Atskleisti netikėti faktai apie Catherine: mokėsi Korano tiesų, šventė Ramadaną

Kembridžo hercogienė Catherine / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-06-28 17:39
Regis, apie britų karališkąją šeimą žinome beveik viską. Štai Kembridžo hercogienės Catherine gerbėjai paskaičiavo jos garbanų vidutinį diametrą, batelių kulno aukštį. Vis dėlto net ištikimiausi Catherine gerbėjai iki šiol nežinojo, kad vaikystėje ji mokėsi arabų kalbos ir Korano tiesų, švęsdavo Ramadano pabaigą.

Visa tai – tarptautinio darželio „Assahera“ nuopelnas. Catherine tėvai Carole ir Michaelas Middletonai persikėlė gyventi į Jordaniją 1984-ųjų gegužę – Michaelas Middletonas gavo vadybininko darbą oro linijose „British Airways“.

Persikėlę gyventi į Jordanijos sostinę Middletonai užregistravo vyresniąją dukterį į darželį. Jis iki šiol nebuvo skelbiamas, tik po šią savaitę vykusio princo Williamo vizito į Jordaniją paaiškėjo, kurį darželį lankė Catherine.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Darželio „Assahera“ įkūrėja Sahera al Nabulsi pasakojo, kad kasryt vaikai susėsdavo ratu ir dainuodavo vaikišką „Incy Wincy Spider“ dainelę tiek anglų, tiek arabų kalbomis.

„Skaitydavome po vieną ištrauką iš Korano, kad pagerintume vaikų arabų kalbos įgūdžius. Pasakodavome jiems apie Pranašo bendražygius, tokius kaip Umaras ibn al-Chatabas. Mūsų darželio idėja – išugdyti pagarbą ir meilę“, – pasakojo Sahera al Nabulsi.

Devintajame dešimtmetyje darželį lankė 100 vaikų, kurių amžius 3-5 metai. Šios įstaigos auklėtiniai buvo Jordanijos, Didžiosios Britanijos, Japonijos, Indijos, Indonezijos ir Amerikos piliečiai.

Catherine grupėje buvo 12 vaikų. Tačiau ryte visas šimtas vaikų susirinkdavo kartu pasimokyti arabų kalbos. Tik po to mažieji išsiskirstydavo po klases.

„Mokytoja klausdavo arabiškai: Kas šiandien vilki raudonus drabužius? Taip vaikai išmokdavo spalvas“, – aiškino Sahera al Nabulsi.

Pasak jos, darželyje susiliejo skirtingos kultūros, todėl vaikai išmoko gerbti kitokius. Pati Sahera al Nabulsi persirengdavo Kalėdų Seneliu ir linksmindavo vaikus Kalėdų proga. Tačiau auklėtiniai švęsdavo ir Ramadano pabaigą, tuomet darželyje apsilankydavo būgnininkas.

Tarp pramogų – dukart per mėnesį vykusios ekskursijos, kurios ne tik linksmino vaikus, bet ir švietė juos.

Sahera al Nabulsi iki šiol prisimena, kad Catherine į darželį atveždavo ir iš jo pasiimdavo Carole Middleton. Tačiau kartais dienos pabaigoje į darželį atskubėdavo ir Michaelas Middletonas, vis dar vilkintis „British Airways“ uniforma.

„Visi vaikai labai apsidžiaugdavo ir bėgdavo su juo pasimatyti“, – prisiminė Sahera al Nabulsi.

Jordanijoje Middletonų šeima gyveno trejus metus. Į Didžiąją Britaniją Catherine grįžo būdama penkerių.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai