Atlikėja Petunija pristato naują kūrinį „Call Me“: įkvėpė santuokinis gyvenimas

Petunija / Monikos Švilpaitės nuotr.
Autorius: Pranešimas spaudai
Publikuota: 2021-12-01 08:31
Praėjus beveik dviejų metų pertraukos nuo debiutinio albumo išleidimo, atlikėja Petunija pristato savo naujausią dainą „Call me“. Daina, įkvėpta ilgamečių santykių, akustiškai įrašyta ir nufilmuota Dzūkijos miškuose įsikūrusioje sodyboje – studijoje  „Garsų miškas“.

„Praėjusių metų rudenį, darbams kiek pristojus, kartu su draugų kompanija savaitei išvažiavome į kūrybinę stovyklą. Mūsų bendra draugė, jau kurį laiką kvietė apsilankyti jos sodyboje, kurioje ji mielai priima muzikantus, norinčius atitrūkti nuo miesto šurmulio ir ramiai pasinerti į kūrybą“ – pasakoja atlikėja.

„Pripažinsiu, kad dvi dienas tiesiog vaikščiojome gamtoje, buvome taip išsekę nuo miesto šurmulio. Tik trečią dieną prisikaupę gamtos ramybės kibome į įrašus ir kūrybą. Didžiąją laiko dalį praleisdavome, atskirai, bet vakarai dažniausiai baigdavosi bendrame kambaryje prie židinio, mudviem su Kęstučiu, dabar jau mano vyru, bei ilgamečiu kūrybiniu partneriu grojant savas dainas.

Petunija / Asmeninio albumo nuotr.
Petunija / Asmeninio albumo nuotr.

„Garsų miško“ studijoje, kartu su mumis buvo ir režisierius Marius Rimkus, kuris mūsų kūrybą dažniausiai išgirsta vienas pirmųjų. Tąkart pagrojome „Call Me“, papasakojome šios dainos istoriją. Pajutome, kad toje intymioje aplinkoje, toli nuo mieste paliktų įsipareigojimų, norisi dainą ir įamžinti.

Namelis, kuriame apsistojome, tiesiog tobulai tiko dainos istorijai, tad jau sekančią dieną dainą nufilmavome ir įrašėme: be jokių specialiųjų efektų ar specialaus pasirengimo – ten kur buvome, ant tos pačios sofos, tik sulaukus pro langą krentančių saulės spindulių, išsaugant momento trapumą. Toks ir gavosi dviejų, artimų žmonių paveikslas“, – apie dainos klipo gimimo aplinkybes kalba atlikėja.

Petunija – Call Me ( Acoustic session at @ Garsų miškas):

„Call me“ yra apie ilgalaikiuose santykiuose esančius žmones: „Daugybė dainų prirašyta apie įsimylėjimo fazę, išsiskyrimą, santykių dramas arba vienkartinius nuotykius, tuo tarpu ilgalaikiai santykiai, dažnai nurašomi lyg nesukeliantys menininkui įkvėpimo. Man asmeniškai, šioje dainoje, buvo svarbu užfiksuoti ne vienadienio romantinio santykio jausmą. Ši daina yra apie mudu su vyru, apie visus tuos, kurie santykiuose ne pirmus metus. Dainos melodija gana nostalgiška, o tekste kalbu apie tą svarbų pasirinkimą ir pasiryžimą būti kartu, suvokiant, jog esame tik žmonės, ir suklysti labai lengva, bet būti kartu vis viena verta“.

Daina „Call Me“ tai akustinis interliudas į tai, ką atlikėja, kuo klausytojus planuoja nustebinti kitų metų pavasarį.

Petunija / Asmeninio albumo nuotr.
Petunija / Asmeninio albumo nuotr.

„Artėjančių metų planuose mini albumas, kuriame tikrai skambės ir ši daina“, – planais dalinasi atlikėja.

Naujausią kūrinį atliekamą gyvai su grupe, bus galima išgirsti Gruodžio 4 dieną, Vilniaus klube LINE UP, kuriame Petunija kartu su atlikėjomis Gina Shee ir Juste Kraujelyte rengia trigubą gyvos muzikos koncertą bei naujo menininkių judėjimo „pati pasidariau“ įkurtuvės.

Justė Kraujelytė, Petunija, „Pluie de Cometes“ / Monikos Švilpaitės nuotr.
Justė Kraujelytė, Petunija, „Pluie de Cometes“ / Monikos Švilpaitės nuotr.

„Pavargusios nuo menamos moteriškos konkurencijos ir susidraugavusios, atradome, kad dirbdamos atskirai susiduriame su tokiomis pat problemomis. Supratome, kad galime viena kitai padėti, kartu kurti ir savo patirtimi dalintis. Po sėkmingo jėgų sujungimo „Kultūros naktyje“, nusprendėme ir toliau tęsti šią praktiką, todėl įkūrėme „pati pasidariau“.

Turime kuo pasidalinti tiek su menininkų bendruomenės nariais, tiek su klausytojais, todėl įkūrėme „pati pasidariau“, kurio idėjas plačiau pristatysime koncerte“, – pie judėjimo atsiradimą pasakoja Petunija.

Naujausi straipsniai