Auganti „Instagram“ žvaigždė trenerė įrodo, kad joga skirta visiems

Jessamyn Stanley / Facebook nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Juodaodė, apvalių formų sertifikuota jogos trenerė Jessamyn Stanley – kylanti „Instagram“ žvaigždė. 29-erių moteris dirba Šiaurės Karolinoje, Dareme, kur studijoje veda jogos pamokas. Ji draugiška, lanksti, profesionali, moteriška ir paneigia bet kokius mitus, kad jogą praktikuoti gali tik lieknos moterys. Tai priklauso ne nuo kūno formų ar jo tvirtumo – pasirinkus tinkamas pozas, jogą praktikuoti gali visi.

Augantis Jessamyn populiarumas „Instagram“ parodo, kad šiame pasaulyje yra dar daug žmonių, kurie kitus vertina ne (tik) pagal išvaizdą. Šiuo metu jogos trenerės paskyrą seka daugiau nei 240 tūkst. gerbėjų.

Kad įrodytų, jog ji didžiuojasi savo netradicinėmis kūno formomis, ir paskatintų tai daryti ir kitas moteris, Jessamyn dažniausiai pozuoja apsirengusi tik sportinius apatinius arba su sportine liemenėle ir jogos tamprėmis. Moters nuotraukose – įvairiausios sudėtingos jozos pozos ir... šypsena.

„Health.com“ žurnalistė, apsilankiusi vienoje iš Jessamyn vedamų jogos pamokų, ne tik susižavėjo trenere, bet ir pakalbino ją.

Jessamyn, beje, pasižymi ir geru humoro jausmu. Kaip prisipažino jauna moteris, jei joga būtų žmogus, ji ištekėtų už jos ir susilauktų vaikų, mat joga jos gyvenime užima ypatingą vietą.

Jessamyn teigia mėgstanti sudėtingesnes jogos pozas (kurios iš pažiūros gali pasirodyti gana lengvos), bet ne dėl to, kad galėtų patenkinti savo ego, o dėl to, kad jai tai įdomu.

Jogė taip pat priduria, kad nenori būti talpinama į kokius nors rėmus, ir nori parodyti, kad ir kiti neturi atitikti visuomenės nustatytų standartų, kad būtų laimingi.

Paklausta, kodėl taip mėgsta jogą, jauna moteris atsako, kad dėl to, jog joga pakeitė jos gyvenimą. Jessamyn sirgo depresija ir visą gyvenimą svajojo numesti svorio, „būti sveika“, tačiau šiam tikslui pasiekti ji neskyrė tikros energijos, tai buvo daugiau liūdesys, skausmas – dėl visko. Ir būtent joga iš viso šito liūno ją ištraukė. Taip pat padėjo priimti tai, kad kartais pasitaiko momentų, kai atrodo, jog nebegali visko pakelti, ir kad tokių momentų dar bus, toks gyvenimas. Bet nereikia galvoti, kad tai – jau pabaiga.

Tai, kad moteris neatrodo kaip tradicinė jogė, yra bene pagrindinė priežastis, kodėl ji nusprendė tapti jogos trenere. Ir, Jessamyn manymu, nuostabu, kad paneigti stereotipus ji gali socialiniuose tinkluose, kurie yra viešai prieinami visiems.

„Galiausiai mes nesistengiame būti populiariais, mes tiesiog stengiamės būti savimi. Ir jeigu gali įkvėpti kitus žmones taip daryti, tai nuostabu“, – teigia ji „Health.com“.

Tonight I went back to #bikramyoga for the first time in ages. IDK why I've been a stranger for so long- maybe I was subconsciously throwing shade because of the infamous scandal. God, I hope that's not it. I love the fuck out of that practice, regardless of the namesake's shenanigans. And I hate how Modern Yoga practitioners are so damn quick to start a witch hunt whenever one of us acts like....well, acts like a human. I know this is up for debate, but there's not a hierarchy to humanity. Not one of us is above the other. We all have the capacity to act like douche monkeys. And just because Bikram may or may not have acted like a douche monkey doesn't mean that his beginner series isn't therapeutic yoga magic. I mean, from start to finish- magic. No matter your weight, age, height, political affiliation, Olympic home team, WHATEVER- don't miss an opportunity to give it a try. It will kick the shit out of you, hang your ass out to dry, & you'll be pulling an Oliver Twist like, "Please sir, may I have some more?" There's a variation of this pose (#natarajasana) in the Bikram sequence- when ya girl first darkened the doorstep of a Bikram studio, I couldn't even reach my foot with my hand. It seemed like a miracle when I was finally able to do that one singular action. For some people it's basic as fuck- for yours truly, it was MONUMENTAL as fuck. It's insane to me that I'm casually striking #dancerpose on the cover of @fabuplus this month- this asana was and is like my own little building. Always adding pieces, always learning, always getting stronger- just gotta keep working on that building. If you're like me and you need to find a few copies of this magazine, you can get it at @barnesandnoble & @booksamillion on Sept. 1. Someone tell my mom before she goes out to get it right now. Purple Queer Power Ranger Top+Leggings courtesy of @k.deer

A photo posted by Jessamyn (@mynameisjessamyn) on

Jessamyn pasakoja, kad geriausiai savo kūne jaučiasi tuomet, kai negalvoja, ką apie ją mano kiti.

„Mūsų gyvenime tiek daug užima svarstymai, ką šis žmogus galvoja apie mane ir kaip aš galiu paveikti jo nuomonę. Ir, nepaisant to, kad aš pasitikiu savimi, šis mąstymas nepranyksta. Tačiau tos akimirkos, kai aš gerai jaučiuosi būdama savimi, yra neįkainojamos; tai auksas. Ir norėčiau paskleisti šią žinią kiekvienam pasaulio žmogui.“

Jogos trenerė prisipažįsta norinti turėti galimybę atsigręžti atgal ir sau, jaunai merginai, kuri turėjo kūno atvaizdo suvokimo sutrikimų, pasakyti, kad „nereikia galvoti, ką kiti pamanys apie tave, svarbu tai, ką pati galvoji apie save. Ir nebūk apsėsta tokių minčių. Visuomet gyvenk ir stenkis siekti šios šviesos, gyvenk pasikliaudama savo tiesa. Ir kol tą darai, visiškai nesvarbu, ką kiti galvoja apie tave.“

Skaitykite daugiau