Atostogų efektas – per pietų pertrauką

Plastikos chirurgija / „Fotolia“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-04-18 13:00
Veidas – mūsų emocijų veidrodis: juokiamės, pykstame, liūdime, įtemptai galvojame. Ilgainiui visa tai palieka žymių.

Naujausiomis technologijomis, galinčiomis atjauninti odą, palyginti raukšles domisi įvairaus amžiaus moterys ir vyrai. Tačiau siekiant geriausio rezultato, labai svarbu procedūras pasirinkti atsižvelgiant ne tik į savo amžių, bet ir odos ypatybes.

Mezoterapija – tai unikalus gydymo metodas, pasitelkiamas norint atkurti suglebusią, sausą, saulės paveiktą, papilkėjusią, riebią ar porėtą odą.

Kai norisi čia ir dabar

Pavasarį, kai oda išsausėjusi po šildymo sezono, juntamas vitaminų trūkumas, rekomenduojama atlikti odą gaivinančias, drėgmės jai suteikiančias procedūras. „Grožio injekcijas galima atlikti visus metus, tačiau pavasaris itin tinkamas veido odos drėkinimui. Tiesa, po adatinių procedūrų savaitę patartina nebūti kaitrioje saulėje, todėl procedūras geriau atlikti ne prieš pat atostogas“, – sako Klinikos „Grožio chirurgija“ gydytoja dermatovenerologė Eglė Drukteinienė.

Daugumai adatinių procedūrų, išskyrus trombocitais papildytos plazmos (PRP) ir botulino toksino injekcijas, naudojama hialurono rūgštis, skiriasi tik jos koncentracija ir klampumas. Hialurono rūgštis sujungia vandenį odos tarpląstelinėje terpėje ir palaiko odos drėgmę, tonizuoja ją, taip pat stimuliuoja fibroblastus, ląsteles gaminančias odos baltymus, todėl oda tampa stangresnė ir elastingesnė.

TAIP PAT SKAITYKITE Krioterapija – šalčio jėga atkuria ir sveikatą, ir grožį

Paprasčiausia, mažiausiai invazinė procedūra yra mezoterapija. Tai unikalus gydymo metodas, pasitelkiamas siekiant atkurti suglebusią, sausą, saulės paveiktą, papilkėjusią, riebią ar porėtą odą. Taip pat ji atliekama siekiant palyginti raukšles, sumažinti maišelius po akimis ar paakių patamsėjimą, celiulitą bei strijas, mažinant dvigubą pagurklį, susidariusį dėl odos elastingumo sumažėjimo arba riebalų sankaupų.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

„Didžiausias mezoterapijos privalumas tas, kad iškart po jos odoje lieka tik trumpalaikis paraudimas, todėl procedūrą galima atlikti kad ir pietų pertraukos metu. Po 2–3 procedūrų, atliekamų kartą per savaitę ima matytis rezultatai. Viena mano pacientė yra vaizdžiai pasakiusi: „Visi manęs klausia, kur atostogavau, nors ne tik kad neturėjau atostogų, bet dar ir dirbau daugiau nei įprastai“, – šypsosi gydytoja. Pasak dermatovenerologės, mezoterapija puikiai tinka prieš kokią nors šventę, svarbų įvykį. Priklausomai nuo odos ypatybių ir žmogaus amžiaus, mezoterapijos poveikis juntamas iki pusės metų.

Natūralumo mėgėjams – alternatyva

Pasak E. Drukteinienės, šiuo metu populiarios trombocitais papildytos plazmos (PRP) injekcijos, itin mėgiamos pacientų, vertinančių natūralumą. PRP yra natūralus produktas, sukurtas iš paties paciento kraujo: nedidelis jo kiekis paimamas iš paciento venos į sterilų mėgintuvėlį, dedamas į specialią centrifugą, atskiriami baltieji ir raudonieji kraujo kūneliai, paliekant išgrynintą kraujo plazmą su trombocitais, kurių kiekis yra kelis kartus didesnis nei paprastai būna kraujyje. Procedūrai nenaudojami jokie sintetiniai pakaitalai ar priedai.

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad PRP skatina kolageno ir elastino sintezę odoje, taip pat slopina saulės sukeltus pažeidimus bei odos senėjimą, efektyvus plaukų slinkimo gydymui. PRP, suleista į odą, skatina audinių atsinaujinimą – visa tai natūraliu būdu atjaunina odą: sumažėja raukšlelių skaičius, oda tampa lygesnė, skaistesnė, stangresnė.

„Tai tarsi energijos užtaisas – stimuliuojame odą, kad ji atsinaujintų pati. Ši procedūra yra investicija į ateitį, nes rezultatai laikui bėgant tik gerėja. Po procedūros odos būklė staigiai nepagerėja, injekcija paskatinamas atsinaujinimo procesas, o oda dirba pati“, – sako dermatovenerologė. PRP injekcijos gali būti leidžiamos į veido, dekoltė, kaklo, plaštakų odą, plaukų sritį. Pasak specialistės, procedūros poveikis juntamas iki vienerių metų. Šios injekcijos yra šiek tiek skausmingesnės, tačiau jas galima atlikti ir su nuskausminimu.

Svarbu ne amžius, o poreikis

Odai, kuriai ypač trūksta drėgmės, kuri stipriai paveikta saulės, streso ar kitų neigiamai odą veikiančių faktorių, rekomenduojama biorevitalizacija. Procedūros metu į vidurinį odos sluoksnį suleidžiama gryna hialurono rūgštis, užpildanti šios rūgšties trūkumą odoje. Jau po pirmos procedūros oda tampa drėgnesnė, padidėja jos tonusas, pagerėja spalva, oda tampa stangresnė, elastingesnė, išsilygina smulkios raukšlelės, o efektas išlieka iki vienerių metų. „Reikėtų atkreipti dėmesį, kad po biorevitalicijos iš pradžių yra matomos papulės – tarsi po uodo įkandimo, kurios gali laikytis iki kelių dienų, todėl pacientai dažniausiai procedūrą atlieka penktadienį. Taip pat tai skausmingesnė procedūra, todėl suleidžiama skausmą malšinančiųjų vaistų“, – pažymi E. Drukteinienė.

Norint sumažinti nosies, lūpų, tarpuakio bei aplink lūpas esančias raukšles, siūloma rinktis hialurono rūgšties injekcijas.

Siekiant sumažinti ar visiškai panaikinti nosies, lūpų, tarpuakio bei aplink lūpas esančias raukšles, patobulinti veido simetriją – suteikti didesnę apimtį skruostams, lūpoms, išryškinti jų kontūrą, siūloma rinktis hialurono rūgšties užpildų injekcijas. Po jų palygėja gilios raukšlės, atkuriamas veido kontūras ir putlumas, veidas tampa pastebimai jaunatviškesnis. Efektyviausias būdas panaikinti gilias mimikos raukšles yra botulino toksino injekcijos, leidžiamos į mimikos raumenis. Šiuo metodu maksimaliai sumažinamos horizontalios ir vertikalios raukšlės kaktoje, žąsies kojelės aplink akis. Botulino toksinas paralyžiuoja mimikos raumenų darbą, todėl raukšlė išsilygina. Procedūros poveikis matomas jau po kelių dienų ir trunka iki vienerių metų. Botulinas naudojamas ir padidėjusio prakaitavimo mažinimui.

TAIP PAT SKAITYKITE Pabudote patinusiais paakiais? Virtuvėje yra produktų, kurie padės atgauti grožį

Pasak specialistės, adatinių procedūrų pageidauja labai įvairaus amžiaus pacientai, o jų norai būna labai skirtingi.

„Griežtų amžiaus ribų šioms procedūroms nėra, tačiau paprastai labiau pasirūpinti savo oda prireikia sulaukus 30–35 metų. Mano nuomone, leisti į raumenį botulino, kai dar nėra raukšlės, nereikėtų. Kartais girdime, kad 18-metės tai daro. Manau, kad tai tiesiog netikslinga. Labai jaunoms moterims, norinčioms daugiau nei gali kosmetologas, siūlau pradėti nuo mezoterapijos. Taip pat galima rinktis PRP procedūrą, kurią vienintelę rekomenduojama atlikti profilaktiškai netgi toms jaunoms moterims, kurios dar neturi odos problemų – ji leidžia pristabdyti senėjimo procesus ir džiaugtis gražesne oda ateityje“, – pataria gydytoja dermatovenerologė.

Žiniasklaidai išplatintas pranešimas spaudai, publikuojamas be redakcijos įsikišimo rubrikoje „Pranešimai“

Naujausi straipsniai