Atostogų karštinė: nebūtini pirkiniai ir sutaupyti pinigai

Merginos prie vitrinos / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-04-30 14:08
Nors iki atostogų sezono pradžios lieka kokio pusantro mėnesio, pasiruošimo joms įkarštis prasideda jau dabar. Kelionių planavimas, kūno formų (galbūt) tobulinimas ir, žinoma, pirkiniai.

Būtent apie pirkinius ir pakalbėkime šį kartą. Kurie yra būtini, o kurie spontaniški ar išprovokuoti reklamos, bet nereikalingi ir gerokai patuštinantys piniginę? Juk be kai kurių galima puikiai išsiversti ir sutaupyti prabangesniam viešbučiui, pramogoms ar gerai vakarienei.

1. Aksesuarai. Nauja skrybėlė, madingas šalis, pigi bižuterija, paplūdimio suknelė. Jei šie nebrangūs daiktai kiekvieną sezoną atsiduria jūsų pirkinių sąraše, pats metas keisti įpročius. Net ir pigūs daiktai, kai yra perkami spontaniškai ir negalvojant, gali virsti nemažomis išlaidomis. Ypač vengti tokių pirkinių turėtų tos, kurios negali džiaugtis didelėmis pajamomis. Prisiminkite patarlę, kad nesame tokios turtingos, jog pirktume pigius daiktus. Juolab kad jie bus dėvimi labai trumpą laiką. Peržvelkite spintą. Gali būti, kad daug ką tiesiog pamiršote, o pernykštė paplūdimio suknelė atrodo ne ką prasčiau nei šio sezono naujovės.

2. Aukštakulniai. Batų pardavėjos juokauja, kad moterys dažniausiai užsuka į parduotuves ieškodamos patogių batų, bet išeina su gražiais. Po žiemos batų parduotuvės pražysta įvairių spalvų ir modelių basutėmis, bateliais, sandalais. Ir norisi įsigyti bent kelias poras. Kai pasiduodame spontaniškam norui nusipirkti į akį kritusius batelius, neretai taip ir liekame be to, ko labiausiai reikia – patogių, orui laidžių žemakulnių. Todėl prieš išsiruošdama į parduotuvę kritiškai peržvelkite savo atsargas ir nuspręskite, ko tikrai reikia. Tikėtina, kad aukštakulniai bus sąrašo gale.

3. Paplūdimio krepšys. Jau seniai praėjo tie laikai, kai į paplūdimį eidavome su plastikiniais maišeliais. Patogus ir didelis paplūdimio krepšys yra kiekvienos drabužinėje. Pagalvokite, ar tikrai reikia dar vieno tik todėl, kad jo modelis ar spalva traukia akį. Kadangi atostogos trunka ne tiek ir ilgai, tikėtina, kad senasis krepšys nespėjo susidėvėti, galbūt tereikia jį išskalbti ir išlyginti.

4. Smėlio žaislai. Kodėl visuose pajūrio kurortuose klesti prekeiviai, pardavinėjantys platikinius kastuvėlius ir kibirėlius? Beje, kainos ten kartais net kelis kartus didesnės nei prekybos centruose. Tik todėl, kad poilsiautojai juos pamiršta pasiimti iš namų. Todėl jau dabar galite traukti šiuos žaislus iš rūsio ar palėpės. Vaikai bus jų pasiilgę ir nereikės pajūryje pirkti naujų.

5. Dekoratyvinė kosmetika. Vasarą reikia drėkinančio losjono, pėdų purškiklio, kitų kūną puoselėjančių produktų. Žinoma, ir naujo nagų lako, kelių spalvų lūpų dažų. Tačiau prieš juos pirkdamos gerai pagalvokite, kiek laiko juos naudosite – ar tikrai jais gražinsitės daugiau nei kelis kartus.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai