Atpažinti, ar jums meluoja, nesunku

Melagio simbolis - ilganosis Pinokis / Vida Press nuotr.
Melagio simbolis - ilganosis Pinokis / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-04-20 15:00
AA

Sakoma, nėra nė dienos, kad žmogus nepameluotų. Tačiau būna taip, kad pastebite, jog jums akivaizdžiai dumiamos akys, bet negalite to įrodyti. Jei įtariate, kad jums meluoja, atkreipkite dėmesį į keletą dalykų.

Išlaikytas akių kontaktas

Ilgą laiką manyta, kad jei žmogus meluoja, būtinai nusuka žvilgsnį į šoną, nepalaiko akių kontakto. Tačiau iš tikrųjų norėdamas įtikinamai meluoti žmogus bando išlaikyti akių kontaktą kuo ilgiau.

Mičigano universiteto profesorė Rada Mihalcea mano, kad taip yra todėl, jog melagiai per stipriai bando įtikinti kitus tuo, ką sako. Kitaip tariant, įprastai žmogui nėra reikalo itin stengtis, kad juo patikėtų, nes jis negalvoja, kaip įtikinti pašnekovą. O meluodamas žmogus griebiasi įvairiausių būdų, kad tik jo melas būtų panašus į tiesą.

TAIP PAT SKAITYKITE 7 būdai pradėti pokalbį su bet kokiu žmogumi

Visgi, ar žmogus palaikys akių kontaktą, ar jo kaip tik vengs, priklauso nuo žmogaus, tad tai reikėtų spręsti pagal atskiro žmogaus charakterio bruožus.

Galima „užsilipinti“ kitą nuotaiką? / Shutterstock nuotr.

Kalba išduos melagį

Iš tikrųjų kalba yra tas dalykas, kuris tikriausiai bene greičiausiai gali išduoti žmogų meluojant. Iš jos suprantame ne tik tai, ar išsakytas faktas tiesa ar melas. Svarbu ir tai, kaip melas yra pasakomas.

Jei pastebėjote, kad pašnekovas vartoja visiškai nereikalingus žodžius ar frazes, įterpinius, kuriais tarsi galėtų užkamšyti spragas („Hm, net nepagalvojau apie tai...“, „Ta prasme...“, „Žinai...“ ir pan.), tai gali būti ženklas, kad žmogus meluoja ir bando laimėti laiko, kad galėtų gražiau sudėlioti melą.

Nepraleiskite pro akis kūno kalbos ženklų

Kai žmogus kalba tiesą, jis daug gestikuliuoja, nes jaučiasi laisvai. O jei meluoja, gestų kur kas sumažėja. Suvokdamas, kad gestai gali išsiduoti, nesąmoningai apriboja judesius.

Be to, jei žmogus kalba netiesą, jis bando išlaikyti distanciją nuo pašnekovo: atsistoti kiek tolėliau, atokiau. Gali net tam tikra prasme bandyti prisidengti, pavyzdžiui, užlįsti už stalo, laikyti rankoje knygą, kuri jam padėtų palaikyti atstumą ir pan.

Atkreipkite dėmesį į tai, ar pašnekovas krenkšti, kosti ar kitaip bando padaryti pertrauką, per kurią galėtų sugalvoti, kaip viską sudėlioti, kad būtų panašu į tiesą.

Pasitelkite logiką

Norėdami suprasti, ar jums meluoja, turėtumėte pasitelkti ir logiką. Stebėkite, ar žmogus nemaišo faktų, ar kaskart nekeičia savo „parodymų“. Jei staiga pasakojime pasikeitė vieta ar kitos detalės, tiesiai šviesiai paklauskite, kur šuo pakastas. Tačiau atminkite, kad sudėtinga atpažinti melą vien iš judesių, akių ar kalbos. Teisingai nustatysite, ar jums meluoja, tik jei vertinsite visus šiuos punktus.

TAIP PAT SKAITYKITE Kodėl vaikai meluoja?