Augustė Vedrickaitė pasijuto lyg baudų medžioklėje: grįžus iš Norvegijos, nesiliauja pareigūnų vizitai

Augustė Vedrickaitė su sūnumi Arijumi / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-10-15 16:33
Dainininkė Augustė Vedrickaitė (35), spalio 5 dieną parvykusi iš Norvegijos, susidūrė su, pasak jos, neadekvačiu pareigūnų elgesiu. Visiems asmenims, iki spalio 12 dienos parvykusiems iš minėtosios šalies, buvo privaloma saviizoliacija. Tarp jų pateko ir Augustė su sūnumi. Keisčiausia, kad visą savaitę iki naujosios tvarkos isigaliojimo ji nesulaukė jokios patikros. Tvarkos sergėtojai moterį ir jos trimetį sūnų atakuoti ėmė po oficialių pakeitimų, kada parvykusiems iš Norvegijos nebereikėjo izoliuotis. Dabar Augustei tenka sulaukti nuolatinių skambučių ir tikrinimo. Prašoma prie telefono pakviesti ir jos mažametį sūnų. Savo istorija moteris dalijasi su portalu Žmonės.lt ir pastarųjų dienų pareigūnų elgesį vadina baudų medžiokle.

Siaučiant koronavirusui, Lietuvoje taisyklės ir rekomendacijos keičiasi kone kasdien. Šalių sąrašas, iš kurių parvykus privaloma saviizoliuotis, taip pat kas savaitę yra koreguojamas. Kai kurie piliečiai dėl iki smulkiausios detalės neapgalvotos tvarkos šiuo metu patiria nemažai erzulio bei streso. Nemalonioje situacijoje teigia atsidūrusi ir dainininkė Augustė Vedrickaitė.

Ji pasakoja kelionę į Norvegiją suplanavusi spontaniškai. Žinoma moteris sako norėjusi pravėdinti galvą bei aplankyti artimuosius. Tiesa, visi planai apkarto, kai prieš išvykstant iš Lietuvos, pakilo sergančiųjų COVID-19 gimtinėje skaičius ir dainininkė sužinojo, kad ne tik sugrįžus Lietuvoje, bet ir nuvykus į Norvegiją jai teks izoliuotis.
 
„Su mažyliu skridau aplankyti brolio šeimyną, suvokdama visas to pasekmes.
 
Skrydžio dieną sužinojau, kad jau reikės izoliuotis ir nuskridus ten. Pagalvojau, ką gi, liūdna, kad nepavyko, niekur mes neskrisime ir nežinia, kada galėsime pamatyti artimuosius“, – prisimena Augustė.
Nepaisant apnikusių negatyvių minčių, atlikėja pasakoja paprašiusi Norvegijoje gyvenančios draugės paskambinti į vietinę COVID-19 liniją ir paklausti daugiau detalių. Skambutis buvo informatyvus bei kiek galima tokioje situacijoje nuraminantis. Augustei draugė pranešė, kad norvegai taiko kiek kitokią apsisaugojimo nuo COVID-19 praktiką.
 
„Sužinojome, kad skirtingai nei čia, ten saviizoliacija paremta ne kalėjimu ir baudų medžiokle, o žmogaus sąmoningumo principu: laikytis atstumo, kur daugiau asmenų dėvėti kaukę ir dezinfekuoti rankas“, – pasakoja moteris.
 
Praleidusi puikų laiką su brolio šeima Norvegijoje, Augustė parskrido į Lietuvą. Kaip ir priklauso – ji sąžiningai užpildė visus reikiamus dokumentus ir su trimečiu sūnumi Arijumi izoliavosi namuose.
 
Keistenybės prasidėjo tuomet, kai po poros dienų sugrįžimo moteris išgirdo LR Sveikatos ministrą Aurelijų Verygą per televiziją kalbant, jog grįžusiems iš Norvegijos nuo spalio 12 d. nebereikia saviizoliuotis. Apie taisyklių keitimą jis kalbėjo spalio 7 d. – praėjus dviems paroms nuo Augustės grįžimo.
 
Augustė Vedrickaitė / Asmeninio albumo nuotr.
Augustė Vedrickaitė / Asmeninio albumo nuotr.
„Apsidžiaugiau ir paskambinau į karštąją liniją pasitikslinti. Gavau atsakymą, kad nauja tvarka įsigalios nuo pirmadienio ir man ji nebus pritaikyta, reikės toliau saviizoliuotis likusį laikotarpį. Draugai juokėsi, kad galbūt galiu nuskrist į Norvegiją, grįžti tą pačią dieną atgal ir jau saviizoliuotis nebereikės? Žinoma, tai tik kalbos, nes su sūnumi gavome specialius kodus, pagal kuriuos artimiausiu metu mus privalėjo tikrinti pareigūnai“, – prisimena Augustė. 
 
Netrukus ją be galo nustebino tikrintojų elgesys. Spalio 5 dieną iš Norvegijos grįžusios moters ir jos sūnaus niekas netikrino beveik visą savaitę. Lygiai tą dieną, kada oficialiai parvykusiems iš Norvegijos nebereikėjo saviizoliuotis, ji sulaukė skambučio, kuris, kaip sako, ir prajuokino, ir paskatino pasidalinti savo patirtimi. Kitame laido gale išgirdo prašymą pakviesti prie telefono trimetį sūnų Arijų.
 
„Anketoje dėl QR kodo nebuvo galimybės nurodyti grįžtančiojo iš užsienio amžių, to nebuvo klausiama, tai pareigūnai  lankė tuos, ką nurodė sistema. Net jei lankomasis nesugeba ne tik atidaryti durų, bet ir atsiliepti į skambutį“, – pabrėžia ji.
 
Iš vėžių labiausiai išmušė tai, jog tikrinti Augustę su vaiku pareigūnai ėmė tuomet, kai įsigaliojo naujosios taisyklės.
 
Ketvirtadienį A.Vedrickaitė ir vėl sulaukė tvarkos sergėtojų dėmesio.
 
Augustė Vedrickaitė su sūnumi Arijumi / Asmeninio albumo nuotr.
Augustė Vedrickaitė su sūnumi Arijumi / Asmeninio albumo nuotr.
„Būtų juokinga, bet jau darosi pikta.  Pirmąją savaitę po grįžimo iš kelionės niekas neaplankė, tačiau šią savaitę, kuomet nuo pirmadienio tvarka pasikeitė ir saviizoliacija atvykusiems iš Norvegijos nebeprivaloma, mus pareigūnai lanko jau trečią kartą. Taip, jie tik dirba savo darbą. Bet kaip tai pavadint kitaip, jei ne baudų medžiokle?! Šįkart mes buvome lauke. Skambutis. Vėl ta pati dainelė, kad nori kalbėti su Arijumi, jog čia policija dėl saviizoliacijos.
Tada jau nebeatlaikiau ir pasakiau savo nuomonę apie skambinimą trimečiui to nežinant. Sulaukė, kol grįšime prie namų pasisveikinti. Mane pasitiko su: Ar žinote, kiek laiko galima būti lauke?
 
Buvome nutolę gerus 50 metrų... Rimtai? Dar yra laiko ribojimas? Tikrai nežinojau! Ir jei tai tikrai tiesa, tai tik dar vienas absurdas į visą puokštę! 
 
Ir jei saviizoliacija ir jos tikrinimas yra dėl kitų gerovės ir sveikatos, ne dėl baudų, tai kodėl tuomet, kai saviizoliacija iš tam tikrų šalių nutraukta pakeitus tvarką, kažkam neužteko proto sistemoje pažymėti varneles ir nutraukti saviizoliaciją ir tiems, kurie grįžo dieną iki tvarkos pakeitimo?
 
Ką gi, šarvuojuosi kantrybe ir lauksiu pareigūnų rytoj! Tikiuosi šįkart bent lauktuvių atveš", – socialiniame tinkle rašo Agustė. 

Naujausi straipsniai