Atostogos: kodėl dažnai permokame už viešbutį?

Viešbučio registratūra / Fotolia nuotr.
Viešbučio registratūra / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-05-15 10:00
AA

Viešbutis kiekvienam asocijuojasi su skirtingais dalykais. Vieniems tai atostogų sinonimas, kitiems tik nakvynės vieta, o tretiems – prabanga. Nors nuomonės skirtingos, tačiau daugeliui iš mūsų rūpi vienas bendras klausimas – kaip sutaupyti ir nepermokėti jį renkantis?

Kuo daugiau patogumų, tuo brangiau

Viešbutį dažnai renkamės tada, kai planuojame atostogas prie jūros ar užsienio šalyse. Tikriausiai esate pastebėję, jog viešbučio internetinėje svetainėje minimas atstumas nuo durų iki vandens. Viešbutis tai pateikia kaip privalumą. Nors, atrodytų, jog tai nemokama, puiku.

Ar susimąstėte, jog už „nemokamą“ malonumą susimokate?

Tačiau ar susimąstėte, jog už šį „nemokamą“ malonumą susimokate? Siūlome išeitį – rinkitės viešbutį, kuris nuo vandens nutolęs ne 200 m, o 500 m ar daugiau. Viešbučio sąskaita arba tiesiog kaina atspindės akivaizdų skirtumą. Šis principas galioja ir restoranams bei barams. Juo jų viešbutyje daugiau – tuo brangiau. Bet ar tikrai to reikia? Pusryčiams ar pietums tikrai turėtų pakakti vieno viešbučio restorano, o pasivaišinti vakariene visada galima mieste. Taip ne tik paįvairinsite savo laiką, bet ir geriau pažinsite jus supančią aplinką. Be to, juk pasivaikščiojimas iki jūros ar restorano ne tik gerina sveikatą, bet ir atostogų nuotaiką!

Dvi lovos / Shutterstock nuotr.

Laikas kainuoja

Tikriausiai kiekvienam šių dienų žmogui jau tapo įprasta ir kasdieniška planuoti savo dienotvarkę. Be dienotvarkės dažnas iš mūsų jau metų pradžioje imame planuoti ir atostogas ar tolimesnes išvykas. Tačiau ar tikrai visi, nusprendę, jog keliaus į vieną ar kitą pasaulio pusę, puola užsakinėti nakvynės vietą? Apmaudu, bet ši užduotis neretai būna nukeliama vėlesniam laikui. Patarimas – vienas pirmųjų kelionės planavimo uždavinių turėtų būti viešbučio rezervacija. Kuo anksčiau rezervuojate kambarį ar apartamentus, tuo jų kaina bus mažesnė. Taisyklė paprasta – kuo daugiau laiko likę nuo rezervacijos iki jūsų atvykimo, tuo pigiau.

TAIP PAT SKAITYKITE: Tyrimai rodo: moterys užkariauja kelionių pasaulį

Pasitikėjimas savimi

Dažnai savo išvykų reikalus patikime kelionių agentūroms, nes manome, jog patys susitvarkyti negalėsime. Mus gąsdina tai, kad nesugebėsime nusipirkti lėktuvo, traukinio bilietų, išsinuomoti automobilio ar užsisakyti mums tinkamo viešbučio kambario. Liaukimės abejoti savimi ir imkimės veikti – mums labai padės išmaniosios technologijos.

Kompiuteris ir internetas – tai paketas, kurio mums reikia, jog sugebėtume puikiai suorganizuoti kelionę. Kelionių agentūros prie kiekvienos paslaugos kainos prideda savo antkainį, o užsakinėdami patys būtent šį antkainį sutaupome. Įsijunkite naršyklės langą, į jį įveskite frazę „viešbučių rezervacija“ (angl. hotel reservation) – ir visas „nakvynių pasaulis“ jums prieš akis. Turėsite daugiau galimybių rinktis, o ir piniginė liks pilnesnė.

Nespręskite apie knygą iš viršelio – domėkitės

Balta patalynė, žydri baseinai, baltos orchidėjos kambariuose ir šilkinės užuolaidos – beveik kiekvieno viešbučio vaizdas internetiniame puslapyje. Atrodytų, jog viskas nuostabu. Kas kartą pamatę tokias nuotraukas, kelkite sau klausimą, ar tikrai? Radote patinkantį ir pagal kainą tinkantį viešbutį? Nerkite į interneto platybes ir ieškokite nepriklausomų puslapių, nuomonių bei kitų keliautojų atsiliepimų. Svarbu neskaityti komentarų pasirinkto viešbučio puslapyje – jie būna šališki ir dažniausiai nenuoširdūs. Tik įsitikinę, jog atsiliepimai geri, o kiti keliautojai tai rekomenduoja – užsisakinėkite kambarį. Taip išvengsite nusivylimų, o ir nepermokėsite už to nevertą vietą.

TAIP PAT SKAITYKITE: Lagaminą pakuokite be streso