Atpalaiduojantys kvėpavimo pratimai – išbandykite!

Mergina gamtoje / „Fotolia“ nuotr.
Mergina gamtoje / „Fotolia“ nuotr.
2015-07-19 13:00
AA

Negalite žiūrėti į savo atvaizdą veidrodyje: veidas papilkėjęs, po akimis juodi ratilai, vos velkate kojas. Tokia būsena pažįstama, ypač jei daug dirbate ir mažai laiko skiriate sau. Taigi, kaip atsipalaiduoti ir pailsėti taip, kad vėl trykštumėte gyvenimo džiaugsmu?

Išmokite kvėpavimo pratimų!

„Kvėpavimas yra tiltas, siejantis gyvenimą ir sąmoningumą, kūną ir mintis. Neramias mintis valdyk kvėpavimu“, – teigia jogos mokytojai.

Kinai tvirtina, kad taisyklinga mityba gali 20 metų pailginti gyvenimą, o taisyklingas kvėpavimas – net 40 metų! Pasak jų, jei dešimtmečius kaupsime liūdesį ir nerimą, rimtai susirgsime. Kad taip neatsitiktų, būtina reguliariai atlikti kvėpavimo pratimus, išvalyti susikaupusias emocijas, pašalinti liūdesį.

Taigi verta išmokti giliai kvėpuoti – išvalysite plaučius, kiekviena organizmo ląstelė gaus užtektinai deguonies. Dėl to verta pasistengti: pagerės savijauta, pagražės oda.

Taip pat skaitykite: Tobulėkime kartu. Kaip išmokti išspręsti kankinančią situaciją ir atsikratyti nerimo

1. Pamasažuokite nosį, t. y. švelniai pabaksnokite ją smiliumi ir didžiuoju pirštu. Pradėkite nuo šnervių, pereikite per nosies centrą iki galiuko. Paskui nykščiu užspauskite dešinę šnervę ir įkvėpkite. Bevardžiu pirštu užspauskite kairę šnervę, iškvėpkite per dešinę šnervę, paskui įkvėpkite. Kvėpuokite, pakaitomis užspausdama tai vieną, tai kitą šnervę.

2. Patogiai atsisėskite ant žemės ar fotelio. Suspauskite didžiųjų pirštų pagalvėles, 6–8 kartus įkvėpkite ir iškvėpkite. Kvėpuokite ramiai, stengdamasi įsiklausyti į kvėpavimo ritmą. Pirštus šiek tiek atpalaiduokite, pailsėkite ir pakartokite pratimą.

3. Patogiai atsisėskite ant kulnų. Abu delnus priglauskite prie liemens po šonkauliais, virš pilvo. Kelias minutes ramiai kvėpuokite ir galvokite tik apie tai, kaip oras laisvai cirkuliuoja kūnu.

Taip pa skaitykite: 10 atsipalaidavimo būdų per 5 minutes

4. Atsistokite, kelis kartus tingiai pasirąžykite ir laisvai kvėpuokite. Ar jaučiatės šiek tiek apsnūdusi, bet lengvesnė? Vadinasi, viską darėte taisyklingai.

Daugiau apie tai, kaip tinkamai atsipalaiduoti ir pailsėti, skaitykite 29-ajame savaitraščio „Ji“ numeryje!

Žurnalo „Ji“ viršelis (Nr. 29). / Redakcijos archyvo nuotr.