Auginate alaviją? Turite vaistą nuo visų ligų

Alavijas / Fotolia nuotr.
Alavijas / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-06-13 09:00
AA

Alavijas dėl savo gydomųjų savybių buvo žinomas įvairioms civilizacijoms jau prieš 4 tūkst. metų. Šiame augale yra beveik visos medžiagos, reikalingos mūsų organizmui. Kaip šis augalas gali mums padėti?

Alavijas turi daugybę maistinių medžiagų, reikalingų mūsų odai. Tepdami alavijo sultimis odą, pamaitinsite ją. Beje, alavijas gali padėti sulėtinti odos senėjimą.

Dažnos močiutės namuose galite išvysti alavijų ir ne po vieną – dažnai senolių namų palangės ir staliukai būna nukrauti šiais augalais. Dažnai jie užauga gana dideli, šakelės plačiai kerojasi. Manote, alavijus laiko dėl jų ypatingos išvaizdos? Visai ne – šie augalai gyduoliai gali pagelbėti nuo įvairiausių negalavimų ir ligų, nors šis augalas taip pat dekoratyvinis.

Iš tikrųjų alavijo gelio ir sulčių nauda sveikatai yra tiesiog stebuklinga. Jei auginate šį augalą ant savo palangės, galima sakyti, kad turite vaistą nuo visų ligų. Alavijas populiarus ne tik pas mus, bet ir visame pasaulyje. Priskaičiuojama net keli šimtai alavijo rūšių, bet pati naudingiausia žmogaus organizmui yra Aloe Barbadensis Miller. Beje, alavijo sultyse yra daugiau nei 200 sudedamųjų dalių, o net 75 iš jų yra maistinės medžiagos, būtinos žmogaus organizmui.

Vaistas nuo visų ligų

Daugybė naudingųjų medžiagų. Alavijas turi gausybę maistinių medžiagų, reikalingų mūsų odai. Tepdami alavijo sultimis odą kasdien, pamaitinsite ją. Beje, alavijas gali padėti sulėtinti odos senėjimą.

Nudegus saulėje. Vasarą tai labai aktualu. Kartais galime net nepastebėti, kaip nedegame saulėje, nors, atrodo, joje buvome visai neilgai. Alavijas padės nudegus saulėje – alavijo sultimis tepkite nudegusias vietas: augalo skystis nuramins odą, ją mažiau perštės.

Vabzdžių įkandimai. Alavijas taip pat labai naudingas, jei įkando vabzdys ar kilo alerginė reakcija. Beje, jis tinka net jautrią odą turintiems žmonėms. Dažnai šio augalo sulčių dedama į kosmetiką, skirtą jautrią odą turintiems žmonėms.

TAIP PAT SKAITYKITE: Augalai, mažinantys stresą. Padės ne tik mėtos ar valerijonai

Alavijas / Fotolia nuotr.

Išdygus miežiui. Jei atsirado miežis, tiesiog patepkite alijošiaus sultimis skaudamą vietą (tai darykite kelis kartus per dieną.) Miežis turėtų susitraukti, skausmas sumažėti.

Tinka sausai odai. Alavijas sudrėkins sausą, šerpetojančią odą, sustiprins audinius. Beje, sakoma, kad padeda gydyti ir sausą pėdų odą.

Gydo spuogus. Alavijas gerai žinomas kaip turintis gydomųjų savybių, padedančių tiems, kurie skundžiasi spuoguota oda. Dažnai į kosmetiką, skirtą spuoguotai veido odai gydyti, įeina ir alavijo sultys.

Vitaminų ir mineralinių medžiagų šaltinis. Alavijas turi 12 natūralių medžiagų (salicilo rūgštis, enzimai ir kt.), kurios mažina uždegimą. Alavijas savyje turi ir daug vitaminų: A, B1, B2, B6, B12, C ir E, folio rūgšties. Be to, alavijo sultyse gausu ir mineralų: geležies, natrio, kalcio, vario, cinko, kalio, chromo, magnio ir kt. Kai viename augale toks naudingų medžiagų užtaisas, jis tikrai gali išgydyti bet kokį negalavimą!

Virškinamajam traktui. Alavijo sultys naudingos ir virškinamajam traktui: valo, palaiko gerą savijautą. Padeda tiems, kurie kenčia nuo vidurių užkietėjimo, mažina rėmens graužimą, cukraus kiekį kraujyje.

Jei sutrikęs apetitas, rekomenduojama vartoti alijošiaus sultis, kurios gerina apetitą. Gerti po ½ arbatinį šaukštelį alijošiaus sulčių su tokiu pačiu kiekiu medaus 2 kartus per dieną, likus pusvalandžiui iki valgio.

Kvėpavimo takams. Alavijas gydo kvėpavimo sutrikimus, jis padės dažnai kenčiantiems nuo peršalimo, bronchito, užgultos nosies ir kitų kvėpavimo sistemos sutrikimų.

Dantims. Ar girdėjote, kad alavijas stiprina dantenas, dantis? Labai naudinga alavijo sultimis patrinti dantis, padeda ir esant danties skausmui ar patinimui, uždegimui. Šis augalas yra dažnas dantų gelių, burnos skalavimo skysčių sudėtinė dalis.

Gydo nuospaudas. Vakare nuplaukite alijošiaus lapą, perpjaukite jį išilgai, pjūvio pusę pridėkite prie nuospaudos ir uždenkite kompresiniu popieriumi bei apriškite. Ryte nuospaudą lengvai nutrinsite pemza.

Plaukams. Šampūnai su alaviju padės plaukus padaryti sveikus, žvilgius, be to, gydo nuo pleiskanų.

Puoselės jūsų grožį

Skutimosi kremas. Natūralių priemonių šalininkai teigia, kad alavijo sultys gali kuo puikiausiai pakeisti įprastus skutimosi kremus, kuriuose gausybė chemijos. Kadangi alavijo sultys yra šiek tiek tirštos, slidžios, jos tinka skutimuisi, be to, nealergizuoja, nuramina sudirgintą odą.

Skutimosi kremo galite pasigaminti namuose ir patys

80 ml alavijo skysčio, 60 ml paprasto skysto rankų muilo (geriausiai, kad būtų kuo švelnesnis), 60 ml šilto vandens, 1 šaukštelio vitamino E, 1 šaukštas migdolų aliejaus, keli lašai eterinio eukaliptų aliejaus. Visus ingredientus supilkite į indą ir prieš naudodami gerai išmaišykite ar suplakite, kad susimaišytų visos sudėtinės dalys. Jei laikysite šaldytuve, naminis kremas išsilaikys net iki pusės metų.

Naminis makiažo valiklis. Alavijas gali būti puiki makiažo valymo priemonė – tiek dėl savo konsistencijos, tiek dėl kosmetinių savybių.

Alavijas gali būti puiki makiažo valymo priemonė – tiek dėl savo konsistencijos, tiek dėl kosmetinių savybių.

Pirktiniai makiažo valikliai jautrią odą gali sausinti ir sudirginti. Tad vakare, kai susiruošite valyti veidą, paimkite vatos tamponėlį, išspauskite šviežių alavijo sulčių ir valykite odą. Rezultatas bus dvigubas: ne tik nuvalysite odą, bet dar ir pamaitinsite ir nuraminsite.

Naminis veido prausiklis. Alavijas ne tik valo, bet ir prausia. Pasigaminti naminį prausiklį galite labai paprastai: 1 šaukštą alavijo gelio sumaišykite su šaukštu migdolų pieno. Nusiprauskite šia mase ir po kelių minučių nuplaukite veidą šiltu vandeniu. Alavijų sultis galite maišyti ir su kokosų aliejumi – ne tik nuvalys, bet ir apsaugos nuo senėjimo. Taip pat alavijo sulčių galite dėti į šveitiklius – nuramins ir atgaivins odą. Beje, alavijų galite dėti ir įvairias namines veido ir plaukų kaukes.

TAIP PAT SKAITYKITE: 5 produktai, kuriuose yra daugiau geležies nei mėsoje