Atvirumas atsirūgo ir patiems: princo Harry ir M.Markle populiarumas krito į neregėtas žemumas

Meghan Markle ir princas Harry / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-03-14 15:27
Atviras princo Harry (36) ir Meghan Markle (39) interviu su amerikiečių televizijos žvaigžde Oprah Winfrey sukėlė rimtą žemės drebėjimą Bakingemo rūmuose. Visgi panašu, kad apie gyvenimą karališkoje šeimoje prakalbę Sasekso hercogai Didžiosios Britanijos gyventojų palankumo nesulaukė – britų apklausa atskleidė, kad poros populiarumas krito į neregėtas žemumas.

Penktadienį „Forbes“ paskelbė tyrimų bendrovės „YouGov“ Didžiojoje Britanijoje vykdytos apklausos rezultatus, kurie parodė, kad princo Harry ir jo žmonos Meghan populiarumas Jungtinėje Karalystėje dar niekuomet nebuvo toks mažas. 

Teigiama, kad Sasekso hercogą Harry teigiamai vertina 45 proc. respondentų. Jo populiarumas šalyje po itin atviro interviu sumenko net 15 procentinių punktų. Tuo tarpu tik trys iš dešimties žmonių teigiamai vertino M.Markle.

Šis visuomenės palankumo karališkai porai nuosmukis yra siejamas su skandalinguoju poros interviu, kurį kovo 7-ąją Harry ir Meghan davė amerikiečių televizijos laidų vedėjai O.Winfrey.

Įdomu tai, kad po Sasekso hercogų interviu nei karalienės Elizabeth II, nei princo Williamo ir jo žmonos Kate Middleton populiarumas Didžiojoje Britanijoje nepasikeitė.

Catherine Middleton, princas Williamas, princas Harry, Meghan Markle / „Scanpix“ nuotr.
Catherine Middleton, princas Williamas, princas Harry, Meghan Markle / „Scanpix“ nuotr.

Atviriausias šio amžiaus interviu

Dvi valandas trukęs interviu JAV televizijos karaliene tituluojamai O.Winfrey yra atviriausias ir išsamiausias pasakojimas apie karališkosios šeimos vidaus reikalus nuo 1995 metais Harry motinos princesės Dianos duoto interviu, kuriame ji papasakojo apie byrančią santuoką su jo tėvu, sosto įpėdiniu princu Charlesu.

Praėjusį sekmadienį transliuotame interviu M.Markle kalbėjo ne tik apie prisitaikymą karališkoje šeimoje, bet ir apie psichologines problemas, į kurias neva nereagavo Bakingamo rūmai. Daugiausiai pasaulio dėmesio sulaukė Sasekso hercogienės pasakojimas apie patirtą rasizmą.

Meghan teigė, kad vienas karališkosios šeimos narys nepasikuklino paklausti, kokio tamsumo bus jos sūnaus Archie oda. Kiek vėliau O.Winfrey CBS nurodė, kad rasistinį klausimą uždavė ne karalienė ir ne jos sutuoktinis princas Philipas, tačiau tai vis tiek gali pakenkti monarchei.

Tuo tarpu karalienės Elizabeth II anūkas Harry interviu metu apgailestavo dėl šeimos reakcijos į jų sprendimą atsitraukti nuo karališko gyvenimo. Harry sakė, kad porai, sudariusiai itin pelningas sutartis su „Netflix“ ir kitomis srautinio transliavimo paslaugų platformomis, teko ieškoti būdų užsidirbti, nes „mano šeima tiesiogine prasme nuo manęs finansiškai atsiribojo“.

„Man liūdna dėl to, kas nutiko, bet... mes darėme viską, kad pavyktų“, – sakė jis interviu pabaigoje.
Princas Harry ir Meghan Markle / Scanpix nuotr.
Princas Harry ir Meghan Markle / Scanpix nuotr.
Prieš pasirodant šiam interviu buvo pranešta, kad Bakingamo rūmai atlieka vidaus tyrimą dėl informacijos, esą Meghan ujo rūmų darbuotojus. Ši žinia daugelio traktuojama kaip rūmų surengtas kontrpuolimas nuožmioje kovoje dėl visuomenės simpatijų.
 
Praėjusį mėnesį Bakingamo rūmai patvirtino, kad pora nebegrįš prie karališkosios šeimos aukšto rango narių pareigų, ir nurodė, kad „jie nebevykdys įsipareigojimų ir pareigų, susijusių su viešosios tarnybos gyvenimu.“
 
Kiek vėliau teniso superžvaigždė Serena Williams socialiniame tinkle „Instagram“ gyrė savo „pasiaukojančią“ draugę Meghan ir pridūrė, kad „jos žodžiai iliustruoja skausmą ir žiaurumą, kurį jai teko patiri“.
 
Laikraštis „The Sunday Times“ pranešė, kad 94 metų monarchė Elizabeth II nežiūrės laidos. Leidinys citavo neįvardytus rūmų atstovus, kurie šią situaciją pavadino „cirku“.
 
Serena Williams su vyru Alexis Ohanianu / Vida Press nuotr.
Serena Williams su vyru Alexis Ohanianu / Vida Press nuotr.

Milijonai peržiūrų 

Dvi valandas trukusį Harry ir Meghan interviu O.Winfrey per JAV televiziją CBS tiesiogiai stebėjo daugiau kaip 17 mln. žiūrovų. Daugiau kaip 11 mln. žmonių vėliau jį žiūrėjo per britų ITV.

Skelbiama, kad O.Winfrey pardavė šį interviu JAV transliuotojui CBS už 7–9 mln. JAV dolerių, tačiau išsaugojo tarptautines teises į šią medžiagą, laikinai pasotinsiančią visame pasaulyje juntamą apetitą informacijai apie šimtmečių senumo britų monarchiją ir jos problemas. 

Naujausi straipsniai