Atidėtas Kanų kino festivalis: organizatoriai paskelbė naują datą

Filmo „Rocketman“ premjera Kanų kino festivalyje/Audriaus Solomino nuotr.
BNS
Šaltinis: BNS
AA

Kanų kino festivalis dėl besitęsiančios koronaviruso pandemijos buvo atidėtas dviem mėnesiams ir vyks liepos 6–17 dienomis, trečiadienį pranešė organizatoriai.

„Kaip buvo paskelbta praėjusį rudenį, Kanų festivalis pasiliko teisę keisti savo datas, atsižvelgdamas į tai, kaip vystosi pasaulinė sveikatos situacija“, – nurodoma jų pareiškime.

„2021 metų gegužės 11–22 dienomis turėjęs vykti Festivalis dabar vyks nuo liepos 6 dienos (antradienio) iki liepos 17 dienos (šeštadienio)“, – pažymima pareiškime.

Pernai festivalis buvo atšauktas, o panašūs renginiai Berlyne ir Venecijoje vyko taikant griežtus suvaržymus dėl koronaviruso.

Vasarį paprastai prasidedančio Berlyno kino festivalio organizatoriai praėjusį mėnesį pranešė, kad šių metų renginys vyks dviem etapais: kovą bus surengtos interneto diskusijos kino pramonės atstovams, o birželį – vieša filmų peržiūra.

Kanų festivalis kasmet pritraukia apie 45 tūkst. lankytojų, įskaitant maždaug 4 500 žurnalistų.

Lygiagrečiai su pagrindiniu konkursu rengiama „Filmų mugė“ yra kino pramonės didžiausias toks renginys, skirtas režisieriams, platintojams, pirkėjams ir programų sudarytojams.

Pernai festivalio organizatoriai vis tik atrinko 56 filmus, kuriems leista naudoti „Kanų festivalio oficialus pasirinkimas“ žymą. Tame sąraše, be kita ko, buvo naujausios režisierių Weso Andersono, Francois Ozono ir Steve'o McQueeno juostos.

Kanų kino festivalio 70 metų jubiliejaus iškilmės (64 nuotr.)
+58
Skaitykite daugiau