“ aukcione batai buvo parduodami liepos pabaigoje, už vieną batų porą tikėtasi gauti 10 000–15 000 JAV dolerių. Panašu, kad gauta suma gerokai pranoko lūkesčius – už tris poras bendrai sumokėta 295 000 JAV dolerių (pinigai bus skirti UNICEF misijai, skirtai nukentėjusiems nuo žemės drebėjimo Nepale paremti). Aukciono atstovai taip ir nepaskelbė, kas yra jų pirkėjai ar pirkėjas. 


Visos trys legendinių batų poros yra rankų darbo kūriniai, pagaminti Italijoje iš pitono odos ir medžio.

Žinoma, tai ne vieninteliai šių batų egzemplioriai – šiais kūriniais dar galima pasigrožėti iki rugpjūčio 2-osios Londono Viktorijos ir Alberto muziejuje eksponuojamoje parodoje „Alexanderis McQueenas: Laukinis grožis“ („Alexander McQueen: Savage Beauty“). 
 

„Armadillo“ batai ant podiumo buvo pademonstruoti pristatant Alexanderio McQueeno 2010 m. pavasario-vasaros kolekciją. Ir nors jie buvo kurti pirmiausia kaip podiumui skirti meno kūriniai, atsirado moterų, sugebėjusių juos priderinti savo garderobe ir net vaikščioti gatvėmis. Žinoma, šios moterys – neeilinės batų fanės. Su „Armadillo“ batais yra pasirodžiusi atlikėja Lady Gaga, taip pat menininkė, turtuolė ir šiaip ekscentriška moteris, pamišusi dėl batų-meno kūrinių, Daphne Guinness. Žymieji batai yra tapę ir ne vienos žurnalo fotosesijos herojais. 

Papildyta: Neilgai trukus paaiškėjo, kad naująja visų trijų batų porų savininke tapo Lady Gaga - savo „Instagram“ paskyroje ji paskelbė porą nuotraukų, įrodančių, kad nuo šiol šie avimi meno kūriniai priklauso jai. 

 

Long Live McQueen. Look monsters, we got a sign of love from the beyond. . Photo by the babes

A photo posted by @ladygaga on

Elaima.lt

Naujausi straipsniai