Atsisveikinimas su netikėtai mirusia Irena Maroziene: bičiuliai rinkosi į „Stiklių“ kiemelį Vilniuje

Irenos Marozienės atminimą pagerbė Birutė ir Rimtautas Vizgirdos, Egidijus Rainys, Rasa ir Arūnas Starkai / Irmanto Gelūno ir BNS foto nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Ketvirtadienio popietę Vilniaus širdyje atsisveikinta su netikėtai mirusia 63-ejų verslininke, „Amatininkių užeigos“ įkūrėja Irena Marozienė. Jos išlydėti į amžinąją kelionę viešbučio „Stikliai“ kiemelyje susirinko šeima ir gausus būrys bičiulių bei kolegų.

Į Vilniaus senamiestyje esantį „Stiklių“ viešbutį ketvirtadienį suplūdo daug netikėtai mirusios verslininkės Irenos Marozienės artimųjų, kolegų ir bičiulių. Baltomis gelėmis nešini žmonės atsisveikino su ja ir pagerbė jos atminimą.

Netikėtai mirusios „Amatininkų užeigos“ įkūrėjos dukra Justina Marozaitė kvietė atsižvelgti į tai, ko gyvenimą ir linksmybes mylėjusi I.Marozienė būtų norėjusi – ne liūdno susitikimo, o šventės.

Fotogalerija:

„Stiklių“ kiemelyje – atsisveikinimas su Irena Maroziene (13 nuotr.)
+7

„Visus norinčius – draugus, artimuosius ir bičiulius – kviečiame atsisveikinti su Irena šį ketvirtadienį, 15–18 val. Stiklių kiemelyje.

Užuojautas palikite namie, atsineškite vieną baltą rožę. Palydėkime Ikoną kaip ji norėjo – su šypsenomis, šampanu ir dainomis“, – kvietė ji.

Žinoma sostinės verslininkė Irena Marozienė anapilin iškeliavo sekmadienį, o naujiena apie mirtį plačiai pasklido pirmadienį – skaudžią žinią pranešė mamos gedinčios dukros Birutė ir Justina.

Tai sukrėtė daugelį Ireną pažinojusių jos draugų. Žmonės ėmė spėlioti, kas gi nutiko pozityvumu garsėjusiai ir nemažai planų turėjusiai I.Marozienei.

Iš pradžių verslininkės mirties priežastis nebuvo įvardyta. Artimieji portalui Žmonės.lt tik buvo užsiminę, kad moteris šiomis dienomis jautėsi blogai.

Antradienį viena iš dukrų Žmonės.lt patvirtino, kad įvyko nelaimingas atsitikimas. „Dėl žemo kraujo spaudimo pasijuto blogai ir nukrito nuo laiptų“, – Žmonės.lt sakė I.Marozienės dukra.

Netekties sukrėstas ir daugiau nei 30 metų I.Marozienę pažinojęs ir restoranų versle besisukantis vieno seniausių Lietuvos restoranų „Stikliai“ bendraturtis Aleksandras Ciupijus. Verslininkas portalui Žmonės.lt sakė, kad Irena visuomet išliks jo prisiminimuose.

„Ji mokėjo džiaugtis gyvenimu. To mokė ir aplinkinius, to mokė ir mane“, – portalui Žmonės.lt kalbėjo A.Ciupijus.

A.Ciupijus pridūrė, kad I.Marozienė visuomet aplinkinius užkrėtė gera nuotaika, o ir bendrą kalbą sugebėdavo rasti ir su vyresniu, ir su jaunesniu.

„Ji visuomet buvo vakarėlių siela. Tokia geranoriška, tokia draugiška, tokia nuoširdi... Nors dirbame tame pačiame versle, niekada nejutome konkurencijos. Jei tik ko reikėjo, galėjome kreiptis vieni į kitus. Tokių žmonių reikėtų paieškoti“, – portalui Žmonės.lt sakė A.Ciupijus.

Irena Marozienė ir Aleksandras Ciupijus / Viganto Ovadnevo nuotr.

Gilų liūdesį, ilgesį ir atsiminimus didelė dalis I.Marozienės bičiulių aprašė socialiniuose tinkluose, o savo įrašais sutiko pasidalinti su portalo Žmonės.lt skaitytojais.

Žymiausią Lietuvos floristą Mantą Petruškevičių ir Ireną Marozienę siejo 20 metų trukusi draugystė. Artimos draugės netektis kūrėjui sukėlė daug liūdesio.

„Irena! Irena Maroziene, be Tavęs bus labai labai liūdna… Pasiilgsiu. Myliu tave“, – rašė Mantas Petruškevičius.

Irena Marozienė ir Mantas Petruškevičius / Asmeninio albumo nuotr.

Tvirta draugystė su I.Maroziene siejo ir dizainerį Egidijų Rainį, kurio suknelėmis verslininkė dažnai puošdavosi. Jos mirtis kūrėjui – itin skaudi: jų paskutinis susitikimas taip ir neįvyko.

„Šiandien laukiau... Tai yra turbūt skaudžiausias neįvykęs susitikimas mano gyvenime. Ašaros kaupiasi gerklėje ir sunku parinkti tinkamus žodžius.

Aš visada prisiminsiu, kas mane jauną, šviežiai iškeptą dizainerį paėmė už rankos, pasitikėjo ir padėjo tapti tuo, kuo esu. Ačiū, Irena Maroziene, už viską. Ir netiesa, kad nepakeičiamų nėra.... Lieka didelė tuštuma...“ – jautriomis mintimis dalijosi E.Rainys.

„Stiklių“ kiemelyje – atsisveikinimas su Irena Maroziene / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Modelis Asta Valentaitė Ireną Marozienę taip pat laikė bičiule. Londone gyvenanti moteris prisiminė paskutinį pokalbį su verslininke.

„Irena, kai susirašėm prieš kelias dienas, Tu taip džiaugeisi artėjančia mūsų su Glenu švente, planavai joje dalyvauti ir iki smulkmenų ruošeisi, tad mudvi atsisveikinom „iki greito“. Tačiau likimas pasisuko nenumatyta, tragiška linkme, kurios nei viena neįsivaizdavom. Vietoj greito susitikimo Tu išėjai į Amžinybę.

Žodžiai dabar atrodo lyg beprasmiai, tačiau ačiū Tau už viską, kuo dalinaisi su buvusiais šalia – savo energija, stiprybe, elegancija. Tu visad liksi pavyzdys, kaip eiti per gyvenimą pakelta galva ir švenčiant jį. Ilsėkis ramybėje, brangi Irena.

Nuoširdi užuojauta dukroms Birutei ir Justinai bei visiems pažinojusiems Ireną“, – rašė Asta.

Ilgu ir jautriu įrašu apie I.Marozienę pasidalijo ir sporto žurnalistė Laima Janušonytė. Ji tikino, kad gyvybingų, gyvenimą mylinčių bendraamžių mirtys verčia susimąstyti apie gyvenimo laikinumą.

„Yra žiauriai, tiesiog nepakeliamai liūdna ir graudu, kai išeina Tavo bendraamžiai…. Mes nebuvome geros draugės, bet geros pažįstamos. Keliai susitikdavo tai… labai labai seniai… kokiose nors automobilių lenktynėse, paskui pas draugus, šventėse ar Amatininkuose…

Irena Marozienė buvo... tiesiog ranka nekyla rašyti buvo… ji visada besišypsanti, pozityvi, graži, visada kupina gerų jausmų, draugiška ir labai geranoriška. Ji mokėjo džiaugtis gyvenimu, jį labai mylėjo ir brangino, ir gyveno… Stipri, talentinga, daug pasiekusi moteris. Jai dar gyventi ir gyventi…ir mylėti, ir šampaną gerti, ir su draugais švęsti gyvenimą, ir ir ir... daug visko. Deja, Irutė išėjo, vakar. Taip staiga, per greitai, tikrai per anksti… Kai išeina bendraamžiai – susimąstai: kiek liko Tau? Ar ta vasara dar pasikartos? Ar susitiksi su savo draugais, ar išgersi taurę vyno,ar dar prisės šalia Tavo sena gera pažįstama? Liūdesys…

Nuoširdi užuojauta Irutės dukroms Birutei ir Justinai, artimiesiems, draugams ir visiems pažinojusiems šią nuostabią,energingą, gyvenimą mylinčią moterį. Labai Tavęs ilgėsimės, Iručiuk.

Ir būtinai užsuksim į Amatininkus išgerti taurę vyno ir prisiminsime Tave – tokią trapią ir kartu labai stiprią. R.I.P.“, – rašė Laima Janušonytė.

Irena Marozienė / Renginio organizatorių nuotr.

Verslininkės ilgėsis ir dainininkas Petras Daunys. Jis tikina, kad prisimins ją kaip gyvenimo šviesą.

„Irena Marozienė, tu mūsų Saulė ir šviesa, energija ir šiluma. Dėkingas Tau už tavo plačią širdį kaip jūra, nuoširdumą, dosnumą ir tikrumą. Dėkingas, kad tik dėl Rasa Barauskaite tave pažinau ir dėkingas, kad visoje situacijoje vienintelė mus palaikei ir nuoširdžiai džiaugeisi.

Dėkingas, kad galėjau su tavim pliurpt Molėtuose, vaikščiot prie jūros ar dainuot per tavo paskutinį gimtadienį.... Tu man visad liksi šviesa. Kuri užgeso. Bet tu mūsų saulė, saulėlydis ir saulėtekis tuo pačiu. Aš Tave myliu! Ilsėkis ramybėje“, – ilgesingu įrašu dalijosi atlikėjas.

Fotogalerija:

Irena Marozienė (40 nuotr.)
+34
Skaitykite daugiau