Atviras Andriaus Mamontovo laiškas M.A.M.A. apdovanojimų rengėjams: paprašė daugiau jo nebenominuoti

Andrius Mamontovas su kūrybine komanda / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-01-13 06:38
Ankstyvą pirmadienio rytą dainininkas Andrius Mamontovas išplatino viešą laišką, kuriuo dėkoja už praėjusį penktadienį gautą M.A.M.A. statulėlę, tačiau prašo jo daugiau nebenominuoti jokiuose apdovanojimuose.

Žmonės.lt pateikia visą Andriaus Mamontovo laišką, skirtą M.A.M.A. apdovanojimų rengėjams, dalyviams ir žiūrovams:

„Pirmiausia – labai norėčiau padėkoti balsavusiems už mane M.A.M.A. apdovanojimų nominacijose, kuriose šį kartą buvau išrinktas nugalėtoju. Visada malonu, kai tavo atliktą darbą pastebi ir įvertina profesionalai. 2013-ais metais mano surengti pasirodymai, buvo didelio ir ilgo komandinio darbo rezultatas, todėl būtų negarbinga nepasakyti AČIŪ! už tai, kad buvome Jūsų pastebėti.

Nebematau savęs tame bendrame, blizgančiame kontekste ir tai man prarado tą vertę, kurią suteikdavo anksčiau. Būtų neteisinga dalyvauti renginyje, jei būdamas jame visą laiką jautiesi ne savo rogėse.

Tačiau norėčiau prisipažinti vieną dalyką. Jau daug metų man labai nejauku dalyvauti įvairiuose muzikos apdovanojimuose, nes visiškai nebesijaučiu muzikinės bendruomenės, tokios, kokia ji dabar yra matoma viešojoje erdvėje, dalimi. Ne dėl to, kad manyčiau esąs geresnis ar blogesnis.

Tiesiog nebematau savęs tame bendrame, blizgančiame kontekste ir tai man prarado tą vertę, kurią suteikdavo anksčiau.

Būtų neteisinga dalyvauti renginyje tik todėl, „kad tokios žaidimo taisyklės“, jei būdamas jame visą laiką jautiesi ne savo rogėse. Visada siekiau būti maksimaliai sąžiningas savo kūryboje ir pasirinkimuose, todėl nenoriu eiti prieš savo vidinį balsą.

Pats didžiausias įvertinimas, kurio niekada negalėčiau atsisakyti ar paneigti, yra žmonės, ateinantys į mano koncertus. Dainų kūrimas man nėra varžybos su kitais atlikėjais, nes stengiuosi kurti kažką savito ir su niekuo nelenktyniauti tame, ką darau. Muzika nėra galynėjimasis. Tai pakankamai jautri veiklos sfera ir bandymas išrinkti „geriausią“, kitus nustumiant į antrą planą, man nebeatrodo teisingas ar kaip nors skatinantis tikrąjį kūrybingumą.

Todėl dar kartą, dėkoju už įvertinimą, tačiau prašau manęs nebenominuoti visuose ateinančiuose panašaus pobūdžio apdovanojimuose.“

Žmonės.lt primena, kad Andrius Mamontovas penktadienį vykusiuose M.A.M.A. apdovanojimuose pelnė vieną labiausiai intriguojančių apdovanojimų – metų koncertinis atlikėjas. Jis nušluostė nosį tokioms grupėms kaip „Sel“, „Bix“, Antis“, Leonui Somovui ir Jazzu. Deja, pasiimti apdovanojimo dainininkas neatvyko. Jis taip pat pripažintas metų atlikėju, užnugary palikęs Andrių Pojavį, Donatą Montvydą, Marką Palubenką ir Mantą Jankavičių.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai

Gerda Veličkienė / Projekto partnerio nuotr.

Reklama