Atviras princo Harry interviu – apie kvaišalų vartojimą, panikos atakas ir atsitiesti padėjusią Meghan

Princas Harry ir Meghan Markle / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Princo Harry`io (36) ir laidų vedėjos Oprah Winfrey (67) duetas debiutuoja televizijoje – jųdviejų kurta dokumentika apie psichinę sveikatą platformoje „Apple TV+“ jau pasirodė. Itin atvirame interviu Sasekso hercogas kalbėjo apie psichikos sveikatos sunkumus, su kuriais susidūrė po princesės Dianos mirties.

Į JAV kartu su šeima persikėlęs princas Harry pasakojo, kad su praeities šmėklomis susitvarkyti bandė pastaruosius ketverius metus – būtent tiek laiko Sasekso hercogas lankėsi pas psichologą. Pasak princo Harry, ieškoti pagalbos jį paskatino žmona Meghan Markle (39).

„Aš ėjau pas gydytojus, pas terapeutus, pas alternatyviosios praktikos terapeutus. Kreipiausi į įvairius žmones. Žinojau, kad jei aš nesikreipsiu į terapeutą, aš prarasiu šią moterį, su kuria galėčiau praleisti visą likusį gyvenimą“, – išgyvenimais dalijosi jis.

Princas Harry pasakojo, kad su psichologiniais sunkumais susidūrė 1997 metais po motinos princesės Dianos mirties. Harry, kuriam tuo metu buvo vos 12 metų, sako, kad nuo pat vaikystės iki kone trisdešimtmečio gyvendamas karališkoje šeimoje jautėsi esantis aplinkoje, kurioje nėra skatinama kalbėti apie psichikos sveikatą ir savo išgyvenimus.

„Žmonės klausia, kaip tu gyveni, o aš norėčiau atsakyti, kad niekas manęs nedžiugina, bet atsakau, kad viskas yra tiesiog puiku. Toks atrodo lengvas atsakymas, o tu psichologiškai palūžęs“, – atskleidė Sasekso hercogas.

Princesė Diana su sūnumi Harry / „Scanpix“ nuotr.

Vėlesniais metais princui Harry pradėjus aktyviau eiti savo karališkąsias pareigas, jo gyvenime dar labiau įsivyravo nerimas.

„Kiekvieną kartą, kai apsivilkdavau kostiumą ir kaklaraištį, turėdamas atlikti savo vaidmenį, patirdavau panikos priepuolius, didžiulį nerimą. Mano gyvenimo etapas nuo 28-erių iki 32 metų buvo išties košmariškas“, – prisipažino jis.

Princas Harry atvirauja, kad tuomet nuo savo problemų bandė bėgti vartodamas alkoholį, narkotikus. 

„Aš norėjau gerti, norėjau vartoti narkotikus, norėjau išbandyti ir daryti tai, kas vertė mane jaustis dar blogiau. Negėriau kasdien nuo pirmadienio iki penktadienio, bet smarkiai padaugindavau per vieną dieną, penktadienio ar šeštadienio vakarą. Man atrodė, kad geriu ne todėl, kad man patiko tai daryti, bet todėl, kad bandžiau užsimiršti“, – sakė jis.

Meghan Markle ir princas Harry / „Scanpix“ nuotr.

Pirmajame epizode Harry kalba ir apie savo motinos princesės Dianos laidotuves. Sasekso hercogas prisiminė momentą, kai jis ir jo vyresnis brolis princas Williamas, kuriam tada buvo 15 metų, žengė eisenoje už princesės Dianos karsto.

„Man labiausiai įsiminė arklio kanopų, taukšinčių raudonų plytų keliu, garsas. Mus abu ištiko šokas. Atrodė, lyg aš būčiau už savo kūno ribų. – prisiminė Harry. – Pamenu, aš tik einu kartu su visais ir darau tai, ko iš manęs tikisi, rodydamas gal tik dešimtadalį savo emocijų.“

Princai Williamas ir Harry savo mamos princesės Dianos laidotuvėse / „Scanpix“ nuotr.

Sasekso hercogas atviravo, kad jį vis dar persekioja prisiminimai apie laikus, kai jautėsi bejėgis padėti savo mamai, kovojančiai su bulvarine žiniasklaida.

„Aš visada norėjau būti normalus. Nenorėjau būti princu Harry, norėjau būti tiesiog Harry. Tas gyvenimas buvo labai painus, ir, deja, kai galvoju apie savo mamą, visuomet į galvą ateina tas pats prisiminimas: aš sėdžiu automobilyje prisisegęs diržą, o šalia sėdi mano brolis. Mama vairuoja automobilį, o mūsų mašiną vejasi trys, keturi ar penki paparacų motociklai.

Mama beveik nesugebėjo vairuoti, nes ji verkė. Tuomet pasijutau bejėgis. Per jaunas, kad galėčiau padėti moteriai, šiuo atveju, savo motinai. Ir tai vyko kiekvieną dieną iki tos dienos, kai ji mirė“, – jautriai kalbėjo Harry.

Princo Harry ir O.Winfrey laida apie psichikos sveikatą pasirodė gegužės 20-ąją. Praėjusią savaitę Sasekso hercogas pasakojo, kad kurti dokumentiką juos įkvėpė noras mažinti psichikos sveikatos stigmatizavimą ir įkvėpti žiūrovams vilties, kad jie nėra vieni.

Princas Harry ir Meghan Markle „Global Citizen Live“ renginyje Niujorke (11 nuotr.)
+5
Skaitykite daugiau