Atidaryta garsių Lietuvos moterų fotografijų paroda: autore tapo ir signataro Aloyzo Sakalo žmona

Signataras Aloyzas Sakalas su žmona Daiva Sakale / Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-03-09 13:53
Vilniuje atidaryta garsių Lietuvos moterų paroda „Mano geriausias kadras. Lietuva”, skirta valstybės šimtmečiui. Unikali paroda sudomino ir Nepriklausomybės akto signatarą Aloyzą Sakalą. Prekybos centre VCUP šeštus metus eksponuojamą parodą jis apžiūrinėjo kartu su žmona Daiva Sakale, kuri tapo viena iš nuotraukų autorių.

Garbaus amžiaus svečias palaikė draugiją pirmą kartą kaip autorei dalyvaujančiai parodoje žmonai. Daiva Sakalė parodai atsiuntė unikalią nuotrauką – įamžintą jos mamos skrydį oro balionu garbingo jubiliejaus proga. Aloyzas Sakalas domėjosi ir apžiūrinėjo visas 64 įvairių autorių nuotraukas, aktyviai balsavo už labiausiai jam patikusias.

Unikalių kadrų parodoje galima pamatyti ir daugiau. Pirmąkart parodai nuotrauką iš Italijos atsiuntė olimpinė čempionė Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt. Jos kadre įamžintas Rio de Žaneiro olimpiados momentas – Gintarės susitikimas prieš buriavimo regatos startą su ištikimiausiu gerbėju – sūnumi, apsigobusiu Lietuvos vėliava. Nors Lietuva nuo Brazilijos ir toli, Lietuvos valstybės simbolis – trispalvė visuomet keliauja drauge.

Vėliavą su savimi į šiltus kraštus išvykusi žiemoti pasiėmė ir modelis Eva Saikovska-Rumšas. „Žinojau, kad Lietuvos valstybės šimtmetį pasitiksime toli nuo Lietuvos, tad vietoj suknelių į lagaminą susipakavau vėliavą – Lietuva visada su manim”, – pasakojo Eva, atsiuntusi po Atlanto pajūrį su trispalve lakstančios dukros nuotrauką.

Ne tik trispalvės simbolizuoja Lietuvą. Spalvinga, įvairi, nuotaikinga ir rimta, socialiai atsakinga, filosofiškai mąsli, romantiška nuotraukų mozaika sukuria daugialypį ir labai asmenišką Lietuvos vaizdą.

Vaikštinėdamos po parodą nuotraukų autorės gyvai aptarinėjo viena kitos nuotraukas jose atrasdamos vis naujų detalių ir prasmių. Tarkime, kas mums yra jūra? Didingas vandens telkinys? Romantiškas pabėgimas dviese į kopas? Bangų mūšos muzika? Ar kelias į tolimus nežinomus kraštus ir net į kitą gyvenimą. Tai galima pamatyti dabar Airijoje gyvenančios Eurikos Masytės nuotraukoje, kur įamžinta lietuvių emigrantų šeima, braidžiojanti po ne savą – Airijos jūrą.

Jūrų, upių ir ežerų vaizdų parodos dalyvės atsiuntė tikrai daug – nenuostabu, juk mūsų šalies gamtos grožis stebina net užsieniečius, atvykusius čia iš egzotiškų kraštų. O ir patys mielai vasarojame ir vakarojame gamtoje, paežerėse, keliaujame, plaukiojame valtimis, baidarėmis. Vienas unikalių kadrų – žurnalistės Neringos Skrudupaitės nuotraukoje įamžinta garsioji Borneo salos orangutanų tyrinėtoja lietuvių kilmės profesorė Birutė Galdikas. Ji viešėjo Lietuvoje ir su malonumu plaukiojo baidare Būkos upe.

„Tai miškas kalbasi su mumis”, – pasakė pasaulinio garso mokslininkė, orangutanų tyrinėtoja profesorė Birutė Galdikas, kai palikę Aukštaitijos nacionalinio parko sengirę, sėdome į baidares. Birutei pirmas kartas gyvenime mojant irklais. Pirmosios šaltos maudynės Būkos upėje, apvirtus baidarei”, – pasakoja nuotraukos autorė N.Skrudupaitė.

Kiekviena nuotrauka turi savo istoriją, savo pasakojimą, netgi jei tai yra vos keli žodžiai. Jų užtenka apibūdinti šeimos svarbą ir mūsų tradicijas, seną varstotą ar ragų sutartinę pučiančią folkloro grupę, baltąsias naktis ar seną liepą, pro automobilio langą švystelėjusį rudens auksą, ant gėlės nutūpusį drugelį.

Pirmą kartą parodoje dalyvauja ne tik Daiva Sakalė ir Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt, bet ir etnomuzikologė Loreta Sungailienė, dietologė Edita Gavelienė, modelis, TV ir radijo laidų vedėja Gabrielė Martirosianaitė, dizainerė Ieva Ševiakovaitė, dainininkė Irena Starošaitė, astrologė Vaiva Budraitytė, „Levandų uosto” įkūrėja žurnalistė Aurelija Arlauskienė, verslininkė Laima Mertinienė, Baltijos Amerikos klinikų vadovė Inga Malinauskienė, Lietuvos kultūros atašė Prancūzijoje Vida Gražienė, tenoro Marūno Vitulskio žmona ir vadybininkė Erika Vitulskienė, TV laidų vedėja Eglė Kernagytė-Dambrauskė, verslininkė Reda Jacikevičienė, žurnalistė, poetė, Lietuvos politinė bei visuomenės veikėja Dalia Teišerskytė bei jaunoji politikė – Seimo narė Monika Navickienė.

Jų nuotraukose įamžinti vaikai, tėvai, seneliai, šeimos, istorinis Lietuvos paveldas, gamta.

Paroda „Mano geriausias kadras. Lietuva” vyks iki birželio pradžios VCUP 5 aukšte.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai