Atviroje fotosesijoje įsiamžinusi Monique: „Noriu ištaisyti skriaudą savo kūnui“

Monika Pundziūtė-Monique / Nerijaus Šmigelskio ir Gintarės Pašukonytės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-11-04 14:53
Visi mes turime savo kūną, su kuriuo reikia sutarti. Štai tokia mintis apskriejo socialinius tinklus garsiai šalies atlikėjai Monikai Pundziūtei-Monique prakalbus apie savo trūkumus, kurie ilgainiui virto pliusais. Visa tai lėmė kitoks požiūris į save ir su metais besikeičianti jos asmenybė.

Asmenišku įrašu dainininkė sutiko pasidalyti ir su Žmonės.lt.

„Mano kūnas daugiau nebebus minusų ir pliusų sistema. Atsimenu, devynioliktojo gimtadienio proga pažadėjau sau lygiai po metų pasidovanoti asmeninę fotosesiją. Griežtai užsibrėžiau, kad iki tol turėsiu „pasidariusi“ savo svajonių kūno linijas. Nors tikrai stengiausi, bet praėjo metai, o mano kūnas nepakito.

Tas „svajonių kūno“ tipas buvo aplinkinių nuomonės suformuotas troškimas

Tą patį pažadą sau daviau ir atšventus dvidešimtą gimtadienį. Tačiau ir ties dvidešimt pirmu niekas nepasikeitė. Dabar man dvidešimt treji ir šie metai atnešė ne dar vieną tuščią pažadą, o susivokimą, kad ta svajonė buvo ne mano. Tas „svajonių kūno“ tipas buvo aplinkinių nuomonės suformuotas troškimas, kuris, deja, visiškai į užmarštį panardino mano meilę savo kūnui. Pamiršau būti dėkinga už tai, kad jį turiu – sveiką ir gražų.

Todėl fotosesiją pasidariau dabar. Nieko nelaukdama. Užtildžiau visus tuos balsus galvoje, kurie sakė: juk tau tik porą kilogramų tereikia numesti ir būsi graži.

Nustojau skaityti straipsnius, kurie man buvo kaip biblija: penki patarimai kaip apsirengti, kad paslėptumėte pilvuką, susiaurintumėte liemenį, praplatintumėte klubus.

Ankstesnis manymas, jog mylėti save reiškia truputį pasikankinti ant grikių dietos, o po to leisti sau kimšti junk food’ą (greitą maistą – red. past.), pasikeitė į „aš myliu save, dėl to nekimšiu į save šlamšto, lyg būčiau šiukšliadėžė“.

Ieškojimas, kas mityboje man bus sveika ir skanu yra meilė sau. Galėjimas retkarčiais nukrypti į šoną ir suvalgyti čyzburgerį ar makarūnsą ir ramiai grįžti į sveikos mitybos rėžimą – man yra meilė sau.

Sportas, kuris papildo jėgų, pasitikėjimo savimi – man yra meilė sau

Sportas, kuris papildo jėgų, pasitikėjimo savimi – man yra meilė sau. Meilė sau ir savo kūnui dabar nebelaukia tam tikro skaičiaus svarstyklėse, dabar ji – visada ir visur su manimi, eina ir po truputį moko mane to, ką padėjo užmiršti social media ir aplinka. Todėl mano kūnas daugiau nebebus minusų ir pliusų sistema. Aš renkuosi daugiau nebeleisti niekam, o ypač sau, skirstyti savo kūną į trūkumus ir privalumus.

Mano fizinis kūnas yra mano pirmieji namai, kuriuos teršiau nedėkingumu ir gėdijimusi. Todėl noriu ištaisyti visus tuos metus darytą skriaudą savo kūnui ir pasakyti – mano kūnas labai gražus! Būtent toks, koks yra dabar, ne po plius minus kelių kilogramų, o dabar“, – socialiniame tinkle rašė Monique, pasidalijusi naujausiais fotosesijos kadrais.

View this post on Instagram

🤍mano kūnas daugiau nebebus minusų ir pliusų sistema🤍 Atsimenu, devyniolikto gimtadienio proga pažadėjau sau lygiai po metų pasidovanoti asmeninę fotosesiją. Griežtai užsibrėžiau, kad iki tol turėsiu “pasidariusi” savo svajonių kūno linijas. Nors tikrai stengiausi, bet praėjo metai, o mano kūnas nepakito. Tą patį pažadą sau daviau ir atšventus dvidešimtą gimtadienį. Tačiau ir ties dvidešimt pirmu niekas nepasikeitė. Dabar man dvidešimt treji, ir šie metai atnešė ne dar vieną tuščią pažadą, o susivokimą: kad ta svajonė buvo ne mano. Tas “svajonių kūno” tipas buvo aplinkinių nuomonės suformuotas troškimas, kuris deja visiškai užmarštin panardino mano meilę savo kūnui. Pamiršau būti dėkinga už tai, kad jį turiu: sveiką ir gražų. Todėl fotosesiją pasidariau dabar. Nieko nelaukdama. Užtildžiau visus tuos balsus galvoje, kurie sakė: “Juk tau tik porą kilogramų tereikia numesti ir būsi graži”. Nustojau skaityti straipsnius, kurie man buvo kaip biblija: “penki patarimai kaip apsirengti, kad paslėptumėte pilvuką, susiaurintumėte liemenį, praplatintumėte klubus”. Ankstesnis manymas, jog mylėti save reiškia truputį pasikankinti ant grikių dietos, o po to leisti sau kimšti junk food’ą pasikeitė į “aš myliu save, dėl to nekimšiu į save šlamšto, lyg būčiau šiukšliadežė”. Ieškojimas, kas mityboje man bus sveika IR skanu - yra meilė sau. Galėjimas retkarčiais nukrypti į šoną ir suvalgyti čyzburgerį ar makarūnsą ir ramiai grįžti į sveikos mitybos rėžimą - man yra meilė sau. Sportas, kuris papildo jėgų, pasitikėjimo savimi - man yra meilė sau. Meilė sau ir savo kūnui dabar nebelaukia tam tikro skaičiaus svarstyklėse, dabar ji - visada ir visur su manimi, eina ir po truputį moko mane to, ką padėjo užmiršti social media ir aplinka. Todėl mano kūnas daugiau nebebus minusų ir pliusų sistema. Aš renkuosi daugiau nebeleisti niekam, o ypač sau, skirstyti savo kūną į trūkumus ir privalumus. Mano fizinis kūnas yra mano pirmieji namai, kuriuos teršiau nedėkingumu ir gėdyjimusi. Todėl noriu ištaisyti visus tuos metus darytą skriaudą savo kūnui ir pasakyti - mano kūnas labai gražus! Būtent toks koks yra dabar, ne po plius minus kelių kilogramų, o dabar. #positiveshape

A post shared by 𝐌𝐨𝐧𝐢𝐪𝐮𝐞 (@monikapundziute.monique) on

Naujausi straipsniai