Atlikėjas Uno už naujausią albumą gautas lėšas skirs iniciatyvai „Niekieno vaikai“: „Žinau, kaip tai svarbu“

Uno ir Česlovas Gabalis
Autorius: JURGA ČEKATAUSKAITĖ
Publikuota: 2019-07-13 17:23
„Viską gali pakeist“, – įsitikinęs tokiu pavadinimu debiutinį albumą išleidęs atlikėjas Uno. Šį sceninį vardą susigalvojo muzikantas ir reklamos specialistas Vytautas Raudonius (33).

Galbūt kam nors šiek tiek gyvenimą pakeis ir jo naujasis albumas – už kompaktinę plokštelę gautas lėšas pozityviojo roko atstovas skirs iniciatyvai „Niekieno vaikai“, kurios telkiami savanoriai rūpinasi vienišais vaikais ligoninėse.

Šią žiemą Vytautas su abiem savo mažais vaikais (metų ir dvejų amžiaus) sužinojo, koks „malonumas“ sirgti tymais – skiepai nespėjo apsaugoti. O gydymasis ligoninėje jam įsiminė ir dėl ten matytų vienišų ligoniukų. „Kai serga vaikai iš globos namų, mažai kas turi laiko su jais pasėdėti prie lovos. O aš žinau, kaip tai svarbu, – sako muzikantas. – Tad skirti nors kiek lėšų tokiai iniciatyvai – labai prasminga.“

Uno ir Česlovas Gabalis  / Organizatorių nuotr.
Uno ir Česlovas Gabalis / Organizatorių nuotr.

Debiutinį albumą Uno išleido kaip duo – įrašė jį duetu su Česlovu Gabaliu. Seniems bičiuliams šis projektas išsivystė visai netikėtai: iš pradžių Vytautas atėjo pas Česlovą pasikonsultuoti, vėliau šis pasisiūlė draugui dalyvauti bendrame muzikiniame renginyje, tada kartu įrašyti vieną dainą, vėliau dar vieną... Taip gimė bendras jų albumas „Viską gali pakeisti“, kuris neseniai buvo trankiai pristatytas Vilniuje ir Kaune.

Savo atliekamą muziką Vytautas vadina pozityviuoju roku: albume lietuviškai skambantys dainų tekstai šviesūs, lengvi ir be kančios motyvo. „Nes iš bet kokių situacijų visada būna išeitis, – įsitikinęs žodžių autorius. – Viskas yra tavo rankose. Netgi tada, kai žmogui reikia specialistų pagalbos, pirmiausia jam pačiam turi atsirasti noras lipti iš duobės.“

Debiutinį albumą išleidęs muzikantas nėra naujokas scenoje. Tiesa, daugiausia koncertuoja privačiuose vakarėliuose kaip vienas iš grupės „Dvyniai“ įkūrėjų – ją maždaug prieš 15 metų subūrė kartu su broliu. Jie nėra gimę tą pačią dieną, tačiau vadina save sielos dvyniais. O kai brolio ir dar penkių grupės narių nėra šalia scenoje, Vytautas virsta Uno.

Atlikėjas nemano, kad paties albumo laikmena – kompaktinė plokštelė – yra atgyvenęs dalykas. Jam kompaktas – tarsi popierinė nuotrauka, kuri ilgam lieka kaip prisiminimas, o skaitmeniniai vaizdai kažkur dingsta įvairių kompiuterinių laikmenų gelmėse. Juo labiau kad debiutinio albumo viršelio dizainas ypač apgalvotas, įmautei gaminti naudotas raudonos spalvos sceninių lempų filtras: „Raudona simbolizuoja gyvybingumą, energingumą ir aktyvumą, ji dominavo ir scenoje gyvo garso koncertų metu.“ Vytautas prasitaria, kad dėl unikalaus dizaino melomanai šį albumą jau vadina kolekciniu. 

Naujausi straipsniai