Atviras M.Markle ir princo Harry interviu: prakalbo apie kūdikio lytį ir ašaras po konflikto su Kate Middleton

Princas Harry ir Meghan Markle / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt, BNS
Publikuota: 2021-03-08 07:12
Po mėnesius trukusių intrigų galiausiai per CBS kanalą sekmadienį buvo parodytas ilgai lauktas Meghan Markle (39) ir princo Harry (36) interviu su Oprah Winfrey. Pokalbio metu pora atskleidė ir tai, kad netrukus jų šeimą papildys mergaitė. Pirmagimis Archie turės seserį.

Daugelis Meghan Markle bei princo Harry gerbėjų nekantriai laukė, kol paaiškės, kodėl pora iš Didžiosios Britanijos „pabėgo“ į JAV ir atsisakė karališkosios šeimos narių pareigų. Kovo 7-ąją vykęs Meghan ir Harry pokalbis kaip ir žadėta – atviras bei kupinas niekur neviešintų detalių. Šokiruojančio interviu metu M.Markle televizijai prisipažino galvojusi apie savižudybę, kai prisijungė prie britų karališkosios šeimos, ir kalbėjo apie rasizmą monarchijoje. 

Meghan ir Harry pasidalijo ir viena džiugia žinia – jiedu greit sulauks dukros.

Į galvą lindo juodžiausios mintys

Oprah pokalbį su M.Markle pradėjo nuo jos atėjimo į karališkąją šeimą. JAV aktorė laidos vedėjai prisipažino, kad vos ėmusi susitikinėti su princu Harry, ji nedaug žinojo apie britų didikus. Meghan net nenutuokė, kas jos laukė. Sunkiausia jaunai moteriai buvo ištverti žiniasklaidos dėmesį ir nuolatinį žurnalistų puolimą.

Karalienė Elizabeth II ir princas Harry su žmona Meghan / „Scanpix“
Karalienė Elizabeth II ir princas Harry su žmona Meghan / „Scanpix“

„Nebenorėjau gyventi“, – Meghan tarė Oprah. Būtent tai ir buvo tas lūžio taškas, kuomet ji nusprendė kažką savo gyvenime keisti. Nors M.Markle paskutiniu metu dar būdama Didžiojoje Britanijoje jau neskaitė laikraščių bei žurnalų su straipsniais apie save, tačiau apie žeminančias istorijas ji išgirsdavo iš bičiulių. Didžiausią priespaudą ir psichologinį smurtą Sasekso hercogienė jautė būtent dėl nuolat viešinamų jos asmeninio gyvenimo detalių, nepaliaujamo žeminimo ir aptarinėjimo viešumoje.

Paklausta, ar laukdamasi galvojo apie savižudybę, Meghan atsakė: „Taip. Neabejotinai.“ Pasakodama, kaip jautėsi tuo metu, ji sakė: „Buvo baisu, nes visa tai buvo labai realu.“

„Suvokiau, kad viskas vyksta jau vien man įkvėpus ir iškvėpus oro, nereikėjo nieko daryti“, – kalbėjo M.Markle. Pasak būsimos dviejų vaikų mamos, jos galvoje ėmė suktis „gąsdinančios mintys“. Pagalbos ji kreipėsi į rūmus, tačiau jos nesulaukė. Meghan tuomet prašė apsaugos, tačiau jai buvo atrėžta, kad jos negaus.

Prieš 2019 m. pradžioje vykusį renginį Karališkojoje Alberto salėje ji sakė Harry prisipažinusi, kad nesijaučia saugi, kai lieka namuose viena. Žvelgdama į tos nakties nuotraukas, M.Markle dalijosi prisiminimais: „Aš matau, kaip tvirtai jo rankos mane apglėbusios. Mes šypsomės ir atliekame pareigą, bet abu tiesiog stengiamės išsilaikyti ant kojų“.

Meghan Markle ir princo Harry interviu su Oprah Winfrey
Meghan Markle ir princo Harry interviu su Oprah Winfrey

Princas Harry gyveno spąstuose

Kai Harry prisijungė prie interviu su Oprah, jis prisipažino išgyvenęs ne ką mažiau niūrius laikus.

„Buvau tamsoje, tačiau norėjau palaikyti Meghan, būti šalia jos“.

Tuo metu, kai Meghan laukėsi, būta pokalbių apie Archie saugumą.

„Rūmai pasakė, kad jo saugumas nebus užtikrinamas, jam nebus suteiktas titulas“, – sakė Meghan. 

Harry neslėpė ilgą laiką buvęs įkalintas savo pareigų ir statuso. „Gyvenau spąstuose, bet to nesuvokiau ir pats. Pažintis su Meghan man leido pamatyti kitą kelią, kelią lauk“, – kalbėjo Harry.

Karalienę mini geru žodžiu

Nors prieš pasirodant interviu, buvo manoma, kad Meghan Markle kritikuos karališkąją šeimą bei identifikuos su ja blogai besielgusius jos narius, tačiau ji teapsikeitė keliais kukliais bei šiltais juokeliais apie juos. Karalienei Elizabeth II Meghan Markle negailėjo komplimentų bei gerų žodžių.

Karalienė Elizabeth II ir princas Harry su žmona Meghan / „Scanpix“ nuotr.
Karalienė Elizabeth II ir princas Harry su žmona Meghan / „Scanpix“ nuotr.

Ji net prisiminė istoriją, kai su monarche vykdamos į vieną renginį dalijosi pledu, kuriuo dengė kelius, kad nesušaltų:

„Karalienė man visuomet buvo labai gera ir nuostabi. Mėgavausi jos kompanija“, – teigė M.Markle.

Pašlijo princo santykiai su tėvu ir broliu

Harry apie santykius su artimaisiais papasakojo kiek daugiau intriguojančių detalių. Pasirodo, vienu metu princas Charlesas net nustojo atsakinėti į jos skambučius.

„Nusivyliau juo, nes mano tėvas kadaise išgyveno labai panašią situaciją. Jis supranta, ką reiškia skausmas. Archie jo anūkas. Žinoma, visuomet jį mylėsiu“, – kalbėjo princas.

Apie brolį princą Willliamą Harry nedaugžodžiavo:

„Be galo myliu Williamą, jis – mano brolis. Kartu mes praėjome pragarą, tačiau dabar judame skirtingomis kryptimis.“

Vėliau Oprah Harry prisipažino, kad su broliu jų santykiai šiuo metu yra kur kas šaltesni, nei buvo.

Oprah Winfrey ir Meghan Markle su princu Harry pokalbio ištrauka:

Ašaros dėl konflikto su Catherine 

Oprah palietė ir itin daug apkalbų visuomenėje sukėlusią istoriją, kai per 2018 metais vykusias karališkąsias M.Markle ir princo Harry vestuves jos susipyko su Kembridžo hercogiene Catherine Middleton. Tuomet moterys neva „susikibo“ dėl gėles nešusių mergaičių suknelių ir Meghan pravirkdė Catherine. Pasak princo Harry žmonos, ne Kate, o būtent ji tuomet nesuvaldė emocijų ir apsipylė ašaromis. 

Harry mylimoji buvo kaltinama tuo, kas iš tiesų nutiko jai. Tiesa, M.Markle atsargiai rinko žodžius apie Catherine Middleton ir pridėjusi, jog ji – „geras žmogus“, teigė vėliau sulaukusi dėl „to“ incidento atsiprašymo. Catherine Middleton Meghan atsiuntė gėlių.

„Sunkiausia ištverti buvo kaltinimus dėl istorijos, kuri nutiko man. Visa institucija (rūmai – aut.past.) žinojo, jog  viešai eskaluojamos detalės – netiesa.“

Kai po kelių mėnesių šis įvykis vis dar buvo narstomas po kaulelį, o per Meghan vestuves dirbę žmonės pasisiūlė papasakoti tikrąją jo versiją, rūmai neleido to padaryti.

Kate Middleton ir Meghan Markle kartu stebėjo teniso turnyrą / „Scanpix“ nuotr.
Kate Middleton ir Meghan Markle kartu stebėjo teniso turnyrą / „Scanpix“ nuotr.

„Kodėl?“ – pasiteiravo Oprah.

„Geras klausimas“, – po geros pauzės atsakė M.Markle.

Aktorė prisipažino, kad šis įvykis lėmė visuomenės susiskladymą. Žmonės pasidalijo į dvi barikadų puses. Jei vieni garbindavo Catherine Middleton ir nekentė Meghan, kiti darė priešingai. Atrodė, jog kiekvienas turi išsirinkti savo „mėgstamiausią hercogienę“.

Pašlijo M.Markle santykiai su rūmų darbuotojais. Nuolatos kliuvo jos elgesys, susitikimai su draugėmis. Rūmai norėjo bet kokiu atveju išvengti neigiamų apkalbų viešumoje, tačiau ten dirbantys žmonės patys nenustojo pliauškėję niekų ir aptarinėję kiekvieno M.Markle žingsnio.

Užgauliojimai dėl rasės

Kadangi Meghan Markle turi afroamerikietiškų šaknų, moteris daug iškentė ir dėl viešai aptarinėjimos savo rasės. Ne kartą jos ausis pasiekė replikos neva nežinia, kokios kūno spalvos bus sūnus Archie, ar vaikas nebus „per tamsus“ aristokratiškajai giminei. Pasak aktorės, tokiais nuogąstavimais dalijosi Harry giminaičiai.

„Buvau įpratęs prie žiniasklaidos dėmesio, apkalbų, tačiau ne prie rasės aptarinėjimo. Tai buvo ne tik apie mano žmoną, bet ir ką ji reprezentuoja. Manau, ši problema palietė ir daug kitų žmonių“, – kalbėjo Harry.

Pora neaskleidė, kas be žiniasklaidos iš šeimos narių kurstė rasistines apkalbas, tačiau princas dar kartelį priminė, kad nė vienas viešumoje tada neapgynė Meghan.

„Jie turėjo daugybę progų užstoti Meghan, tačiau nė karto per tris metus to nepadarė. Tai skaudina. Kita vertus, žinau, kokios pozicijos mano šeimos nariai nuolatos laikosi ir kaip bijo, jog tabloidai su savo istorijomis neatsisuktų prieš juos“, – kalbėjo princas Harry.

Kariškųjų pareigų atsisakymas

Kaip svarbiausią pasitraukimo iš karališkosios šeimos priežastį M.Markle ir princas Harry nurodė artimųjų bei rūmų poziciją jų nepalaikyti viešai. 

„Baisiausia buvo tai, kad jie ne tik manęs negynė, bet pasirinko meluoti tam, kad apgintų kitus šeimos narius“, – kalbėjo M.Markle.

Aiškindama savo ir sutuoktinio dramatišką sprendimą atsitraukti nuo karališkųjų pareigų, Meghan sakė nesulaukusi pagalbos per ją ištikusią emocinės sveikatos krizę.

Harry pokalbio metu taip pat paneigė gandus neva iš anksto apie jųdviejų su žmona pasitraukimą iš karališkosios šeimos jis nepranešė močiutei. Pasak princo, Elizabeth II buvo perspėta ir žinojo apie jų planus.

Ilgai nebuvo tokio atviro interviu

Dvi valandas trukęs interviu JAV televizijos karaliene tituluojamai O.Winfrey yra atviriausias ir išsamiausias pasakojimas apie karališkosios šeimos vidaus reikalus nuo 1995 metais Harry motinos princesės Dianos duoto interviu, kuriame ji papasakojo apie byrančią santuoką su jo tėvu, sosto įpėdiniu princu Charlesu.

Skelbiama, kad O.Winfrey pardavė šį interviu JAV transliuotojui CBS už 7–9 mln. JAV dolerių, tačiau išsaugojo tarptautines teises į šią medžiagą, laikinai pasotinsiančią visame pasaulyje juntamą apetitą informacijai apie šimtmečių senumo britų monarchiją ir jos problemas. 

Prieš pasirodant šiam interviu buvo pranešta, kad Bakingamo rūmai atlieka vidaus tyrimą dėl informacijos, esą Meghan ujo rūmų darbuotojus. Ši žinia daugelio traktuojama kaip rūmų surengtas kontrpuolimas nuožmioje kovoje dėl visuomenės simpatijų.
 
Praėjusį mėnesį Bakingamno rūmai patvirtino, kad pora nebegrįš prie karališkosios šeimos aukšto rango narių pareigų, ir nurodė, kad „jie nebevykdys įsipareigojimų ir pareigų, susijusių su viešosios tarnybos gyvenimu.“ Harry sakė, kad porai, sudariusiai itin pelningas sutartis su „Netflix“ ir kitomis srautinio transliavimo paslaugų platformomis, teko ieškoti būdų užsidirbti, nes „mano šeima tiesiogine prasme nuo manęs finansiškai atsiribojo“.
 
„Man liūdna dėl to, kas nutiko, bet... mes darėme viską, kad pavyktų“, – sakė jis interviu pabaigoje.
 
Kiek vėliau teniso superžvaigždė Serena Williams socialiniame tinkle „Instagram“ gyrė savo „pasiaukojančią“ draugę Meghan ir pridūrė, kad „jos žodžiai iliustruoja skausmą ir žiaurumą, kurį jai teko patiri“.
 
Laikraštis „The Sunday Times“ pranešė, kad 94 metų monarchė Elizabeth II nežiūrės laidos. Leidinys citavo neįvardytus rūmų atstovus, kurie šią situaciją pavadino „cirku“.

Pagalba telefonu visoje Lietuvoje

1. Jaunimo linija

jaunimolinija.lt
Jaunimui. Paramą teikia savanoriai
Tel. 8 800 28888
Darbo laikas: I-VII visą parą

2. Vaikų linija

vaikulinija.lt
Vaikams. Paramą teikia savanoriai
Tel. 116111
Darbo laikas: I-VII 11 – 23 val.

3. Pagalbos vaikams linija

pagalbavaikams.lt
Vaikas ir tėvams, patiriantiems iššūkių. Paramą teikia savanoriai.
Tel.116111
Darbo laikas: I-V 11- 19 val.

4. Vilties linija

viltieslinija.lt
Suaugusiesiems. Paramą teikia savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai.
Tel. 116 123
Darbo laikas: I-VII visą parą

5. Pagalbos moterims linija

pagalbosmoterimslinija.lt
Moteris. Pagalbą teikia savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai
Tel. 8 800 66366
Darbo laikas: I-VII visą parą

6. Linija Doverija

Jaunimui rusų kalba.
Paramą teikia savanoriai moksleiviai
Tel. 8 800 77277
Darbo laikas: II-VI 16-20 val.

7. Tėvų linija

tevulinija.lt
Tėvams, patiriantiems iššūkių
Paramą teikia profesionalūs psichologai
Tel. 8 800 90012
Darbo laikas: I-V 9-13 val. ir 17- 21 val.

8. Sidabrinė linija

sidabrinelinija.lt
Senjorams. Paramą teikia profesionalūs konsultantai, kalbasi savanoriai, kiti senoliai.
Tel. 8 800 80020
Darbo laikas: I-V 8-20 val.

9. Krizių įveikimo centras

krizesiveikimas.lt
Suaugusiesiems ir paaugliams. Konsultuoja psichologai. Pirma konsultacija nemokama, vėlesnės mokamos.
Skype: krizesiveikimas; krizesiveikimas1
Darbo laikas: I-V 16-20 val. ir VI 12-16 val.

 Informacija iš pagalbasau.lt

Naujausi straipsniai