Atlikėjas Ramūnas Difartas pristato naują dainą, kurią susapnavo

Dainininkas Ramūnas Difartas / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-02-14 08:36
Kartais mūzos aplanko tiesiog sapne. Būtent pastarąjį jausmą teko išgyventi dainininkui bei gitaristui Ramūnui Difartui. Atlikėjas pasakoja susapnavęs savo naujos autorinės dainos tekstą. Mintyse kirbančių idėjų pabudintas muzikantas iš karto suguldė žodžius ant popieriaus lapo.

„Įvairiausi tekstai tąkart galvoje sukosi visą naktį. Pabudęs iš sapno, apie penktą valandą ryto, nuėjau užrašyti susapnuotų žodžių. Jie ypatingai aiškiai ir sklandžiai liejosi, nereikėjo net prisiminti, beliko užrašyti. Įdomu ir tai, kad nekeičiau nė vieno žodžio“, – atvirauja R. Difartas, klausytojams pristatantis mistiškomis aplinkybėmis gimusį kūrinį „Gražios akys pilių nebestato“.

Akordai melodijai tarpusavio dermę taip pat atrado tą pačią dieną. Prireikė vos keleto minučių prisiliesti prie gitaros stygų. Pirmasis naujojo autorinio darbo vertintojas buvo mažasis sūnus Oskaras. „Jam patiko ir man to užteko, kad nepabijočiau realizuoti tai, ką susapnavau. Noriu palikti visišką laisvę klausytojui įvardinti pagrindinę dainos žinutę. Ji – užslėpta,- kalbėjo pašnekovas.

„Niekada nesu kūręs per prievartą. Kūryba man – malonumas. Visuomet laukiu stiprios įkvėpimo bangos, kurioje pajusiu esant kažką įdomaus, nekasdieniško ir verto išvysti dienos šviesą. Net, jei tai bus mažytis, galvoje suskambėjęs akordas, žavintis savo savitumu, jis man taps svarbus tarsi druska tolimesnėje kūrybinėje dėlionėje. Dainų, vien tam, kad galėčiau pasigirti jų kiekiu, nerašau“, – šypteli jis.

Vis dėlto, per tris dešimtmečius buvimo scenoje, R. Difartas yra sukaupęs nemažą autorinių dainų bagažą. Pasak jo, kūrybinių įkvėpimų užuomazgos aplankydavo dar mokykloje, kaip ir daugeliu atvejų, kurti paskatindavo pirmosios meilės, merginų dėmesys.

„Pamenu, septintoje klasėje išleidau savo pirmąjį albumą. Tiesa, jis buvo įrašytas į magnetinę juostelę, keliavusią iš rankų į rankas. Dar pakankamai mažus mus kviesdavo groti ir mokyklos abiturientų išleistuvėse. Tai buvo svarbus vyresniųjų įvertinimas. Jau tuomet turėjau kūrybinio potencialo, bet trūko pasitikėjimo ir palaikymo, nes aplinkoje nebuvo grojančių žmonių. Mokydavau savo klasiokus groti gitara tam, kad galėtumėme įgyvendinti turimas vizijas“, – pasakoja atlikėjas.

Tuomet pristatyti savo kūrybą klausytojams, sako R. Difartas, būdavo lengviau, nes viskas, kas atsirasdavo muzikinėje plotmėje, buvo traktuojama kaip nauja, o nūdienoje sunkiau – dainininkai ir muzikantai pirmiausiai turi sekti muzikines madas, kad atitiktų šių laikų „modernumo sampratos standartą“.

Naują dainą „Gražios akys pilių nebestato“ klausytojams dovanojantis atlikėjas žada ir daugiau staigmenų – su žmona Aušra Difarte ruošiasi pristatyti autorinių dainų programą „Akustinė naktis“ dviejuose didžiuosiuose miestuose – Kauno „Žalgirio“ arenos Bosca amfiteatre”, vasario 20 d. ir vasario 22 d., „White piano hall“ salėje, Vilniuje.

Autorinė muzika šių koncertų metu įgaus kitokį atspalvį – vokalinio dueto skambesį papildys gitarų ir violančelės garsai.

„Akustinis skambesys talpina savyje daug šilumos. O didžioji dalis mano kūrybos tekstų – itin gyvenimiški. Manau, jog prie jų puikiai dera minėta instrumentinė šiluma. Klausytojai čia išgirs ir dvi dar niekur neskambėjusias naujas dainas. Regis, šie metai paženklinti artimu mūzų buvimu. Labai tuo džiaugiuosi!“, – šypteli dainininkas.

Naujausi straipsniai