Atidarytas „Kino po žvaigždėmis“ sezonas: romantikai po atviru dangumi žiūrėjo „Atostogas Romoje“

„Kino po žvaigždėmis“ atidarymas / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Vėlyvą ketvirtadienio vakarą romantikos mylėtojus sukvietė „Kinas po žvaigždėmis“. Jau septintąjį kartą buvo atidarytas vasaros kino po atviru dangumi sezonas, šįkart – Valdovų rūmų kiemelyje.

Tarp gausiai susirinkusių svečių buvo galima išvysti ir garsių žmonių. Į „Kino po žvaigždėmis“ atidarymą atvyko Kristijonas Vildžiūnas ir Uljana Kim, Jurgita Jurkutė su vyru Ryčiu Širvaičiu, Justė Starinskaitė, Aistis Mickevičius, Redita Dominaitytė, Marius Berenis, Egidijus Sipavičius, Laura Paukštė ir Dominykas Kubilius, Žilvinas Grigaitis su žmona Elle, Orijus Gasanovas, Vaida Kurpienė ir kiti.

Atidarymo proga buvo rodoma romantiška Williamo Wylerio kino klasika –„Atostogos Romoje“ su legendine aktore Audrey Hepburn. Taip pat buvo pristatytas ir Kristijono Vildžiūno vaidybinio filmo „Senekos diena“ anonsas.

Greta Akcijonaitė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Prieš prasidedant filmui kino teatro „Pasaka“ direktorė ir „Kino po žvaigždėmis“ iniciatorė Greta Akcijonaitė paminėjo LGBT bendruomenę ir šeštadienį vyksiančias gėjų eitynes.

„Kinas – be galo tolerantiška industrija tiek savo turiniu, tiek žmonėmis, kurie dirba kine. Be homoseksualių žmonių indėlio kinas nebūtų toks geras. Solidarizuojamės su tais, kurie jaučia spaudimą. Kino teatras „Pasaka“ taip pat solidarizuojasi su LGBT judėjimu“, – pasakojo G.Akcijonaitė. Vėliau į sceną buvo pakviesta dainininkė Justė Starinskaitė, kuri atliko naują savo kūrybos dainą.

Greta Akcijonaitė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Į atidarymo vakarą atvykusi aktorė Jurgita Jurkutė Žmonės.lt pasakojo: „Mėgstu gerą kiną – tą, kuris užkabina ir priverčia susimąstyti. Filmų nesistengiu žiūrėti kritiškai, bet ne visą laiką žiūriu atsipalaidavusi: aš stebiu ir man yra įdomu, kaip dirba aktoriai, kaip jie išnaudoja savo galimybes.“

J.Jurkutė pridūrė, kad „Kinas po žvaigždėmis“ – puiki ir prasminga vasaros iniciatyva: „Šaunus renginys, nes jis suburia žmones ir tam susibūrimui yra tikslas – žiūrėti puikų kiną.“

Greta Akcijonaitė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Parfumeris ir aktorius Aistis Mickevičius teigė, kad „Kine po žvaigždėmis“ apsilankė neveltui, nes filmų namuose stengiasi nežiūrėti.

„Žmonės sako, kad filmus jiems labiau patinka žiūrėti per kompiuterį, tačiu tam labai nepritariu. Juos reikia žiūrėti tik kine“, – sakė jis.

„Mėgstu autorinį kiną – kai pagrindinis asmuo yra ne prodiuseris, o režisierius, kuris nori kurti tai, ką nori“, – pridūrė Aistis.

Greta Akcijonaitė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Aktorė Redita Dominaitytė teigė, kad jai patinka skandinavų, ypatingai suomių kinas. „Tačiau nelabai mėgstu prancūzų kino“, – sakė ji.

Kalbėdama apie „Kiną po žvaigždėmis“, Redita džiaugėsi, kad kino žiūrėjimas po atviru dangumi kuria nepamirštamas emocijas.

„Vien buvimas geroje erdvėje, kas šiandien ir vyksta, tai jau yra romantika. Geras oras, puikus vakaras, gera vieta ir nuostabūs žmonės – tai puikios sąlygos žiūrėti gerą filmą. Iš to ir susideda vakaro romantika, kai gali džiaugtis šia akimirka“, – pasakojo ji.

Greta Akcijonaitė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Su žmona Elle atvykęs Žilvinas Grigaitis visus filmus pasižiūri 10 kilometrų aukštyje, kai skrenda lėktuvu. Vis dėlto, Žilvinas teigė niekuomet nepraleidžiantis ir kino festivalių, ir „Kino po žvaigždėmis“.

„Mėgstu dramas ir filmus apie riterius. Mes visus geriausius filmus pamatome lėktuvuose – ten turi teisę matyti tuos filmus, kurių Lietuvoje dar pusė metų nerodys. Žinoma, kino teatrai irgi turi savo žavesio. Australijoje ten gali sėdėti patogiame fotelyje su vyno taure“, – pasakojo Žilvinas Grigaitis.

„Kino po žvaigždėmis“ sezono atidarymo akimirkos (45 nuotr.)
+39

„Kinas po žvaigždėmis“ žiūrovų lauks visą vasarą nuo birželio 16 d. iki rugpjūčio 26 d. Valdovų rūmų kieme, Katedros a. 4, Vilniuje.​

TAIP PAT SKAITYKITE: Pristatyta šios vasaros „Kino po žvaigždėmis“ programa

Skaitykite daugiau