Atrankoje į „Euroviziją“ netrūko staigmenų: sceną sudrebino „The Roop“, komisijai užkliuvo G.Vagelio kepurė

„The Roop“, Sunday Afternoon, Gabrielius Vagelis / Edvard Blaževič / LRT nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-01-23 21:04
Šeštadienį vyko antroji „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos laida „Pabandom iš naujo!“. Paaiškėjo, kurie penki dalyviai turės galimybę pasirodyti atrankos pusfinalyje. Žiūrovų laukė ypatinga premjera – šiandien savo kūrinį „Discoteque“ pristatė ir praėjusių metų nugalėtojai „The Roop“. Su daina jie varžysis atrankos finale.

Sausio 23-iąją žiūrovai išvydo 10 grupių ir atlikėjų: „Uno Band“, Rapolą, Sunday Afternoon, Aistę Brokenleg, Cosmic bride, Norbertą, Gabrielę Goštautaitę, Gebrasy, Evitą Cololo ir Gabrielių Vagelį.

Į kitą etapą pateko Gebrasy, Gabrielius Vagelis, Evita Cololo, Norbertas ir Aistė BrokenLeg.

Šį šeštadienį dalyvių pasirodymus vertino kompozitorius Vytautas Bikus, muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys, atlikėjas ir muzikos prodiuseris Stanislavas Stavickis-Stano, dainininkė Ieva Narkutė ir radijo bei laidų vedėja, žurnalistė Gerūta Giniūtė. 

Pirmieji pasirodė grupė „Uno Band“, Rapolas ir Cosmic bride.

„Uno Band“ daina turi vieną gerą dalyką, kad atlikėjas pasiryžęs su savo tikslu eiti į priekį“, – po minėtų dalyvių pasirodymų kalbėjo R.Zilnys.

„Uno Band“ / E.Blaževič / LRT nuotr.
„Uno Band“ / E.Blaževič / LRT nuotr.

Muzikos apžvalgininkas pastebėjo, jog „Uno Band“ daina nors ir įdomi, yra per paini „Eurovizijai“. 

„Nepasitikėjimo scenoje – šiek tiek per daug“, – pridūrė R.Zilnys. 

Atlikėja Cosmic bride komisijos nariams iš pirmo trejeto paliko geriausią įspūdį, tačiau visi sutarė, jog jos kūrinys – netradicinis.

Rapolas / E.Blaževič / LRT nuotr.
Rapolas / E.Blaževič / LRT nuotr.

„Man daug įdomiau buvo žiūrėti į vieną merginą, nei į krūvą vyrukų ant scenos. Tiesa, Cosmic bride daina – keista, gal net per keista. Kūriniui pasibaigus, mąsčiau, tai kiek gi jis trunka“, – kalbėjo I.Narkutė, kuriai kitos dvi dainos pasirodė per daug nuspėjamos.

„Sunday Afternoon“ / E.Blaževič / LRT nuotr.
„Sunday Afternoon“ / E.Blaževič / LRT nuotr.

Į sceną žengus dar keturiems atlikėjams, nemažai pagyrų sulaukė Sunday Afternoon. Šiais metais į didžiąją „Eurovizijos“ sceną su tokiu sceniniu slapyvardžiu bandė sugrįžti Vilija Matačiūnaitė.

„Vilijos kūrinyje buvo ir muzikiniai elementai, ir choreografija įtraukianti“, –  po dar keleto pasirodymų nuo Sunday Afternoon aptarimą pradėjo Stano.

Aiste Brokenleg / E.Blaževič / LRT nuotr.
Aiste Brokenleg / E.Blaževič / LRT nuotr.

Jam pasirodė, kad pamažu į dainų konkursą veržiasi vis daugiau alternatyvios, keistos muzikos.

„Galiu tik pasidžiaugti, jog Vilija konkrečiai ir aiškiai žino, ko ji nori. Tačiau klausydamas kūrinio vis galvojau, kad kažkas negerai. Susidaro įspūdis, jog ant instrumentalo ji pridėjo savo melodiją. Vietomis šie du dalykai nesutampa ir organiškai kažkas negerai“, – ne visais aspektais kolegoms dėl Vilijos pritarė V.Bikus.

Pro R.Zilnio ausis nepraslydo ir progresyviosios Aistės BrokenLeg pasirodymas, kuris, kaip sakė apžvalgininkas, jam asmeniškai iš ketveriukės patiko labiausiai. Sužavėjo skambesys ir kūrinio stilistika.

Paskutinieji šį vakarą pasirodę dalyviai, už kuriuos balsuoti galėjo žiūrovai, buvo Jazzu pritariantysis vokalistas Gebrasy, Evita Cololo ir Gabrielius Vagelis.

Gebrasy / E.Blaževič / LRT nuotr.
Gebrasy / E.Blaževič / LRT nuotr.

Komisija įvertino Evitos dainą kaip puikų darbą.

„Šiame pasirodyme man nieko netrūko. Daina skambėjo lietuviškai, manau, nebūtų skirtumo, jei ji būtų įrašyta anglų kalba. Gera į Evitą žiūrėti“, –  teigė S.Stavickis-Stano.

„Sutinku su Stano. Labai tas efektas įdomus, tik įsiklausius supranti, kad skamba lietuviški žodžiai. Tikiu, kad nesvarbu, kokia kalba dainuotų Evita“, – pridėjo Ieva Narkutė.

Gabrielius Vagelis / E.Blaževič / LRT nuotr.
Gabrielius Vagelis / E.Blaževič / LRT nuotr.

Apie Gabrielių Vagelį komisijos narys Ramūnas Zilnys atsiliepė kaip apie patį atkakliausią atrankų į „Euroviziją“ dalyvį. Muzikos apžvalgininkas pagyrė jį už įsimintiniausią čia iki šiol atliktą kūrinį. Pro akis komisijos nariui nepraslydo ir Gabrieliaus Vagelio kepuraitė, kurios jis nenusėmė viso pasirodymo metu.

„Patikėkite, internetas apie tai tikrai kalbės“, – komentavo R.Zilnys.

Antroje pusfinalio laidoje taip pat buvo pristatytas naujasis grupės „The Roop“ kūrinys. Nors grupė yra šių metų atrankų dalyvė, tačiau šeštadienį už ją balsuoti dar nereikėjo. Praėjusiais metai iškovojusi teisę atstovauti Lietuvai didžiojoje „Eurovizijoje“, kuri dėl pandemijos neįvyko, šiemet grupė pelnė teisę pasirodyti su nauja daina iškart konkurso finale.

Kviečiame dalyvauti apklausoje ir balsuoti už labiausiai patikusį atlikėją ar grupę.

Primename, jog po pirmosios atrankos laidos į kitą etapą pateko: Voldemars Petersons, Titas ir Benas, Martyna, Milita Daikerytė, grupė „Be U“.

Kas atstovaus Lietuvai „Eurovizijoje“, vyksiančioje gegužės 18–22 dienomis Roterdame (Nyderlanduose), paaiškės vasario 6 dieną nacionalinės atrankos finalo metu.

Balsavimas tiesiogiai

Balsuoti už labiausiai patikusią dainą žiūrovai gali skambindami arba siųsdami trumpąsias žinutes telefono numeriu 1669. Nacionalinės atrankos rengėjai primena, kad iš vieno mobilaus telefono numerio per vakarą galima atiduoti daugiausia penkis balsus. Už žiūrovų skambučius ir trumpąsias žinutes surinktų lėšų dalis, kuri tenka LRT, bus skirta nacionalinę atranką laimėjusiam atlikėjui ar grupei.

Siekiant neskatinti telefoninio balsavimo varžybų, žiūrovų balsavimo rezultatai  skelbiami tik laidos pabaigoje. Žiūrovų balsavimą visų nacionalinės atrankos laidų transliacijų metu stebi nepriklausomi stebėtojai – audito įmonės „Grant Thornton Baltic“ atstovai.

Naujausi straipsniai