Audronę Bunikienę ukrainiečių stiprybė įkvėpė kūrybai: vieną suknelę viliasi padovanoti O.Zelenskai

Audronė Bunikienė / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Audronės Bunikienės mintys, kaip ir daugelio lietuvių, daugiau nei 50 dienų sukasi aplink Ukrainą. „Pabėgti nuo tos realybės negalime, ja persmelkta kiekviena diena“, – sako dizainerė. Tad nieko keisto, kad noras palaikyti ukrainiečius geltonos ir mėlynos atspalviais užpildė drabužių kūrėjos kasdienybę, o netrukus tapo ir įkvėpimu – dizainerė sukūrė Ukrainos vėliavos spalvų sukneles.

„Ne aš sukūriau tas sukneles, jos pačios susikūrė – organiškai, impulsyviai. Tai yra tiesiog išgyventa“, – portalui Žmonės.lt pasakoja dizainerė.

Iš tiesų, A.Bunikienės, kaip ir daugelio lietuvių, kasdienybė šiuo metu prisipildžiusi ukrainietiškos dvasios – jos namuose skamba muzikos kūriniai šios šalies kalba, į garderobą įsipaišo vis daugiau mėlynos ir geltonos spalvos detalių, o mintys nuolat sukasi apie rusų karių žiaurumo nepalaužiamus Ukrainos žmones.

„Negaliu negalvoti apie tuos žiaurumus, kurie vyksta. Būna, geriu ryte kavą, žiūriu į savo sodelį ir jaučiu kaltę, kad galiu taip ramiai gyventi, kol ten žūsta žmonės... Bet tikiu, kad kiekviena istorija turi gražią pabaigą, tad viskas baigsis gerai. Tik gaila, kad tokia baisi viso to kaina“, – mintimis dalijasi dizainerė.

Audronė Bunikienė / Asmeninio albumo nuotr.

A.Bunikienė neslepia – susitaikyti su faktu, kad realybė gali būti tokia žiauri neįmanoma. Vis dėlto palūžti ji sau neleido – visas mintis nukreipė į kūrybą.  Neseniai Ukrainos vėliavos spalvų įkvėptą kolekciją „Stand with Ukraine“ pristačiusi dizainerė sako, kad aštuonias sukneles sukūrė per trumpą laiką – vos per tris savaites.

„Prisipažįstu, pirmą karo savaitę negalėjau kurti, negalėjau patikėti, kad karas – realybė. Mano smegenys atsisakė su tuo susitaikyti. Ta savaitė buvo kažkoks nesuvokimas, bet vėliau supratau, kad negalima leisti savęs gniuždyti, reikia susivienyti ir ukrainiečiams siųsti palaikymą. Taip ir įnikau į kūrybą“, – portalui Žmonės.lt užkulisius atskleidžia ji. – Tuo labiau, kad materializuojasi ne tik geros mintys, bet ir blogos, tad norisi kurti ir linkėti viso ko geriausio.“

Audronė Bunikienė / Asmeninio albumo nuotr.

Kaip sako drabužių kūrėja, mėlyna ir geltona spalvomis nutviskusi kolekcija iš jos tiesiog išsiliejo. „Tas žavesys, tos tautos stiprybė mane pakerėjo ir inspiravo, apie nieką kitą nesinorėjo kurti“, – tarsteli ji.

Tiesa, kaip palaikymas ukrainiečiams gimusioje kolekcijoje esti ir lietuviškų simbolių. Anot Audronės, tai rodo stiprų Lietuvos ir Ukrainos ryšį. „Kai kūriau pačią pirmą suknelę, galvojau, kaip parodyti, kad visa Lietuva palaiko Ukrainą. Tad paėmiau mėlyną audinį ir prie jo pradėjau dėlioti gintarą. Tai ir atskleidžia tą bendrystę, tą vienybę“, – portalui Žmonės.lt pasakoja pašnekovė. 

Audronės Bunikienės kurtos suknelės rankovė / Asmeninio albumo nuotr.

A.Bunikienė viliasi, kad pasibaigus karui panašią suknelę galės sukurti ir Volodymyro Zelenskio žmonai Olenai Zelenskai. 

„Olena, kaip ir visa Ukrainos tauta, man yra įkvėpimas, dabar ji yra mano mūza. Kai tik pasibaigs karas, aš nuvyksiu pas Ukrainos pirmąją ponią, išmatuosiu ir pasiūsiu jai suknelę. Tai – pažadas. Tikrai tai padarysiu, surasiu būdą“, – portalui Žmonės.lt sako drabužių kūrėja.

Fotogalerija:

Audronės Bunikienės kolekcija „Stand with Ukraine“ (11 nuotr.)
+5
Skaitykite daugiau