Atvirumą skatinantis „Draugiško Vilniaus“ žemėlapis plėsis iki Kauno

Pristatytas antrasis draugiško Vilniaus žemėlapis „Friendly Vilnius“ / ARCANA FEMINA nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Trečiadienį Vilniuje pristatomas antrasis draugiško Vilniaus žemėlapis „Friendly Vilnius“. Jo tikslas – skatinti atvirumą visiems miesto gyventojams ir svečiams, nepaisant jų dietos, negalios ar seksualinės orientacijos. Miesto kavinėse, baruose, parduotuvėse ir kitose įmonėse bei turizmo informacijos centruose šį sykį išplatinta dvigubai daugiau nei pernai – 20 000 nemokamų žemėlapio kopijų. Projekte dalyvauja per 50 verslų ir 10 nevyriausybinių organizacijų.

Intriguojanti šių metų naujiena – draugiškas projektas išsiplės ir į Kauną, kur liepos mėnesį bus pristatytas „Friendly Kaunas“ žemėlapis. Abiejų miestų žemėlapiai jau dabar yra prieinami internetu, adresais www.friendlyvilnius.lt/ ir www.friendlykaunas.lt/. Portalo lankytojai, įvedę norimą draugiškumo kategoriją, čia gali rasti būtent jiems tinkančią kavinę, grožio saloną ar kitą ieškomą įmonę.

„Kad ir kokios nuotaikos vyrautų Lietuvoje, didieji miestai tampa vis labiau įvairūs, atviri ir draugiški“, – teigia „Friendly Vilnius“ iniciatorius, kino kūrėjas Romas Zabarauskas: „Labai tikiuosi, kad su verslininkų palaikymu ši idėja ir toliau augs. Tikslas – ne tik daugiau šypsotis vieni kitiems, bet ir priimti svarbius sprendimus, kurie palengvintų skirtingiems žmonėms gyvenimą.“

„Friendly“ žemėlapiai – sėkmingos „LGBT friendly Vilnius“ iniciatyvos tąsa. Režisieriaus Romo Zabarausko pradėtas žemėlapis buvo pirmasis, sužymėjęs Vilniaus kavines, palaikančias LGBT+ bendruomenę. Tuo tarpu „Friendly Vilnius“ toliau plečia draugiškumo kategorijas. Šio žemėlapio globėju tapo Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Mark Adam Harold.

Pristatytas antrasis draugiško Vilniaus žemėlapis „Friendly Vilnius“ (12 nuotr.)
+6
Skaitykite daugiau