Atostogos be barnių

Pora / Fotolia nuotr.
Pora / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-06-15 17:42
AA

Prasidėjus vasarai planuoti atostogas – ir džiaugsmas, ir nemenkas rūpestis, jei ruošiatės keliauti su antrąja puse ir numanote, kad išsirinkti kelionės kryptį ir drauge nesusipykti gali būti sudėtinga. Jeigu vienoms poroms spontaniškos atostogos – gyvenimo būdo dalis, kitos linkusios poilsio laiką apsvarstyti atidžiau, pasitarti ir rasti aukso vidurį.

Sakoma, kad ruoštis atostogoms lygiai taip pat svarbu, kaip ir atostogauti. Atostogos neprasideda įlipus į lėktuvą ar patiesus rankšluostį ant smėlio. Jos prasideda gerokai anksčiau, tada, kai imate jas planuoti... ir kai kyla pirmųjų nesutarimų.

Gera pradžia – pusė darbo. Anot psichologų, svarbiausia suprasti, kad atostogos – tai kelionė, kurią greičiausiai prisiminsite visą gyvenimą. Jei vadovausitės šia nuostata, tartis dėl poilsio laiko su antrąja puse pavyks sėkmingai. Tad kokiu keliu vertėtų eiti, kad derybos vyktų sklandžiai (o taika šeimoje būtų išsaugota)?

Planuokite iš anksto. Nebūtinai prieš pusmetį – pakaks ir mėnesio ar bent trijų savaičių. Neatidėkite visko paskutinei savaitei! Nutarę imti dėliotis atostogų planus iš anksto, turėsite laiko aptarti lūkesčius, suvokti, ko kiekvienas iš atostogų tikitės ir kokie jūsų poreikiai. Beje, teigiama, kad išankstinis kruopštus lūkesčių aptarimas užkerta kelią vėlesniems nusivylimams, kai gera atostogų dvasia žlunga dėl abipusių nesutarimų.

Nesikalbėkite apie atostogas spontaniškai. Telefonu ar greitosiomis prie pusryčių stalo. Pasirinkite ramią aplinką. Neskubėkite, pasistenkite, kad jūsų pokalbio nepertrauktų pašaliniai žmonės ar reikalai. Jokio išankstinio streso! Mėgaukitės akimirka.

Nusistatykite tvirtus prioritetus. Psichologai pataria apsispręsti, kokių tikslų sieksite per atostogas: degintis, sportuoti, lankyti muziejus ar tiesiog ramiai ilsėtis. Turite būti sąžiningi prieš save ir partnerį! Jei vienas mėgsta niekur neskubėti, mirkti jūroje ir degintis, o kitas – aktyvias keliones, galbūt vertėtų apsvarstyti variantą nuomotis automobilį ir keliauti pasirinktos šalies pakrante, aplankant gražiausius paplūdimius. Be to, verta susirašyti kelionių kryptis pagal prioritetus. Turėdami tokį sąrašą lengviau priimsite konkretų ir labiausiai atitinkantį judviejų reikalavimus sprendimą.

Aptarkite finansines galimybes. Nutarkite, kokį biudžetą ir kiek dienų galėtumėte skirti kelionei, kokiu transportu norėtumėte keliauti, galų gale, trokštate „viskas įskaičiuota“ poilsio, kai viskuo iš anksto pasirūpinama už jus, ar neprieštarautumėte mokėti mažiau už pačią kelionę, bet maistą gamintis patys?

Pajudėkite nuo abstraktaus „aš norėčiau...“ prie konkretaus „mes galėtume“.

Nepamirškite empatijos. Nė vienas nenusipelnėte atostogų labiau už kitą, kad ir kaip jaustumėtės pavargę. Nors neretai būna sunku atsidurti kito žmogaus kailyje, pasitaiko akimirkų, kai pasidaro svarbu palikti emocijas nuošalyje.

Pajudėti nuo abstraktaus „aš norėčiau...“ prie konkretaus „mes galėtume“ – teisingas kelias.

Nebūkite kategoriški. Pasistenkite neapsvarstę neatmesti nė vieno pasiūlymo. Išklausykite argumentus, priežastis, nusiteikite diskutuoti konstruktyviai. Net ir karščiausiai ginčydamiesi neįžeiskite antrosios pusės – svarbu klausytis ir girdėti tai, ką jums sako. Tik girdėdami partnerį, jo norus, pasiūlymus, rasite bendrą kalbą. Prisiminkite, kad partneris, matydamas, kad jį suprantate, bus atviresnis ir jūsų poreikiams. Geriausi sprendimai gimsta ir iš aistringiausių ginčų!

Kelionė / Vida Press nuotr.

Nepamirškite, kad jūsų tikslas – rasti sprendimą, kuris vienodai tiktų abiem ir abu jaustumėtės laimingi, norėtumėte praleisti suplanuotą laiką kartu ir pailsėti. Barniai į atostogų laiką neįskaičiuojami! Teigiama, kad nesugebėjimas rasti aukso vidurio gresia liūdna santykių pabaiga: statistika rodo, kad po atostogų skyrybų padaugėja 31 proc.