Atostogos rudenį: keliautojus vilioja ne tik mažėjančiomis kainomis

Pasaulis / „Fotolia“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-09-30 12:00
Dauguma žmonių neįsivaizduoja savo vasaros be atostogų ant jūros kranto ar šalia baseino. Vasara orais nelepino, todėl žmonės stengėsi ištrūkti pailsėti bet kokia kaina. Visgi tie, kurie neskubėjo imti pirmo pasitaikiusio pasiūlymo, dabar gali džiaugtis, nes atėjęs ruduo keliautojus džiugina sumažėjusiomis kelionių kainomis, krypčių pasiūla bei užsiėmimų gausa.

Populiarias Europos sostines vasarą tiesiog užplūsta turistai iš viso pasaulio, o rudenį jų pastebimai sumažėja, todėl galima ramiai pasivaikščioti klaidžiomis senamiesčių gatvelėmis, aplankyti žymiausius objektus.

„Po vasaros sezono atostogų bumo žmonės grįžta į darbus ir kasdienes veiklas. Tačiau ruduo yra idealus metas keliauti, ypač tiems, kurie siekia sutaupyti ar turi ribotą kelionės biudžetą. Taip yra todėl, kad rudenį pastebimai sumažėja keliaujančiųjų, todėl autobusų bilietų pardavėjai bei viešbučiai stengiasi pritraukti klientus siūlydami mažesnes kainas nei vasaros sezonu. Taigi tie, kuriems vasarą nepavyko paatostogauti, gali pasinaudoti proga pakeliauti pigiau“, – pataria patyręs keliautojas ir „Eurolines“ vadovas Edmundas Pavlovas.

Mažiau eilių ir turistų Lenkijoje

Ruduo patrauklus ne vien dėl sumažėjusių kainų, bet ir dėl kitų privalumų, kuriais keliautojai gali mėgautis. Populiarias Europos sostines vasarą tiesiog užplūsta turistai iš viso pasaulio, o rudenį jų pastebimai sumažėja, todėl galima ramiai pasivaikščioti klaidžiomis senamiesčių gatvelėmis, aplankyti žymiausius objektus, prie kurių šilčiausiu metų sezonu nusidriekia nesibaigiančios eilės.

Jau kurį laiką didelio susidomėjimo sulaukia šiaurės Lenkijos miestas Gdanskas, seniai vadinamas vienu gražiausių šios šalies kampelių. Čia savaitgaliais ir švenčių dienomis plūsta lietuviai su šeimomis, norintys bent trumpam pakeisti aplinką ir pažinti kaimynines šalis.

Nors Gdansko senamiestis ir neseniai atstatytas, jis yra nuostabaus grožio, išlaikęs vokiečių tradicinės architektūros detales bei kupinas lenkiškos dvasios. Čia stovi didžiausia plytinė Šv. Mergelės katedra.

Aplankius Gdanską galima nuvykti ir į netoliese esančią Lenkijos sostinę Varšuvą, kurioje gausu pramogų visai šeimai. Pradedant įspūdingu zoologijos sodu, kuriam apžiūrėti tikrai prireiks ne vienos valandos.

TAIP PAT SKAITYKITE: Grožio procedūros, kurioms palankiausias metas yra ruduo

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

„Lenkija tikrai turi kuo nustebinti, tad ne veltui lietuviai savo trumpas atostogas pamėgo praleisti būtent čia. Visi džiaugiasi kur kas mažesnėmis kainomis bei patogiu atvykimu. Be to, perkant bilietus iš anksto galima sutaupyti, kaip ir pasirinkus šeimos bilietą, tad atostogos bus kupinos įspūdžių ir neatsilieps piniginei, o sumažėję turistų srautai nekliudys aplankyti visų suplanuotų vietų“, – sako E. Pavlovas.

Atradimai Ukrainoje

Lietuvos turistai jau kurį laiką aktyviai domisi Ukrainos sostine Kijevu. Nuvykti į šį miestą nėra labai brangu, o kainų ir kokybės santykis čia maloniai stebina. Už keliasdešimt eurų galima gauti rudens gėrybėmis nukrautą stalą, o begalinis ukrainiečių vaišingumas bei nuoširdumas sužavės kiekvieną turistą.

Sostinė Kijevas – aukso kupolais tviskantis miestas, pavergiantis savo paprastumu ir svetingumu. Čia vos už kelis eurus galima surengti sau tikrą puotą, apžiūrėti miestą ir gerai praleisti laiką. Verta nuvykti į Korupcijos muziejumi vadinamą buvusio prezidento V. Janukovyčiaus vilą, kuri dabar atvira visiems lankytojams.

Aukso vartai – vienas iš sostinės simbolių, pritraukiantis daug smalsuolių, o Michailovskio soboras yra vienas seniausių vienuolynų, jau ne vieną tūkstantmetį visus žavi savo paauksuotais kupolais. Naujausiu Ukrainos simboliu laikoma Euromaidano aikštė, kuri mena tragiškus įvykius, pakursčiusius permainas šioje šalyje.

Gausybė rudeninių renginių

Daug gurmaniškų festivalių bei maisto mugių galima rasti ir kitose Europos sostinėse. Viena populiariausių rudens tradicijų – Vokietijoje vykstantis „Oktoberfest“. Kone tris savaites truksiantis renginys kasmet sutraukia milijonus lankytojų, norinčių paskanauti vokiško maisto bei gėrimų.

Kijeve vos už kelis eurus galima surengti sau tikrą puotą, apžiūrėti miestą ir gerai praleisti laiką.

Šiais metais spalio pradžioje privalu apsilankyti Vokietijos sostinėje Berlyne, nes čia vyks kasmetinis šviesų festivalis „Festival of Litghts“, kai kartą per metus žymiausi šio miesto pastatai ir paminklai tampa šviesų ir spalvingų projekcijų dalimi. Žymiausi istoriniai statiniai, tokie kaip Brandenburgo vartai, Berlyno katedra ir kiti centre esantys objektai nušvinta įvairiausiomis šviesomis, kurios pastatus paverčia laikinais meno kūriniais.

Pasak E. Pavlovo, rudeninės kelionės padeda geriau pažinti miestus, oro temperatūra yra malonesnė, todėl galima daugiau laiko praleisti gryname ore, parke surengti pikniką apsipirkus vietiniame turguje ar tiesiog vaikščioti ir gėrėtis spalvinga gamta. Be to, tai vos ne paskutinė proga pailsėti prieš ypač aktyvų laukiančių darbų ir artėjančių švenčių maratoną.

TAIP PAT SKAITYKITE: Spalio horoskopas. Atgaiva santykiams ir noras siekti harmonijos

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!

Ji24.lt

Naujausi straipsniai