Atlikėja Neringa Šiaudikytė apie Lenkijoje laimėtą dainų konkursą: „Galbūt ten sprogs mano muzikinė bomba“

Neringa Šiaudikytė / Konkurso organizatorių nuotr.
Gabrielė Tekutytė
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Visai neseniai Lenkijoje vykusiame „Carpathia Festival“ dainų konkurse pagrindinį apdovanojimą pelnė atlikėja Neringa Šiaudikytė. Jai ne tik atiteko garbinga statulėlė, bet ir Grand prix piniginis prizas – 15 tūkstančių zlotų (3,5 tūkst. eurų). Dainininkė su žmonės.lt dalijasi dar neišblėsusiais įspūdžiais apie nusišypsojusią sėkmę tarptautiniame konkurse, pelnytas žiūrovų simpatijas, iššūkius scenoje ir patirtas emocijas tą pergalingą gegužės vakarą.

Ar tai pirmas kartas, kai dalyvavote „Carpathia Festival“ dainų konkurse?

Tai buvo antras kartas šiame dainų konkurse, pirmą kartą čia dalyvavau prieš du metus ir sėkmingai užėmiau antrąją vietą. Šiais metais Grand prix apdovanojimas buvo išties netikėtas laimėjimas, kadangi iš patirties žinojau, kokio stipraus ir aukšto lygio šis dainų konkursas. Komisijos pagrindą sudaro atstovai iš Lenkijos, todėl šios šalies atlikėjams yra daug paprasčiau. Jie yra žinomi komisijos nariams, kažkur matyti ar girdėti, o visiškai naujiems veidams, tokiems kaip man, yra žymiai sudėtingiau būti pastebėtiems.

Kodėl praėjusiais metais nebandėte dalyvauti šiame dainų konkurse?

Praeiti metai man buvo išties permainingi. Gyvenimas buvo apsivertęs aukštyn kojomis – skyrybos, naujos paieškos, laikas, praleistas Amerikoje. Mintys buvo nuklydusios visai kitur.

Šiais metais nusprendėme vėl sudalyvauti. Iš praeitų metų įrašytų dviejų singlų pasirinkome vieną ir išsiuntėme į konkursą. Daina sėkmingai perėjo visus turus ir mes grįžome į Lietuvą su aukščiausiu konkurso laimėjimu – Grand Prix.

Neringa Šiaudikytė
Neringa Šiaudikytė

Kokie jausmai užplūdo, kai išgirdote, kad esate nugalėtoja?

Jau išgirdusi pirmos vietos nugalėtojo vardą, supratau, kad Grand prix apdovanojimas atiteks man. Tai nenusakomas jausmas, visos emocijos sukilo, tai buvo labai jautri ir nuoširdi akimirka. Ištarus mano vardą negalėjau sulaikyti ašarų, buvau labai laiminga. Ašaras sunkiai tramdė net šalia manęs stovėjusi vadovė ir konkurso organizatorė.

Ar tikėjotės, kad Lietuvai parvešite pagrindinį festivalio laimėjimą? Ar konkurentai buvo stiprūs?

Tikrai nesitikėjau, neslėpsiu, prieš pat konkursą mane buvo aplankiusios pesimestinės mintys, dvejojau ar man tikrai reikia šio konkurso, ar čia tik nebus laiko švaistimas. Mano energija tuo metu buvo paskirta albumo įrašymui Amerikoje, bet kažkaip sugebėjau susitvarkyti su savimi ir intensyviai pasiruošti „Carpathia Festival“ dainų konkursui. Žinoma, iššūkių buvo nemažai, jaudinausi, kaip mano daina „All over“ bus priimta, nežinojau, kaip gyva grupė atliks mano kūrinį. Konkursas yra laimės dalykas, daugybė faktorių lemia, kas tą dieną bus geriausias.

Neringa Šiaudikytė / Konkurso organizatorių nuotr.
Neringa Šiaudikytė

Kokie didžiausi išbandymai jūsų laukė konkurse?

Didžiausias išbandymas yra susitvarkyti su savo emocijomis. Prieš lipant į sceną kiekvienam daininkui labai svarbi jo emocinė būsena, nes ji yra ištransliuojama žiūrovams. Prieš lipdama dainuoti „Carpathia Festival“ dainų konkurse jaučiuosi kaip niekada rami. Žinojau, kad šis konkursas lemtingo žingsnio mano karjeroje nepadarys, aš jau esu muzikiniame kelyje, įrašinėju albumą Los Andžele, muzikos iš manęs jau niekas nebeatims. Dėl to jaučiausi užtikrina ir pasitikėjau savo jėgomis.

Ką šis laimėjimas reiškia jums, kaip atlikėjai?

Tai didelis laimėjimas, šis konkursas daugelį metų vyksta Lenkijoje, čia varžosi vieni geriausių muzikos srities profesionalų. O laimėti pagrindinį šio konkurso prizą, būti įvertintai garbingų komisijos narių, pelnyti žiūrovų simpatijas – tai didžiulis pripažinimas man, kaip atlikėjai. Jaučiuosi labai laiminga.

Kodėl pasirinkote dainą „All over“?

Konkurse yra tam tikros nerašytos taisyklės – daina turi atskleisti atlikėjo balso galimybes, stiprius vokalinius sugebėjimus ir panašius dalykus. Neužtenka, kad daina tiesiog gražiai skambėtų, ji turi būti konkursinė. Atitikus kriterijus atlikėjas turi didesnį pranašumą ir pliusą vertinimo skalėje. Juk panašūs dalykai yra ir didžiojoje „Eurovizijos“ scenoje. Kai kurias dainas gali sudainuoti visi, o kai kurias tikrai ne kiekvienas atlikėjas sugebėtų tinkamai atlikti.

Aš pati rinkausi tarp trijų dainų. Viena daina iš šio trijų dainų sąrašo buvo visiškai nauja, gerbėjai net nėra jos girdėję, tačiau nusprendėme, kad „All over“ daina labiau atitinka šio konkurso kriterijus.

Neringa Šiaudikytė / Konkurso organizatorių nuotr.
Neringa Šiaudikytė

Kuo šis konkursas prilyginimas tarptautiniam „Eurovizijos” dainų konkursui?

Šis konkursas tai suaugusiųjų, žinomų atlikėjų dvikova. Tai didžiulė atranka, kuri transliuojama per nacionalinę Lenkijos televiziją, didelis dėmesys sutelktas visam „Carpathia Festival“ dainų konkursui. Šio festivalio lygis labai aukštas ir stiprus, visa Lenkijos šalis apie tai garsiai kalba, manau, šis konkursas ateityje išaugs ir į kažką didesnio.

Ar pergalingas pasirodymas šiame dainų konkurse atverė daugiau durų?

Žinoma, mano daina „All over“ jau dabar skamba TOP 30-tuke Rzesow miesto radijuje, šiuo metu taip pat yra derinami koncertai Lenkijoje, sulaukiau didelio susidomėjimo iš vienos tikrai patrauklios vadybos pusės. Aišku, daug dalykų priklauso nuo noro ir iniciatyvos, o patys žmonės labai šiltai priima, jokio priešiškumo svetimiems atlikėjams nėra. Tai tarptautinio lygio konkursas, niekada negali žinoti, gal būtent ten sprogs mano muzikinė bomba.

Papasakokite apie vasaros planus. Ar laimėjus šį konkursą jie pakito?

Vasaros planai išliko tokie patys, kol kas garsiai apie tai nenoriu kalbėti, bet galiu pasakyti tik tiek, kad turiu pasiūlymą dainuoti labai patraukliame kurorte.

Skaitykite daugiau