Atgimstantis festivalis RUMSHK'14 – dar daugiau alternatyvios muzikos

Atgimstantis festivalis RUMSHK'14/Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-06-11 15:34
Atgimstantis muzikos festivalis-konkursas „RUMSHK’14 birželio 28-29 dienomis džiugins alternatyvios, gyvai atliekamos muzikos mėgėjus. 14-tą kartą Šiauliuose vyksiantis renginys dalijasi konkursine programa. Festivalio scenoje pasirodys ne tik žinomi atlikėjai, grupės, bet ir savo muzikinę karjerą pradedantys muzikantai.

Šiais metais organizatoriai dar daugiau dėmesio skiria papildomoms veikloms – viešoms paskaitoms muzikos tematika, edukacijoms ir iniciatyvoms. „Pasistengsime padaryti, taip, kaip dar niekur ir niekada nebuvo“, – sako renginio organizatoriai.

Geriausiems atlikėjams – specialios rėmėjų dovanos ir premijos

Svarbiausias alternatyvios muzikos festivalio akcentas – apdovanojimai. Didžiojoje scenoje pasirodys atrankos konkurse dalyvavusios grupės, atlikėjai, kūrėjai, kurie komisijos sprendimu bus apdovanojami specialiais prizais. Geriausi atlikėjai bus apdovanoti specialiomis rėmėjų įsteigtomis dovanomis ir piniginėmis premijomis. Asociacija LATGA įsteigė 800 eurų premiją ir dvi premijas po 400 eurų.

„Svarbiausi kriterijai kiekvienai grupei, kūrėjui ar atlikėjui - originalumas, muzikalumas, kūrybiškumas, energija ir drąsa. Išskirtinis dėmesys skiriamas teisėtai autorių kūrybai, gyvo garso muzikos atlikimui“, – teigia šių metų komisijos pirmininku išrinktas muzikos ir vaizdo klipų autorius, prodiuseris, garso režisierius Paulius Jasiūnas.

Festivalio svečiai – profesionalūs ir gerai žinomi atlikėjai. Mantas Daujotas pristatys naujai išleistą albumą, pasirodymais džiugins „X Faktoriaus“ nugalėtojai „Good time boys“ ir unikalios muzikos kūrėjai bei atlikėjai CUNABULA.

Renginio metu planuojama antipiratinė akcija. Planuojamas ir 2019-2020 m. „gyvo“ garso albumas su laureatų pasirodymais.

Viešos paskaitos ir edukaciniai užsiėmimai

Šiais metais alternatyvios muzikos festivalyje „RUMSHK’14“ dar didesnė dalis visuomenės ras sau įdomių papildomų veiklų ir užsiėmimų. Zubovų rūmų erdvėse veiks kino salė, kurioje renginio dalyviai turės galimybę pamatyti išskirtinius seansus. Bus galima išvysti suaugusiųjų animacinius, alternatyvius filmus. Į svečius atvyks Nerijus Atsuktuvas-Pečiūra ir pristatys filmą „REMIS ŽINO“ – jį pamatysite tik šio festivalio metu. Specialiai renginio proga atsidarys antikvarinių kompiuterinių žaidimų salonas, kurį organizuoja Šiaulių kino meno klubas.

Dar viena šių metų naujovė – viešos paskaitos meninės, muzikinės problematikos tematika. Renginio dalyviai turės galimybę įsitraukti į diskusijas ir sužinoti apie dizainą, kultūrą, muziką, madą. Planuojami asociacijos LATGA, Lietuvos gretutinių teisių AGATA atstovų pranešimai. Taip pat VGTU KIF dėstytojos Jovilės Barevičiūtės, seniausio alternatyvios muzikos leidėjo Dovydo Bluvšteino, profesoriaus Remigijaus Venckaus ir profesorius Gintauto Mažeikio paskaitos.

Užsiėmimus renginio dalyviams rengia ir Šiauliuose gerai žinomas baikerių klubas „Sun City Bulls MCC“. Ir šiemet veiks tatuiruočių salonas „Totemas tatto“, kurie entuziastingai prisideda ir palaiko unikalaus festivalio Lietuvoje idėją.

Koks festivalis be visų pamėgtų ryškiųjų marškinėlių? Kaip ir pernai, taip ir šiemet reprezentacinius RUMSHK’14 marškinėlius kuria Rokas Šukys. Renginio metu įsigydami juos ne tik pasipuošite skoninga atributika, bet ir paremsite festivalį!

Renginio metu surinkti pinigai – labdarai

Jau 14-tą kartą organizuojamas renginys palaiko ne tik profesionalius ir karjerą pradedančius muzikuojančius atlikėjus, grupes, kūrėjus ir pan. Kasmet organizatoriai stengiasi įprasminti renginio idėją bei turinį papildomomis iniciatyvomis. Šiais metais festivalio metu surinkti pinigai bus skiriami Šiaulių jaunųjų gamtininkų centrui, kuriame neformaliojo švietimo paslaugomis gali naudotis vaikai ir čia lankyti įvairius gamtinio profilio būrelius. Kita renginio paramos įstaiga – beglobių gyvūnų prieglauda VšĮ „Šiaulių letenėlė“.

Temos:

Muzika

Naujausi straipsniai