Audriaus Bružo ir Tomo Dobrovolskio spektaklis „Pažadinkime Coliukę“ sudomino žinomų žmonių šeimas

Žygimantas Stakėnas su žmona Dovile ir sūnumis / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-02-01 13:51
Šeštadienio popietę aktorius Audrius Bružas ir perkusininkas Tomas Dobrovolskis atgaivino Hanso Kristiano Anderseno pasaką „Coliukė“. Išlaisvinę fantaziją, padedami mažųjų žiūrovų jie parodė improvizacijų spektaklį „Pažadinkime Coliukę“.

Pasakos klausėsi televizijos prodiuseris Laurynas Šeškus su šeima, laidų vedėjas Žygimantas Stakėnas su žmona Dovile ir sūnumis Kajumi ir Pijumi, Donatas ir Dainė Baumilos su dukra Smilte, šokėja Eglė Visockaitė su dukrele ir kiti.

Portalui Žmonės.lt Žygimantas teigė, kad su žmona ir sūnumis noriai dalyvauja visai šeimai skirtuose renginiuose: „Kai tik turime galimybę ir pakviečia dalyvauti – sutinkame. Dažniausiai su šeima kažkur išsiruošiame savaitgaliais, kai turime daugiau laisvo laiko.“

„Anderseno personažai buvo geriausi mano vaikystės draugai, todėl džiaugiuosi, kad mano vaikai turėjo galimybę susipažinti ir tęsti draugystę su mano pamėgtais pasakų herojais. Tuo tarpu pats turėjau progą prisiminti, kokia nepaprasta gali būti vaikiška vaizduotė, kuruos pasisemti vertėtų ir suaugusiesiems“, – sakė jis.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Ž.Stakėnas teigė, kad su vaikais nekantrauja išbandyti žiemos teikiamus malonumus – anot jo, rogutės jau suruoštos, tik oras per šaltas. „Esame pasiruošę rogutes, tik lauke truputį per šalta.“

Pasaka „Pažadinkime Coliukę“ jaunųjų džentelmenų nelabai sudomino – jiedu mieliau žaidė su tėčiu, juokėsi ir susigalvojo savo pramogų. „Ne visada pavyksta išlaikyti jų dėmesį“, – šyptelėjo Žygimantas.

„Pažadinkime Coliukę“ – pirma renginių ciklo “...ir gyvensime MES ilgai ir laimingai“ dalis. Renginius apjungs H.K.Anderseno pasakos, kurių pasaulius ir herojus kartu su žiūrovais atkurs profesionalūs aktoriai, muzikantai, pantomimos meistrai.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

„Vaikams visuomet puikiai sekasi improvizuoti, nes jų mintys nevaržomai sklendžia ant plačių vaizduotės sparnų. Pasakos improvizacija su nesudėtingais herojais leidžia įsijausti į skirtingus veikėjus, reikšti mintis ir net atrasti savo talentus. O mes, suaugusieji, prisimindami legendinę Anderseno kūrybą turime galimybę iš naujo atrasti pačias svarbiausias ir nekintančias vertybes, kurias kasdieniame gyvenime kartais pamirštame“, – renginio sėkme džiaugėsi Audrius Bružas, pats kūręs pasakos scenarijų. Pirmasis jį dar namuose įvertino aktoriaus sūnus Mykolas.

Netradiciškai sekama pasaka renginio sumanytojai siekė pažadinti kiekvieno vaiko vaizduotę. Keliaudami jos labirintais ir įsiklausydami garsų, mažieji  bandė judesiu perteikti emocijas, pavaizduoti pasakos veikėjus. Skambus juokas ir muzikinės improvizacijos lydėjo Coliukę pas mylimąjį princą, saugojo nuo tingiai kvarkiančių rupūžių ir gynė nuo pasipūtusių karkvabalių.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai