Audrius Bružas: „Eilinio Elito“ vyrai pusryčiams valgo austres

Grupė „Eilinis Elitas“ / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2013-10-23 15:34
„Eilinis Elitas“ tik atsigauna po savo pirmojo pasirodymo su nauja sudėtimi ir programa Kaune. O jau šį sekmadienį žodžio kišenėje neieškanti ir humoro nestokojanti kompanija ant kojų turės kelti menų fabriko „Loftas“ lankytojus. Tiesa, šis koncertas – su sėdimomis vietomis.

Iš pat ryto susitinkame su išsimiegojusiu ir žvaliai nusiteikusiu grupės branduoliu – aktoriais Audriumi Bružu ir Kirilu Glušajevu bei džiazo muzikantu Dmitrijumi Golovanonvu. Turime jiems daug klausimų, tad neilgai trukus „imamės“ pokalbio.

Vytauto Dranginio nuotr.
Vytauto Dranginio nuotr.

Kokie įspūdžiai po pirmojo turo koncerto Kaune su nauja sudėtimi?

Audrius Bružas: Panašu, kad pagaliau susiformavo puiki profesionalių aktorių ir muzikantų grupė. Pasitikim savimi, vienas kitu ir nebijom scenoje rizikuoti. Dabar mums tiesiog būtina kuo daugiau koncertuoti, rodytis ir kurti kartu su žiūrovais.

Kodėl? Trūksta dėmesio?

Audrius Bružas: Ne. Improvizacija toks žanras – gali užsidaręs repetuoti metų metus, bet scenoje prieš publika vis tiek viskas bus kitaip. Improvizacija – netikėtumų ir staigmenų žanras. To nesurepetuosi. 

Kaune per jūsų pasirodymą žmonės kvatojo, bet ir jūs vienu momentu nesusilaikėte…

Audrius Bružas: Mūsų rimtumas tik tame, kad mūsų komandoje – tik savo srities profesionalai. Aš ir Kirilas esame teatro aktoriai. Taip pat prie mūsų prisijungė džiazo, hip hopo ir elektroninės muzikos kūrėjai. Maždaug čia mūsų rimtumas ir baigiasi (juokiasi).

Kirilas Glušajevas: Improvizacijoje visada gali tikėtis tik vieno – rizikos ir adrenalino. O ar sukelsi teigiamas emocijas ir juoką – niekad nežinai. Tame ir yra šio žanro žavesys.

Dmitrijus Golovanovas: Asmeniškai aš kvatoju ir per repeticijas, ir kai važiuojame į koncertus, ir kai statome instrumentus. Iš savo kolegų galiu tikėtis visko, bet pirmiausia – gerų emocijų.

Kaip jūs apibūdintumėte savo pasirodymą? Tai muzikinis spektaklis? Humoristinis koncertas?

Vytauto Dranginio nuotr.
Vytauto Dranginio nuotr.

Audrius Bružas: „Eilinis Elitas“ pirmiausia yra improvizuojanti grupė. Mūsų koncertinė programa yra linksma, nuotaikinga, kiek chuliganiška. Mūsų tikslas, kad publika gerai praleistų laiką, pamirštų kasdienius rūpesčius ir į skirtingus muzikinius žanrus pažiūrėtų visai kitu kampu.

Galbūt susitikę su gerbėjais akis į akį pakeitėte savo „Eilinio Elito“ vertybes?

Audrius Bružas: Mūsų vertybės labai aiškios ir nekintančios: garbė, šlovė ir pinigai (juokiasi).

Kirilas Glušajevas: Šiaip jau mūsų šventėje visi lygūs. Eiliniai yra elitiniai, o elitiniai yra eiliniai.

Galbūt jau ir jūs pradėsite lankytis elitiniuose renginiuose – štai austrių gliaudymo čempionatas praėjo be jūsų...

Audrius Bružas: Nesąmonėms neturime laiko. „Eilinio Elito“ vyrai austres ir taip valgo pusryčiams namuose, beje (juokiasi).

Kuris muzikos žanras, jūsų nuomone, Kaune pavyko geriausiai?

Audrius Bružas: Vienareikšmiškai kantri. Per jį mes patys vos tvardėmės… Ką ten tvardėmės… negalėjome susitvardyti. O žiūrovai salėje sproginėjo iš juoko kaip spragėsiai.

Dmitrijus Golovanovas: Iš muzikinės pusės man labai patiko kaip nuskambėjo R'n'B stiliaus improvizacija.

Kirilas Glušajevas: O man atrodo, kad neabejotinas „lyderis“ yra mūsų tautai labai artimas lietuviško popso žanras.

Sekmadienį grojate Vilniuje, „Lofte“…

Audrius Bružas: Taip. Medaus skonio per stiklą laižydamas nepajausi, todėl kviečiame ateiti ir pamatyti „Eilinio Elito“ pasirodymą gyvai.

Kirilas Glušajevas: Žodžiu, ilsėkimės sekmadienį kartu!

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai