Atleiskite savo šefą, arba ženklai, rodantys, kad jums metas keisti darbą

Moteris biure / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-07-11 09:00
Ar nuolat nerimaujate dėl savo darbo? Ar manote, kad nepritampate prie kolegų? Ar jumis naudojasi? Jei taip, galbūt reikia keisti darbą. Ir tai ne vienintelės priežastys, rodančios, kad laikas judėti į priekį.

Psichologai teigia, kad kai kuriems žmonėms gali būti neaišku, kada laikas keisti darbą. Jie paprasčiausiai nejaučia pasitenkinimo savo veikla, tačiau nesugeba įvardyti, kas yra ne taip ir ką turėtų daryti.

Kai kuriems žmonėms gali būti neaišku, kada laikas keisti darbą. Jie paprasčiausiai nejaučia pasitenkinimo savo veikla, tačiau nesugeba įvardyti, kas yra ne taip ir ką turėtų daryti.

Kiti gi, supranta, tačiau bijo žengti lemtingąjį žingsnį. Tačiau įspėjamųjų ženklų yra ne vienas.

Nebeaugate ir netobulėjate

Ar vis stebite savo pažįstamus, kurie per keletą metų perėjo įvairias karjeros pakopas, dalyvavo seminaruose, įmonė jiems suteikė galimybes plėsti akiratį ir gilinti jau turimas žinias? Jei manote, kad per tą laiką jūsų darbovietė nesuteikė nė pusės tokių tobulėjimo ir kilimo laiptais galimybių, verta susimąstyti, ką joje veikiate.

O gal priešingai – jūs viską išmokote, pasiekėte visus įmanomus laiptelius ir dabar nebeturite iššūkių? Tada laikas ieškoti kitų neatrastų laukų.

Savo užduotis atliekate per greitai

Visi darbe nori būti reikalingi ir įvertinti. Ar atlikę visas užduotis per pirmąsias darbo valandas, likusias leidžiate prie kompiuterio naršydami socialiniuose tinkluose? Galbūt jums atrodo, kad taip ir turi būti, tačiau tai nėra tiesa. Jei turite per mažai pareigų, ieškokite darbo, kuriame jausitės reikalingi ir naudingi.

Vien mintis apie kitą darbo dieną jus nupurto

Jūs nenorite kalbėti apie savo darbą, iš jo kuo greičiau skubate namo, o tik pradėjus mąstyti apie jį, ima pykinti? Jei taip, tai pats ryškiausias ženklas, kad jums reikia kuo skubiau skuosti iš tos įmonės ir neatsigręžti.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ko galima pasimokyti iš dirbančių mamų?

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Neįsivaizduojate savęs po metų šioje įmonėje

Per metus laiko gali daug kas įvykti: galite pakeisti keletą darboviečių, savojoje pakeisti ne vieną poziciją, išmokti naujų darbui reikalingų dalykų ir pan. Visgi paklauskite savęs, ar save matote šioje įmonėje po metų. Jei ne, kodėl jūs vis dar ten esate?

Gyvenimas – vien tik darbas

Neprisimenate, kada matėte draugus, vis neturite laiko aplankyti šeimos narių, neprisimenate, kada kartu šventėte jų gimtadienius, o apie atostogas net negalvojate? Neaukokite sveikatos, laiko, skirto visaverčiam ir kokybiškam bendravimui su mylimais žmonėmis, jie – brangiausia, ką jūs turite. Darbų yra ir bus, o šeima ir jūsų gyvenimas tik vienas.

Jau kelerius metus vis nerimaujate dėl pinigų, o algos nepakelia

Daugumai mūsų pinigai kelia nerimą, tačiau jei apie tai galvojate nuolatos, o dirbate daug, vadinasi, kažkas vyksta ne taip, kaip turėtų būti.

Jei vienoje darbovietėje dirbate jau gana ilgai, pabandykite paprašyti didesnio atlygio – tokią teisę turime visi. Įsitikinkite, kad tinkamai argumentuojate, kodėl jums turėtų būti mokama daugiau. Jei bendrovė nesutinka, kad jums reikia mokėti pagal jūsų darbo krūvį, galbūt laikas ieškoti vietos, kurioje už jūsų atliekamą darbą bus mokama adekvati alga?

Jaučiatės per daug patogiai

Kad ir kaip keistai tai skambėtų, jei pastebėjote, kad darbe jaučiatės per daug gerai, patogiai ir nebenorite nieko daugiau siekti, nebekyla iššūkių, žinokite, kad reikia kažką daryti. Arba kilti karjeros laiptais savo darbe, arba ieškoti kito. Asmeninis tobulėjimas kopiant karjeros laiptais yra labai svarbus. Jei darbe neišmokstate nieko naujo, galbūt laikas judėti toliau.

Įmonė į jus neinvestuoja

Darbuotojų įtraukimas ir motyvacija yra vienas pagrindinių dalykų, kuriuos daugelis įmonių gražiai deklaruoja. Tai mes girdime visą laiką, tačiau atsakykite sau, ar įmonė tik gražiai kalba, ar iš tikrųjų daro kažką, kad darbuotoją motyvuotų.

Motyvuoti ir turintys tikslą darbuotojai aistringai atlieka savo darbą, yra kūrybingi, o abejingi darbuotojai nuolat viskuo nepatenkinti ir nesistengia kuo geriau atlikti savo pareigų. Jei taip jaučiatės, gal vertėtų pamąstyti apie kitą darbo vietą?

Jūsų negerbia

Kiekvienas nusipelno pagarbos. Tačiau, žinia, kad kai kurie darbdaviai ir bendradarbiai jos tiesiog nejaučia. Jus apkalba, nebendrauja, o pietaujate vienas? Tada reikėtų susimąstyti apie darbo vietos keitimą, nes šilta atmosfera, puikus kolektyvas kartais gali motyvuoti labiau nei didelis atlygis.

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!

Ji24.lt

Naujausi straipsniai