Atverkite langus ir įkvėpkite gryno oro – tinkleliai nepraleis uodų ir žiedadulkių

Tinkleliai nuo uodų / Gamintojo nuotr.
Projekto partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
AA

Ar žinote, kad esate labai svarbi uodų mitybos grandinės dalis? Na gerai, iš meilės gamtai būtų galima kentėti, tačiau kaip erzina kai įkandimo vieta pradeda niežėti. Be to, kaip nemalonu, kai tas vienas mažas uodas, naktį atskrenda prie ausies pazyzti. Tamsoje jo niekaip negali pagauti. Girdi tik kaip nutolsta ir vėl priartėja.

Taip norisi atverti langą ir įleisti gryno oro. Ryte, vakare ar visą karštą dieną. Ypatingai gera plačiai praverti langus vasaros vakarais, kad maloni vakaro vėsa pripildytų namus. Tačiau tuomet negali įjungti šviesos, nes ši į namus pritraukia gausybę uodų ir kitų vabzdžių. O tada ramus vakaras baigiasi uodų gaudynėmis. 

Ar yra išeitis? Tikrai taip. Daugelis žinome, kad egzistuoja tinkleliai nuo uodų, o  „Dextera“ pristato net penkis jų tipus – nuo paprasčiausių iki tokių, kurie gali pagelbėti ir alergiškiems žmonėms.

Tinkleliai nuo uodų / Gamintojo nuotr.

Tinklelis – ne tik langams ir durims

„Dextera“ mažmeninės prekybos vadovė Jurgita Andruškevičienė pasakoja, į ką atkreipti dėmesį, jei neplanuojate toliau maitinti uodų ar kasdien gaudyti musių: „Turime ir paprasčiausių tinklelių rėmelių, kurie yra lengvai tvirtinami ant lango rėmo, tačiau klientams siūlome ir modernesnius sprendimus – tinklelius roletus, plisuotos tinklelius ar tinklelius durims. O gal šeimoje yra kas alergiškas žiedadulkėms? Turime sprendimą ir tokiems žmonėms.”

Populiariausias būdas apsisaugoti nuo uodų bei kitų vabzdžių – tinklelis rėmelis. Tinkleliai rėmeliai yra gaminami pagal individualius matmenis, o paprastą tinklelį galima pakeisti antialerginiu ir apsisaugoti tiek nuo vabzdžių, tiek nuo žiedadulkių. Šie tinkleliai lengvai ir paprastai tvirtinami prie bet kokio tipo lango rėmo. 

Tiems, kurie nori dažniau pamojuoti rankomis pro langą ar tiesiog yra dažna būtinybė greitai ir patogiai pakelti tinklelį, galima pasirinkti tinklelius roletus. Šie tinkleliai veikia kaip įprasti roletai. Jie yra susukami į kasetę, kuri apsaugo tinklelį ištisus metus. Tinklelių roletų nereikia nuimti net šaltuoju metų laiku. 

Tinkleliai nuo uodų / Gamintojo nuotr.

Jeigu dažnai varstote terasos duris ir jos yra lengviausias būdas vabzdžiam aptekti į namus, praktiškas sprendimas – tinkleliai varstomoms durims. Šis sprendimas ypač populiarus šiltesniuose kraštuose, nes oras namuose cirkuliuoja, galima jausti malonų pavasario ar vasaros vėjelį, tačiau esate apsaugoti nuo nepageidaujamų skraidančių svečių. 

Tai praktiškas sprendimas balkono, terasų durims bei kitoms didelėms pastatų angoms. Tinkleliai durims yra idealus pasirinkimas, norintiems šiltuoju metų laiku gausiai vėdinti erdves ir viduje mėgautis šviežio oro gaiva. Tinklelį durims patogu uždaryti iš bet kurios pusės. Konstrukcija tvirtinama varžtais į rėmą ar sieną.

Tinkleliai nuo uodų / Gamintojo nuotr.

Stilingiems ir alergiškiems

Kūrėjų fantazijai nėra ribų. O jei kūrybą papildo ir praktiškumas, tuomet tai patinka ir naudinga visiems. Plisuoti tinkleliai – dar vienas sprendimas apsaugai nuo vabzdžių. Smulkios specialaus audinio klostės veikia kaip itin geras filtras, nepraleidžiantis skraidančių kenkėjų. 

Jokių spyruoklių ar sudėtingų mechanizmų – dailiai sulankstytas tinklelis lengvai suskleidžiamas arba paliekamas tik jums reikalingoje pozicijoje. Forma šiek tiek primena akordeono dumples, tik čia groja estetiška išvaizda, funkcionalumas ir patogus valdymas. Visa tai kruopščiai suderinta šiame gaminyje.

Alergiškiems žmonėms verta atkreipti dėmesį į antialerginius tinklelius. Tam tikruose tinklelių tipuose vietoje įprasto, galima naudoti būtent tokį, kuris saugos jautraus žmogaus gerbūvį.

Mažmeninės prekybos vadovė Jurgita Andruškevičienė akcentuoja, kad tai yra specialaus pynimo tinklelis – patikima apsauga ne tik nuo vabzdžių, bet ir nuo alergijas sukeliančių žiedadulkių!

Tinkleliai nuo uodų / Gamintojo nuotr.

„Specialus tinklelio poliesterio pynimas veikia kaip filtras ir gaudo žiedadulkes, dulkes ir kitus oro teršalus į medžiagos pluoštą“, – kalbėjo vadovė ir priminė, kad Berlyne esančios universitetinės ligoninės laboratorijoje atlikti gaminio tyrimų rezultatai parodė, kad antialerginis tinklelis sulaiko beveik 98% beržo, 100% žolių ir 93% dilgėlių žiedadulkių. Šiems tinkleliams yra suteiktas Europos centro alergijos tyrimų fondo (ECARF) sertifikatas. 

Beje, dažnam kyla klausimas – ar tinkleliai neatima iš mūsų saulės? Tiesą sakant – plika akimi pastebėti, kad ant lango yra uždėtas tinklelis –  gana sunku. Tačiau laisvę mėgautis grynu oru, patogumą ir komfortą pajusite iš karto. Žinoma, galima nenaudoti jokių tinklelių ir toliau užimti svarbią vietą uodų mitybos grandinėje.

Tinkleliai nuo uodų / Gamintojo nuotr.
Skaitykite daugiau