Audrius Bružas ir Leonardas Pobedonoscevas pateko į mirusiųjų šventę Meksikoje: „Tikras kultūrinis šokas“

Akimirkos iš laidos „Lituanos Locos. Leo ir Bružo nuotykiai Meksikoje” / LNK nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-11-17 14:21
Aktoriai Audrius Bružas ir Leonardas Pobedonoscevas televizijos žiūrovams paruošė neeilinę staigmeną. Duetas jau netrukus pasirodys karštoje LNK naujienoje – šou „Lituanos Locos. Leo ir Bružo nuotykiai Meksikoje”. Visą mėnesį keliavę po egzotinį karštą, aktoriai spėjo sudalyvauti ir pasaulyje plačiai žinomoje šventėje.

Kol Lietuvoje mirusiesiems pagerbti skirtos šventės minimos santūriai ir pagarbiai, Meksikoje Vėlinių atitikmuo Dia de Muertos A. Bružą ir L. Pobedonoscevą tiesiog privertė aiktelėti. Anot laidos herojais tapusių garsių vyrų, Meksikoje ši šventė yra tikras festivalis, trunkantis net penkias dienas.

Aktoriai sudalyvavo Agvaskaljenteso mieste vykstančioje šventėje, kuri patenka į TOP 5 miestų trankiausiai švenčiančių šią progą. Šventės metu miestą puošia pagrindinis atributas – įvairios kaukolės: spalvotos, gėlėtos, juokingos ir, žinoma, baugios.

Akimirka iš laidos „Lituanos Locos. Leo ir Bružo nuotykiai Meksikoje” / LNK nuotr.
Akimirka iš laidos „Lituanos Locos. Leo ir Bružo nuotykiai Meksikoje” / LNK nuotr.

„Buvo tikras kultūrinis šokas. Pagarba mirusiesiems Meksikoje suvokiama visai kitaip nei pas mus. Gatvėse ten vyksta koncertai ir vakarėliai. Negana to, prie savo namų meksikiečiai padaro tikrus altorius, skirtus mirusiems artimiesiems, kur prideda įvairių daiktų ar net maisto, ką mėgdavo išėję Anapilin. Pasak vietinių, šios šventės metu tikima prisišaukti mirusiųjų artimųjų ir kartu su jais švęsti”, – sakė laidos herojai.

Neatsiejama šios šventės dalis yra ir milžiniškos eisenos miesto gatvėmis. Eisenose dalyvauja visos miesto įstaigos: specialiojo būrio pareigūnai, gaisrininkai, šokėjai, muzikantai, vaikai. Skambant trankiai muzikai miestelėnai šoka ir linksminasi iš visos širdies, mat tiki, kad po mirties nėra pabaigos, tad nėra, ko liūdėti. Progos pasilinksminti su vietiniais nepraleido ir aktoriai iš Lietuvos.

Akimirka iš laidos „Lituanos Locos. Leo ir Bružo nuotykiai Meksikoje” / LNK nuotr.
Akimirka iš laidos „Lituanos Locos. Leo ir Bružo nuotykiai Meksikoje” / LNK nuotr.

Itin entuziastingai į šventės sūkurį leidosi Leo. Aktoriui vietinis berniukas ant pusės veido išpiešė kaukolę – tai simbolizuoja sąjungą tarp gyvųjų ir mirusiųjų pasaulio. „Sudalyvauti šioje šventėje, pamatyti viską savomis akimis ir pabendrauti su vietiniais, įsijautusiais į šventės atmosferą, buvo tikra mano svajonė”, – sakė L. Pobedonoscevas.

Daugiau kvapą gniaužiančių akimirkų iš egzotiškos Meksikos pamatyti galėsite jau netrukus. Laida „Lituanos Locos. Leo ir Bružo nuotykiai Meksikoje” eteryje jau pirmadienį 20.30 val. per LNK.

Naujausi straipsniai