Astrologė Loreta Stonkutė: „Astrologija – kelias į save“

Zodiako ratas / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

„Astrologija – ne stebuklas. Kartais ji tik patvirtina tai, ką jautė širdis. Savo kelią reikės nueiti, nesvarbu, su astrologija ar be jos“, – teigia astrologė, astrologijos vadovėlių ir ezoterinių romanų autorė Loreta Stonkutė. Kaip tik neseniai pasirodė ir nauja jos knyga „Kabalistinė kanalų astrologija“.

Astrologė Loreta Stonkutė /Asm. albumo nuotr.

Kaip susidomėjote astrologija? Ką šis mokslas jums davė?

Jaunystėje norėjosi nors šiek tiek praskleisti nežinios šydą ir pažvelgti į praeitį bei ateitį. Tais laikais literatūros astrologijos tema lietuviškai beveik nebuvo, vienas kitas abejotinos kokybės pogrindinis leidinukas, o gauti rusiškų knygų buvau dar per jauna, tam reikėjo atitinkamų kontaktų. Proveržis įvyko, kai iš mažo Šilalės miestuko persikėliau gyventi į pajūrį ir pradėjau studijuoti Klaipėdos universitete. Ten susipažinau su ypatingų gebėjimų turinčia dėstytoja Aleta Chomičenkiene. Tada prasidėjo astrologijos studijos, kurios vis rimtėjo: nuo pogrindinių vietinių mokytojų iki garsaus daktaro Igorio Vetrovo iš Sankt Peterburgo.

Ar astrologija padeda rasti kelią į save?

Astrologija daug ką paaiškina. Mes visi ieškome savęs, bet šiuo gyvenimo etapu aš matau, kad visada esame tuo, kuo ir turime būti. Neseniai grupėje darėme tokį savianalizės testą: po tam tikros praktikos, kuri nutraukia įprastų kasdienių minčių grandinę, turėjome rašyti viską, kas ateina į galvą. Pavadinkime šį testą „Minčių srautu“. Paskui kiekvienas skaitė savo rašliavą. Žinoma, ten nebuvo jokios tvarkos, sistemos. Tiesiog padrikos mintys, iš kurių labai gražiai atsiskleidžia vidinis žmogaus fonas. Vieni žmonės romantiški, kiti dalykiški; vieni linkę fantazuoti, kiti labai lakoniški... Viena moteris, perskaičiusi savo mintis, pasakė: „Aš nemanau, kad tai atspindi mane, nes aš į užsiėmimą atbėgau tiesiai iš darbo, tai ne aš.“ Tokie žodžiai kelia šypseną... Mums kartais atrodo, kad tikrasis aš esu tik tada, kai esu sąmoningas, kai elgiuosi išmintingai, gražiai. Bet argi iš miego pažadintas arba nutvertas krapštant nosį esi ne tu? Lieki savimi ir su makiažu, ir be jo...

Tad gal galima save tobulinti?

Astrologija ne stebuklas. Kartais tai tik patvirtinimas to, ką jautė tavo širdis. Savo kelią reikės nueiti, nesvarbu, su astrologija ar be jos.

Taigi, toks nuogas stovi pasaulyje ir galvoji, o ką čia veikti? Visi sako, kad reikia tobulėti. Bet ką konkrečiai tai reiškia? Pasirodo, kiekvienam žmogui tai reiškia skirtingus dalykus. Ir įdomiausia, kad kiekvienas žmogus labai gerai jaučia, ką jam šiame pasaulyje reikia daryti. Iš savo horoskopo sužinojęs šio gyvenimo užduotis, žmogus dažniausiai nustemba: „Aš taip ir galvojau, aš taip ir jaučiau, kad man to reikia.“ Astrologija ne stebuklas. Kartais tai tik patvirtinimas to, ką jautė tavo širdis. Savo kelią reikės nueiti, nesvarbu, su astrologija ar be jos. Bet faktas – astrologams lengviau, nes jie žino tas užduotis.

TAIP PAT SKAITYKITE: Nuo ko saugo raudonas siūlas ant riešo? Kabalos paslaptys

Jūsų knygos, akivaizdu, skirtos labiau dvasiniu keliu pažengusiems skaitytojams, kuriems rūpi save keisti. Nuo ko reikėtų pradėti? Juk daugelis norėtų ištrūkti iš nesėkmingos, nelaimingos kasdienybės rato, tačiau tiesiog nežino, ką daryti?

Mano mokytojas I. Vetrovas akcentavo, kad astrologija nėra prognozavimo įrankis. Viduramžiais, kai žmonės buvo labai primityvūs, neturėjo savo valios, pakluso vien Bažnyčios dogmoms, astrologinės prognozės veikė šimtu procentų. Dabar žmonių sąmoningumas visai kitoks. Dabar astrologinės prognozės gali visiškai neišsipildyti, nes, pasak karminės astrologijos, likimas priklauso tik nuo žmogaus sąmoningumo, jo valios keistis.

Jūs sakote, kad žmonės nori ištrūkti iš nesėkmingos ir nelaimingos kasdienybės rato. Bet kas lemia tas nesėkmes? Tik mūsų pačių charakteris, mūsų poelgiai. Turime suprasti, kad esame amžini. Tai reiškia, kad visada buvome ir visada būsime. Tik klausimas: kokie? Esame tokie, kokie norime būti. Koks praeitame gyvenime mirei, toks ir gimsi. Kokias savybes išsiugdei tada, tokias turėsi ir dabar. O kiek ilgai? Tol, kol pats ko nors nepakeisi.

TAIP PAT SKAITYKITE: Magiškų skaičių paslaptys

Horoskopas ir yra realus žmogaus paveikslas, atsineštas iš praeito įsikūnijimo. Žmonės galvoja, kad žvaigždės parodo, kas mums yra nulemta be mūsų pačių valios. Jokiu būdu ne. Iš horoskopo mes matome tik pradinį tašką, nuo kurio pradedame šį įsikūnijimą, bet kaip su visu tuo elgsimės, niekas nežino. Taip, galime matyti tendencijas. Planetos nuolat juda, niekad nesustoja, užduoda tam tikrą tempą, gyvenimo ritmą, nuspalvina gyvenimą įvairiomis spalvomis, bet visame tame žmogus lieka savimi. Jei esi sąmoningas, gali pasiduoti toms srovėms, kurios tau patinka, ir gali atsispirti toms tėkmėms, kurios neša į prarają. Juk jei žinai, kad per pietus lis, gali tuo metu į lauką neiti, o jei labai reikia, gali pasiimti skėtį. Bet iš tikrųjų, jei net ir nežinai, kad lis, argi nematai? Be astrologijos tikrai galima gyventi neką blogiau, nes jei ne tik žiūri, bet ir matai, kodėl turi elgtis kvailai, netinkamai? Taisyk savo klaidas, gyvenk klausydamasis savo širdies ir tikrai nesėkmių etapas pasibaigs.

Savo naujausioje knygoje rašote apie kabalistinę astrologiją. Kuo ji išskirtinė?

Tikrai tai išskirtinė tema. Prieš daug daug metų vienas geras žmogus man padovanojo Avesalomo Podvodno knygą „Kabalistinė astrologija“ rusų kalba. Šio autoriaus visos knygos nerealios! Paskui tą temą gilino Respublikinės jogos mokyklos mokytojas Levas Bechakas. Vinis buvo kalama ilgai ir giliai. Ir kaip tuo nepasidalyti? Man asmeniškai tai atvėrė labai daug durų į savęs ir pasaulio suvokimą. Tikiuosi, kad ir skaitytojams patiks. Kabalistinė astrologija kalba apie septynis sluoksnius, kurie sudaro žmogų: fizinį, eterinį, astralinį, mentalinį, kauzalinį, budhialinį ir atmano kūnus. Jie siejami su horoskopo ženklais. Ši astrologijos rūšis aiškina, kiek likimą lemia pats žmogus, o kiek aukštesnė valia. Ir kas iš viso yra ta aukštesnė valia, arba Dievas.

Gali būti, kad patys nelaimingiausi žmonės kaip tik yra tie, kuriems viskas sekasi...

Ar galima pakeisti likimą? Kiek lemia žmogaus horoskopas ir kiek priklauso nuo mūsų pačių? Juk yra žmonių, kuriems, rodos, viskas sekasi, ir yra nelaimingų, kurių gyvenime viena nesėkmė seka kitą...

Gali būti, kad patys nelaimingiausi žmonės kaip tik yra tie, kuriems viskas sekasi... Bet aš suprantu, ko jūs norite paklausti. Priminsiu, kad nieko nėra amžino. Nei sėkmė, nei kančia nesitęs amžinai. Viskas paklūsta cikliškumo dėsniui. Tuos ciklus labai gražiai iliustruoja savo nekintančiu ritmu besisukančios planetos. Kas devynerius metus nuo pat gimimo mus nuolat užpuola sunkumai, o kas septynerius išgyvename pakylėjimą. Tai galioja kiekvienam. Ir tai tik du ciklai. O astrologija, kurią aš studijuoju, kalba apie penkiolika skirtingos trukmės ciklų. Jie susipina tarpusavyje ir formuoja mūsų gyvenimo tendencijas. Kiekvienam žmogui skirtingas.

Tikrai būna žmonių, kuriems kažkodėl daugelis ciklų susiklosto labai palankiai, o kitiems – atvirkščiai... Kodėl? Niekaip kitaip nepaaiškinsi, kaip tik užsitarnauta karma. Dažnai pasitaiko, kad žmogus klausia, kada jam geriausia tuoktis. Žiūri vienaip, žiūri kitaip, ir vis tiek nerandi tobulo laiko. Suki laiką į priekį ir matai, kad jei ne vieni, tai kiti sunkumai iškils. Tada telieka rinktis mažesnę blogybę iš galimų. O kitam žmogui, kad ir kaip laiką koreguosi, visad bus gerai...

Nereikėtų pamiršti, kad planetos čia niekuo dėtos. Jos tik simboliai, atspindintys mūsų vidinį pasaulį. Ar galima pykti ant veidrodžio, kad jame matote savo raukšlėtą veidą ir nudribusį pilvą? Horoskopas – tik atspindys...

VISĄ INTERVIU SU l. STONKUTE RASITE ŽURNALE:

Leidinio „Horoskopas“ viršelis / Redakcijos archyv.

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!

Skaitykite daugiau