Atšaukiama „Misija Sibiras“ ekspedicija: „Šie metai – dar vienas iššūkis“

Šiais metais ekspedicija „Misija Sibiras“ neįvyks/Organizatorių nuotr.
Šiais metais ekspedicija „Misija Sibiras“ neįvyks/Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-05-05 11:55
AA

Projekto „Misija Sibiras“ organizatoriai įvertinę dabartinę pasaulyje esančią situaciją, susidariusią dėl COVID-19 viruso bei daugelyje šalių paskelbto karantino, pasidalijo žinia, jog šių metų ekspedicija „Misija Sibiras‘20“ yra atšaukiama.

Kasmet pavasarį projektas „Misija Sibiras“ skelbia atranką į ekspediciją, kurioje dalyvauja visi norintys vykti į lietuvių tremties ir kalinimo vietas tvarkyti tautiečių kapų, statyti atminimo simbolius bei susitikti su šiose vietose tebegyvenančiais lietuviais. Visgi šiemet dėl pasaulinės pandemijos projekto organizatoriai balandžio pradžioje savo socialiniuose tinkluose pasidalijo žinia, jog atranka į „Misija Sibiras‘20“ yra atidedama neribotam laikui, o vėliau buvo priimtas sprendimas 2020-ųjų metų ekspediciją atšaukti.

Projekto organizatoriai teigia, jog toks sprendimas buvo priimtas siekiant apsaugoti aplinkinius, nekurti terpės plisti ar atsinaujinti virusui. Organizatoriai pabrėžia, jog net ir atšaukus ekspediciją,  projekto misija bus tęsiama kitais būdais Lietuvoje, laikantis visų saugumo reikalavimų.

Šiais metais ekspedicija „Misija Sibiras“ neįvyks/Organizatorių nuotr.

Projekto vadovė Aistė Eidukaitytė sako, kad žmonės domisi, kaip bus įmanoma prisidėti prie projekto, tad nuramina, kad veiklų tikrai netrūks. „Per 15 projekto metų įrodėme, kad sugebame susitvarkyti su iššūkiais ir toliau tęsti savo misiją. Šie metai – tai dar vienas iššūkis, kuomet ekspediciją turime atšaukti saugodami save ir kitus, tačiau tai tikrai nereiškia, jog projektas sustoja.

„Misija Sibiras 2019“ dalyvių sutiktuvės Vilniaus oro uoste / Pauliaus Peleckio nuotr.

Toliau vykdysime veiklas, dar stipriau veiksime virtualioje erdvėje ir darysime viską, kad užtikrintume istorijos išsaugojimo misiją. O visai netrukus startuosime su tradicinėmis ir naujomis, veiklomis, skirtomis Gedulo ir vilties dienai“, – sako projekto vadovė ir kviečia su projektu susijusias naujienas sekti jų socialiniuose tinkluose.

Projektas gyvuoja 15 metų, per visą šį laikotarpį į lietuvių tremties ir kalinimo vietas išvyko 18 ekspedicijų, kurios sutvarkė daugiau nei 170 kapinių Sibire ir kitose buvusios Sovietų Sąjungos šalyse. Per šiuos metus projektas sukūrė dokumentinius filmus apie vykusias ekspedicijas, su nuotraukų parodomis apkeliavo ne tik Lietuvą, bet ir užsienio šalių lietuvių bendruomenes – tarp jų ir JAV, suorganizavo tūkstančius susitikimų su Lietuvos moksleiviais ir įvairiomis organizacijomis.