Atostogaukite su naujuoju „Ji“ žurnalo numeriu!

29-asis JI viršelis
AA

Naujajame „Ji“ žurnalo numeryje – viskas apie tai, ko reikia smagioms, saugioms ir įsimintinoms atostogoms. Jums dovanojame ne tik kryžiažodžių knygelę turiningam laisvalaikiui, bet ir daug naudingų grožio, mados, sveikatos straipsnių, pažinčių su įdomiais žmonėmis, pasaulio garsenybėmis ir Lietuvos pajūrio perliukais...

Atostogos! Kaip malonu ištarti šį žodį, laukti tos akimirkos, kai galėsite pabūti su šeima, draugais, palepinti save, ilgiau pasivartyti lovoje, daugiau pakeliauti, pamatyti gražių vietų ar tiesiog pailsėti ir pasimėgauti jūra, saule, smėliu.

Atostogos! Kaip malonu ištarti šį žodį, laukti tos akimirkos, kai galėsite pabūti su šeima, draugais, palepinti save, ilgiau pasivartyti lovoje, daugiau pakeliauti, pamatyti gražių vietų ar tiesiog pailsėti ir pasimėgauti jūra, saule, smėliu.

Dabar vis dažniau išgirsi sakant, kad neatostogavau dvejus, trejus metus. Arba kad atostogos tetruko keletą dienų. Bet ar kada susimąstėte, kiek atimame iš savęs, ko netenkame retai ištrūkdami į gamtą?! Kuo naudingas poilsis jos prieglobstyje, sužinosite atsivertę numerio temą „Poilsis gamtoje – natūrali terapija“.

„Džiugu, kad keliauti po Lietuvą daugeliui tapo vos ne būtinybe: įdomu, madinga, be to, neretai įspūdžiai aptariami per vakarėlius. Keliautojų daugėja. Po savo kraštą keliauja ir tie, kurie ilgąsias atostogas leidžia šiltuose kraštuose. Na, o sutikti užsienietį Vilniuje, Plungėje ar ant Šatrijos kalno irgi jokia naujiena. Atrado Lietuvą Azijos ir Lotynų Amerikos gyventojai, savo šalyje atostogauti mėgstantys šveicarai, visomis gamtos ir meno gėrybių pertekę italai... Tradiciškai visiems patinka natūrali gamta, ramybė, mūsų ežerai ir apžvalgos bokštai. Dažnai po ekskursijos užsieniečiai dėkoja, kad parodėme ramiai po pievas žirgliojančius gandrus, nuvežėme į varlių koncertą prie ežero ar leidome pasėdėti prie liepsnojančio laužo. Mums tai natūralu, o daugeliui užsieniečių tikra egzotika“, – sako kelionių organizatoriaus „Kiveda“ verslo plėtros vadovė Irena Sinickienė. Plačiau apie lankytinas ir įdomias mūsų šalies vietoves, kaip susiplanuoti maršrutą, skaitykite interviu „Lietuvą atranda ne tik užsieniečiai, bet ir lietuviai“.

„Visus uždirbtus pinigus išleidžiu kelionėms. Neturiu nei nuosavo būsto, nei automobilio, – tikina kelionių agentūros „Makalius“ įkūrėjas ir vadovas Rimvydas Širvinskas. – Bet gerai žinau, kad senatvėje būsiu įgijęs nerealių patirčių ir galėsiu kitiems papasakoti labai daug.“ Daugiau apie kelionių aistruolį sužinosite atsivertę rubriką „ŽMONĖS / taip ir ne“.

„Deja, į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą asmenys dėl pagal lytį diskriminuojančio darbo užmokesčio kreipiasi labai retai“, – sako Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė. Sužinojusios, kad už tą patį darbą vyras kolega gauna daugiau, moterys turėtų kreiptis į Valstybinės darbo inspekcijos Darbo ginčų komisiją arba į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą.“ Daugiau sužinosite straipsnyje „Kodėl moterys uždirba mažiau?“

Vasaros mūza

Bohemiškas stilius yra vienas įspūdingiausių ir moteriškiausių aprangos krypčių. Mados istorijos puslapiuose šis stilius atsirado palyginti neseniai – praėjusio amžiaus 6–7-ajame dešimtmetyje. Anuomet tokią aprangą mėgo menininkai ir kiti žmonės, vertinę laisvę nuo suvaržymų, visuomenės stereotipų, savo egzistencijos prasmę glaudžiai siejusių su natūralia gamta. Manoma, kad šio stiliaus tendencijos pirmtakai buvo hipiai ir jų laisvamaniškas judėjimas. Netrūksta teorijų, kad bohemiškoje aprangoje apstu tradicinių čigoniškų elementų. Kiti teigia, kad šio stiliaus ištakos – karalienės Viktorijos epochos Europa ir jos saldus romantizmas. Bet kokiu atveju, ši tendencija yra ištikima kūrybingų asmenybių, kurios nebijo stebinti, eiti prieš srovę, palydovė. Plačiau apie tai, kaip susikurti tokį stilių, skaitykite straipsnį „Vasaros mūza“.

Jeigu darbe nuolat bendraujate su įvairiais žmonėmis, o laisvalaikį leidžiate šeimos ar draugų kompanijoje, per atostogas bent savaitėlę ištrūkite ir pailsėkite viena. Į ką svarbu atkreipti dėmesį ruošiantis vienišės atostogoms, skaitykite straipsnį „Atostogauju viena!“

Naujajame, 29-ajame, „Ji žurnalo numeryje nepraleiskite visiems aktualios temos Darbo stažo subtilybės“. Daugėja žmonių, dirbančių pagal individualią veiklą ar verslo liudijimą. Natūraliai kyla klausimas – ar tokiu atveju būtinas stažas kaupiamas taip pat, kaip dirbant pagal darbo sutartį? Apie tai komentuoja specialistė.

Na, o kepsniukų ir desertų mėgėjams siūlome išbandyti naujų receptų! Vasara dar tik persirito į antrą pusę, daugelio laukia išsvajotos atostogos arba bent jau savaitgaliai. Jei orai leidžia, vakarodami gamtoje, ką nors išsikepkite ant grotelių. Šįkart – keli įdomesni, lengvai paruošiami patiekalai (straipsnis „Grilio sezonas tęsiasi!“). O desertui rasite net keturis receptus su vyšniomis...

Smagių eksperimentų virtuvėje ir skaitymo!

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!

Skaitykite daugiau