Atostogos Lietuvoje: kaip apsaugoti savo turtą, kuris keliaus su mumis?

Šeimos atostogos automobiliu / 123RF.com nuotr.
Autorius: Projekto partnerio turinys
Publikuota: 2020-06-17 11:37
Šią vasarą daugelis rinksimės poilsį Lietuvoje, o skrydžius lėktuvu pakeis keliavimas automobiliu. Susiruošę atostogauti į jį susikrausime bene pusę savo turto – paspirtukai, dviračiai, kompiuteriai, telefonai...

Ir nors galvoje sukasi malonūs rūpesčiai apie tai, ką veiksite ir patirsite naujo, vertėtų nepamiršti kelių taisyklių, kurios, išvykus atostogauti, dažniausiai pamirštamos vos užvėrus namų duris. Su savimi pasiimtų daiktų saugumas – tik jūsų rankose, juk niekas nenorime, kad malonaus poilsio planai pavirstų galvos skausmu dėl pavogto ar sugadinto turto.

Taigi jeigu planuojate savo poilsį arba jau ilsitės, nepamirškite šių kelių taisyklių, kurios padės apsaugoti kartu keliaujančius vertingus daiktus:

  • Nepalikite vertingų daiktų automobilyje. Atostogų metu dažniausiai būname labiau atsipalaidavę, negu elgtumėmės įprastai kasdienybėje – stabtelėdami prie parduotuvės paliekame pravertą automobilio langą, ant sėdynės numestą rankinę ir pan. Reikėtų nepamiršti, kad kurortiniuose miesteliuose, o ir ne tik juose, vagys nesnaudžia ir progų pasipelnyti nepraleidžia. Taigi, nors ir karšta, langus uždarinėkite pilnai, o rankinių, telefonų, kompiuterių ir panašių dalykų automobilio salone nepalikinėkite. Net trumpam.

  • Pasirūpinkite daiktų saugumu aktyvaus laisvalaikio metu. Važiuojant dviračiu ar paspirtuku telefonas gali iškristi ir sudužti, raktai ar dokumentai tiesiog išslysti iš plonų drabužių kišenės – kad jų netekote galbūt apsižiūrėsite tik grįžę į apartamentus, todėl aktyviai leisdami laisvalaikį turėkite mažą kuprinę ar per juosmenį segamą rankinę-piniginę, kur galėsite saugiai susidėti svarbiausius smulkius daiktus. 

  • Būkite budrūs stovėdami eilėse ar dalyvaudami masiniuose renginiuose. Įvairios mugės, koncertai, parodos ar kiti masiniai susibūrimai yra viena populiariausių kišenvagių „darbo vietų“, o jūs, besimėgaudami renginiu, visai nesukate galvos dėl kartu atsinešto turto ir jo saugumo – deja, būtent po tokių linksmybių apsižiūrime kažko netekę. Čia vėlgi tiktų taisykė daiktų laikymui saugioje rankinėje, ypač, jeigu reikalui esant, galite ją neštis laikydami priešais save – šioje situacijoje kuprinė tinka tik tuomet, jeigu turi išties saugius užsegimus, kad, būdama ant nugaros, netaptų lengvu grobiu.

  • Vertingiausius daiktus laikykite seife arba šalia savęs. Jeigu apsistosite viešbutyje ar kituose nuomojamuose apartamentuose, nepamirškite, kad dažniausiai už iš kambario dingusius vertingus daiktus personalas neatsako, taigi atsakomybė klius tik jums pačiam, todėl arba pasinaudokite seifo paslaugomis, arba smulkius vertingus daiktus – pinigus, korteles, asmens dokumentus, juvelyriką – neškitės su savimi.

  • Planuodami atostogas pasirūpinkite draudimu. Deja, bet dažnai esame linkę manyti, kad nelaimės atsitinka tik kažkam kitam, bet jau tikrai ne mums. Tiesa tokia, kad netikėtai patys sugadinę daiktą ar jo netekę vagystės atveju susimąstome, kad nemalonus įvykis gerokai aptemdė ilgai planuotas atostogas, o juk viso to buvo galima išvengti pasirūpinus tinkamu draudimu. Ir tai nebūtinai turi būti pavienių daiktų draudimas. Apsidraudus „If“ būsto draudimu, apsauga galioja ir su savimi išsineštiems daiktams. 
Šeimos atostogos automobiliu / 123RF.com nuotr.
Šeimos atostogos automobiliu / 123RF.com nuotr.

Jeigu net ir esate itin atsakingi ir budrūs atostogautojai, nerašyta taisyklė yra ta, kad atostogų metu, kuomet daugiau veiklos ir veiksmo, dažniau nutinka pačių netikėčiausių dalykų, apie kuriuos pagalvoti iš anksto kartais net neįmanoma. 

Jaustis ramiau ir saugiau padės draudimo apsauga. Gera žinia ta, kad apsidraudus būstą draudimo bendrovėje „If“, kartu su namų turtu, apsauga galios ne tik namuose, bet ir su savimi išsineštiems daiktams, kas ypač aktualu atostogaujant, kuomet kartu vežamės nemažai turto.

Šiuo metu tai daryti ne tik itin tinkamas metas, bet dar ir apsimoka – apsidraudus dabar, „If“ draudimas taiko 0 Eur išskaitą pirmam įvykiui – patyrus žalą nuostoliai bus kompensuojami netaikant išskaitos. Jums tereikia skirti kelias minutes įsigyjant šį draudimą, o savo brangų laiką galėsite skirti ilgai lauktų atostogų planavimui –  lai jos būna nepamirštamos dėl nutiksiančių gražių akimirkų, o ne dėl netikėtų nemalonumų!

Poilsis / 123RF.com nuotr.
Poilsis / 123RF.com nuotr.
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, už teksto turinį atsakingas partneris.

Naujausi straipsniai