Atidarytas 15-asis jubiliejinis prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai“

Festivalio „Žiemos ekranai“ svečiai/Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-01-27 12:55
Festivalis „Žiemos ekranai“ jau tapo gero, intelektualaus ir aktualaus kino mėgėjų žiemos renginiu. Organizatoriai siekia, kad geras kinas užvaldytų ne tik didžiuosius Lietuvos miestus, bet ir mažesnius miestelius. Šiais metais festivalio filmus bus galima išvysti 12 Lietuvos miestų.

Atidarymo filmu buvo pasirinktas „Nematomos“, kuriame per komiškumo prizmę analizuojamos aktualios socialinės problemos. Filmo aktorė Deborah Lukumuena džiaugėsi galimybe nusifilmuoti šiame filme: „Galėjau iš šono pamatyti tokias skaudžias situacijas kaip skurdas. Sutikau daug moterų, patyrusių tokias ir panašias situacijas.“

Festivalio „Žiemos ekranai“ atidarymo akimirka/Organizatorių nuotr.
Festivalio „Žiemos ekranai“ atidarymo akimirka/Organizatorių nuotr.

Festivalį jau penkioliktus metus organizuoja Prancūzų insitutas Lietuvoje ir, kaip atidarymo metu kalbėjo Prancūzijos ambasadorė Lietuvoje Clair Lignier-Counathe, „kinas yra viena iš prancūzų ambasados Lietuvoje misijų. Tai meno rūšis, kuri apjungia visas amžiaus grupes.”

Atidaryme svečiavosi ir kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas. Jis džiaugėsi, kad  „Žiemos ekranai“ yra nuostabi Prancūzijos dovana Lietuvai. Šia nuostabia dovana dalijamasi net su 12 Lietuvos miestų. Festivalio programos temas galima sujungti į vieną bendrą temą – atvirai kintanti dabartis, kurioje yra daug nenuspėjamos kaitos. Kinta daug kas: technologijos, klimatas, žmonių mentalitetas. Kultūra ir kartu šis festivalis gali prisidėti prie to, kad ši kaita vyktų į gerąją pusę, su viltimi.”

Naujausi straipsniai