„Atspėk dainą“ prakeiksmas: Hitlerio gestas buvo parodytas ir ankstesnėje LRT laidoje

Linas Lapėnas dar prieš Astos Baukutės sukeltą skandalą rodė Hitlerio gestus LRT laidoje „Atspėk dainą“ / 15min.lt skaitytojo stop kadras
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-01-11 13:44
Įsisukus Astos Baukutės sukeltam skandalui, 15min sulaukė skaitytojo laiško. Pasirodo, toks pat Hitlerio gestas buvo parodytas ir ankstesnėje „Atspėk dainą“ laidoje. Šis epizodas taip pat pateko į LRT televizijos eterį.

Skaitytojas laiške stebisi: „Prieš savaitę, kai įvyko A.Baukutės skandalas – gruodžio 30-ąją – toje pačioje laidoje vyko lygiai tas pats: dalyvis rodė fašistinius ženklus ir vaizdavo Hitlerį, skambant Lietuvos kariuomenės maršui.“

Šis muzikinis žaidimas – ne tiesioginis, o sumontuotas. Tačiau į eterį skandalingi gestai ir tąkart pateko.

15min susisiekė su laidos dalyviu, renginių vedėju Linu Lapėnu, kuris rodė Hitlerį vaizduojančius gestus. Jis apgailestavo dėl savo tokio elgesio.

„Neturiu nieko prieš nė vieną tautą, nė vieną religiją. Tiesiog tuo metu reikėjo atspėti pareigas pagal skambančią dainą, o atsakymas buvo „kareivis“. Ir netyčia, emocingai parodžiau šį gestą ir dėl to labai gailiuosi. Labai atsiprašau visų, ką įžeidžiau, kam tai pasirodė paniekinimas.

Tuo metu reikėjo atspėti pareigas pagal skambančią dainą, o atsakymas buvo „kareivis“. Ir netyčia, emocingai parodžiau šį gestą

Čia tikrai netyčia prasprūdo. Eteryje mus skatina atsipalaiduoti, bet suprantu, kad tokių dalykų negalima daryti, nemaniau, kad bus tokia reakcija. Prisiekiu, daugiau taip nebedarysiu“, – 15min kalbėjo renginių vedėjas.

L.Lapėnas teigė tuomet net neabejojęs, kad šis kadras bus iškirptas montuojant laidą.

„Galvojau, kad tai neišeis į eterį, juk jie atrenka, kokius kadrus rodyti. Galbūt jie irgi pro pirštus praleido. Kiek man yra tekę dalyvauti laidose, visada, kai pasakai ką netinkamo, juk išima“, – kalbėjo jis. Linas Lapėnas šiuo metu filmuojasi kitame muzikiniame šou – „Žvaigždžių duetuose“.

LRT generalinio direktoriaus pavaduotojas Rimvydas Paleckis 15min teigė apie L.Lapėno parodytą gestą sužinojęs tą pačią dieną, kai prasidėjo skandalas su A.Baukute. Jis sako, kad laidą kūrusios kompanijos paslaugų buvo atsisakyta dėl abiejų išsišokimų.

„Kai A.Baukutės atvejis pasirodė socialiniuose tinkluose, mes taip pat sužinojome, kad ankstesnėje laidoje taip pat buvo pasitaikęs tas pats gestas. Tai buvo mikrosekundės elementas laidoje. Bet mes koncentravomės į A.Baukutės atvejį, kuris buvo dėmesio centre ir išėmėme laidą iš programos“, – 15min sakė R.Paleckis.

Pasak jo, laida buvo sustabdyta ir dėl dar vienos priežasties: „Pats prodiuseris (Modestas Karnaševičius – red.) buvo pripažinęs, kad nufilmuotą laidą reikėdavo nuolatos karpyti, uždengti kažkuriuos kadrus. Jis pats sunkiai tvarkėsi su svečiais. Laidos eiga, matyt, kartais tapdavo nekontroliuojama, tad tekdavo ilgai sėdėti prie montažinės stalo. Aš to anksčiau nežinojau, prodiuseris pats dabar prisipažino.“

TAIP PAT SKAITYKITE: LRT po skandalingos laidos „Atspėk dainą“ nutraukė ryšius su jos kūrėjais: „Pasitikėjimas sulaužytas“

Kadangi laidą „Atspėk dainą“ turėjo peržiūrėti ir LRT darbuotojai – užtikrinti, kad panašūs kadrai nepasirodytų eteryje, R.Paleckis teigė, kad šiuo metu aiškinasi, kas tinkamai neatliko savo darbo.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Mes atliekame vidinį patikrinimą ir tyrimą, ar tikrai visos mūsų grandys suveikė taip, kaip priklauso pagal pareigines instrukcijas ir generalinio direktoriaus įsakymus, ar tikrai visi įvykdė savo funkcijas iki galo, ar nebuvo kažkur pro pirštus pražiūrėta. Yra LRT atsakomybės, yra prodiuserių atsakomybės, todėl dabar aiškinamės, kad žinotume, kur užveržti dar vieną kitą varžtelį.

Visos laidos yra priskirtos konkretiems darbuotojams, už kurių „švarumą“ atsako. Tos atsakomybės yra deleguotos, nes įstaiga didelė. Suprantama, kad ir aš atsakau, bet esu delegavęs nemažai atsakomybių, nes kitaip už kiekvieną suklupimą man reiktų atsistatydinti po kelis kartus per savaitę. Todėl dabar darbuotojai rašo pasiaiškinimus, peržiūrėsim juos patys ir su juristais. Net neabejoju, kad drausminės priemonės bus taikomos“, – kalbėjo jis.

Ar šis vidinis tyrimas gali baigtis atleidimais iš darbo? „Neatmetu tokio varianto. Aš ir save labai kritiškai šitoje situacijoje vertinu, nes tai, kas įvyko, yra mano pasitikėjimo žmonėmis pasekmė, rezultatas. Tuo pačiu šaltas dušas, kad reikia labai atsakingai žiūrėti, kur kokie žmonės paskiriami ar atsakomybės paskirstytos pagal kompetenciją.“

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai