Atostogos sau – kaip atitrūkti nuo kasdienės rutinos?

Atostogos sau / Projekto partnerio nuotr.
Autorius: Projekto partnerio turinys
Publikuota: 2020-11-28 13:00
Kas pirmesnis – tas gudresnis. Tokią tendenciją parodė šių metų vasara, kai panorę pailsėti Lietuvos apylinkėse savo galimybes turėjo riboti ne tik dėl pandemijos, bet ir didesnio viešbučių bei lankytinų vietų užimtumo. Kad toks scenarijus nepasikartotų apie kitų metų atostogas verta pradėti galvoti jau dabar. O ieškantiems atotrūkio nuo kasdienės rutinos ir idėjų, kaip rasti laiko sau, kelionių organizatorius „Novaturas“ paruošė TOP 3 individualaus poilsio pasiūlymus.

Basomis į ištvermės ir valios iššūkį

Pasivaikščiojimas basomis iš tiesų gali padėti atsipalaiduoti bei suteikti naujų pojūčių. Ieškantys tokių potyrių tikrai nenusivils užsukę į „Eko basų kojų parką“. Nusprendę pasivaikščioti Drąsteikiuose, šalia Biržų, dviejų vietos gyventojų įkurtu 1,3 km ilgio taku, basomis turės įveikti tiek švelnesnius, tiek aštresnius paviršius. Keliautojų laukia ne tik švelnus smėlis, bet ir ledinis vanduo, briaunomis į viršų apversti mediniai tašai, kankorėžiai, smulkesni bei stambesni akmenys ir dar daugiau įvairių paviršių.

Nuotykis „Eko basų kojų parke“ tampa ne tik fizinės ištvermės, bet ir valios išbandymu, o tam, kad pastarosios nepritrūktų, tako įkūrėjai keliose tako vietose yra įrengę motyvacines saleles. Norintys atsipūsti ar pailsinti padus gali prisėsti ant suoliukų įrengtų specialiose salelėse bei pasigrožėti gamta. Takas tęsiasi ne tik mišku, tačiau ir pamiške, nuo kurios atsiveria vaizdas į laukų platybes.

Kelionė basomis kiekvienam poilsiautojui suteiks ne tik nepamirštamų įspūdžių, bet ir leis visiškai pamiršti kasdienius rūpesčius bei susikoncentruoti į vieną pagrindinį tikslą – 1,3 km besitęsiančio tako įveikimą.

Pasivaikščiojimas basomis / Projekto partnerio nuotr.
Pasivaikščiojimas basomis / Projekto partnerio nuotr.

Gydomasis miško poveikis kūnui ir sielai

Norintys pabėgti nuo miesto šurmulio ir ieškantys dvasinės ramybės į savo atostogas turėtų įtraukti miško maudynes. Maždaug trisdešimt metų japonai tyrė miško poveikį žmogaus savijautai ir sveikatai, kol galiausiai buvo prieita išvados, kad būdamas miške žmogus ne tik atsipalaiduoja, bet ir sulėtėja, sumažina streso lygį bei gauna teigiamos energijos.

Norintys pajusti, kas iš tiesų yra miško maudynės, turėtų vadovautis keliomis taisyklėmis. Pirmiausia, nuvykę į mišką turėtų neskubėti. Patariama, kad ėjimas miško takais truktų kuo ilgiau, tačiau kuo lėtesniu tempu. Nustatyta, kad norint pajusti teigiamą miško poveikį, reikėtų jame praleisti bent dvi valandas, kurių metu įveiktas atstumas neviršytų dviejų kilometrų. Būtent dėl šios priežasties rekomenduojama miško maudynėms rinktis pažįstamą mišką, kuriame nebijotumėte pasiklysti. Vis dėlto, jei miško maudynės – visiška naujovė, o miškai nėra pagrindinė pasivaikščiojimo vieta, Lietuvoje jau galima į šią terapiją leistis ir su sertifikuota miško maudynių gide.

Siekiant ilgalaikės naudos patariama į mišką sugrįžti dažniau bei šią terapiją atlikti ne tik visais metų laikais, bet ir skirtingu paros metu. Tiesa, jei nuvykti į mišką galimybės nėra, šiai terapijai tinka ir miesto parkai, tačiau reikėtų atminti, kad kuo žalias plotas yra platesnis, o aplinkui esantys medžiai senesni, tuo poveikis savijautai ir sveikatai – didesnis.

Miško maudynės / Projekto partnerio nuotr.
Miško maudynės / Projekto partnerio nuotr.

Ieškantiems patogumų – SPA procedūros ir terapija

Vis dėlto, jei atostogų metu norisi atsipalaiduoti, tačiau nenutolti nuo miesto ir civilizacijos, puikus pasirinkimas – atpalaiduojančios ir sveikatingumo procedūros SPA centre. Dirbantys sėdimą darbą ir jaučiantys įtampą ties pečių juosta ar nugaroje, turėtų išbandyti ne tik gydomuosius nugaros, tačiau ir povandeninius viso kūno masažus, kurie padės atpalaiduoti labiausiai įsitempusius raumenis.

Pabėgti nuo kasdienių rūpesčių ir nerimo taip pat gali padėti meditacijos ir haloterapijos seansai, akupunktūra ir kūno įvyniojimai, kurie sumažina nerimą ir stresą. Ieškantys atgaivos ne tik kūnui, bet ir sielai, gali rinktis įvairias muzikos, arbatų bei vandens terapijas.

Atpalaiduojančios ir sveikatingumo procedūros SPA centre / Projekto partnerio nuotr.
Atpalaiduojančios ir sveikatingumo procedūros SPA centre / Projekto partnerio nuotr.

Poilsis SPA taip pat gali būti puikus sprendimas norintiems pabėgti nuo kasdienybės, pakeisti aplinką bei dienos ritmą. Įvairiuose kurortiniuose ir kituose miestuose veikiantys SPA centrai siūlo ne tik įvairias procedūras, tačiau ir neribotą laiką baseino bei pirčių zonose, maitinimą tris kartus per dieną bei aktyvias pramogas už SPA centro ribų.

Jau kitą vasarą per atostogas norintiems pasimėgauti šiais malonumais bei pramogomis, kelionių organizatorius „Novaturas“, nuo šių metų siūlantis ir vietinio turizmo paslaugas, paruošė specialiai asmeniniam poilsiui pritaikytus pasiūlymus bei pasirūpino, kad laikas skirtas sau būtų kokybiškas bei garantuotas.

Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, už teksto turinį atsakingas partneris.

Naujausi straipsniai

Vaikas ir pinigai

Reklama

Gintarė Gurevičiūtė

Reklama