Astrologė Lana Kutkytė: „Vegetarinė mityba – sudedamoji dvasinio augimo dalis“

Sveika mityba / Shutterstock nuotr.
Sveika mityba / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2015-03-29 15:00
AA

Ne taip jau seniai vegetarai, veganai, o tuo labiau žaliavalgiai dažniausiai buvo laikomi keistuoliais, turinčiais kokių nors psichologinių ar fizinių problemų.

Dabar jau mažai ką stebina faktas, jog tokių žmonių skaičius vis auga, ir tai vyksta dėl įvairių priežasčių. Vieni pasirenka vegetarinę mitybą, nes rūpinasi gyvūnėlių teisėmis, kiti nori tobulėti dvasiškai, dar kiti – dėl sveikatos.

Astrologė Lana Kutkytė / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Nesu mitybos specialistė, todėl ir nerašysiu apie vitaminus, kalorijas ir pan. Teisingos informacijos apie tai yra apstu, todėl protingai pereiti prie vegetarinės mitybos, nekenkiant savo sveikatai, nėra sunku.

Neįtikinėsiu tuoj pat tapti vegetaru, juk kiekvienas eina savo gyvenimo keliu, savo tempu ir turi teisę pats nuspręsti, ką nori valgyti, tačiau siūlau pažvelgti į vegetarinę mitybą kaip į svarbią dvasinio tobulėjimo dalį.

Kokia tau nauda nevalgyti mėsos, jei ėdi savo brolį?

Tai Šventojo Jono Auksaburnio žodžiai, kuriuos pirmą kartą išgirdau, kai man jie buvo ypač aktualūs, – maždaug prieš 12–13 metų, kuomet ir tapau vegetare. 

Šio kelio pradžioje mintyse nuteisdavau tuos, kurie nebuvo vegetarai. Į tuos, kurie valgydavo kepsnį, kartais pasižiūrėdavau lyg į nusikaltėlius ir tuo pat metu jutau vidinį pasitenkinimą savimi, tarsi būčiau pranašesnė. Galbūt tam įtakos turėjo ir jaunas amžius, tačiau, dėkui Dievui, šis gėdingas jausmas jau liko praeityje.

Vis tik tokį požiūrį tenka matyti gana dažnai, kadangi didžioji dauguma žmonių iš mano aplinkos – vegetarai, kurie atsisakė gyvūninės kilmės produktų dėl spartesnio dvasinio tobulėjimo.

Įdomu būna stebėti ar klausytis, kaip kai kurie iš jų negailestingai nuteisia tuos, kurie valgo mėsą, žuvį ar kiaušinius. Tomis akimirkomis jų pasitenkinimas savimi tiesiog klestėte klesti. Kita vertus, tie, kurie neįsivaizduoja savo gyvenimo be mėsos, žymiai dažniau nestokoja nemalonių emocijų pliūpsnio nukreipto į „teisuolius vegetarus“.

Taip pat skaitykite: Tobulėkime kartu. Meditacija – dvasinės pusiausvyros atkūrimo būdas. Pratimas su žvake

Galbūt tam įtakos turėjo ir jaunas amžius, tačiau, dėkui Dievui, šis gėdingas jausmas jau liko praeityje.

Stebint šią beprasmišką nesantaiką, norisi priminti Indijos išminčiaus Paramhanso Joganandos žodžius apie teisimą: „Vertinti kitą tegalima siekiant padėti, o ne paprasčiausiai išliejant pyktį. Su suklydusiu žmogumi elkitės taip, kaip norėtumėte, kad tokioje situacijoje elgtųsi su jumis.“

Taigi, prieš smerkiant kito žmogaus gyvenimo būdą, vertėtų atidžiai pažvelgti į save. Juk jau vien noras smerkti ir išlieti pyktį signalizuoja, jog turėtumėte susirūpinti savo paties dvasine būsena.

Jeigu jau esate vegetaras, tačiau smerkiate tuos, kurie jais dar nėra, tuomet vertėtų kuo greičiau pasidomėti dvasinėmis technikomis, kurios padėtų ištirpinti išsipūtusį ego. Jei valgote mėsą, o straipsniai apie vegetarizmą, kaip ir patys vegetarai,  jums sukelia susierzinimą ar net įsiūtį, tuomet patarimas būtų lygiai toks pats.

Kodėl verta būti vegetaru?

Vegetarizmas yra neatsiejamas nuo dvasinio tobulėjimo, tai svarbi jo sudedamoji dalis. Jei pasirinkote sąmoningai žengti savo sielos evoliucijos keliu ir į šią užduotį nukreipėte visą savo energiją, tuomet anksčiau ar vėliau teks pakeisti savo mitybos įpročius ir atsisakyti smurtinio maisto.

Kokybiškai atliekamos dvasinės praktikos pakelia žmogaus vibracijas (jos pakinta), sąmoningumą, todėl nieko keisto, jeigu nuolatos praktikuojančio žmogaus kūnas nebenori priimti tam tikrų maisto produktų, ypač tokių, kurie skleidžia mirties vibracijas, t. y. dėl kurių būna praliejamas kraujas.

Dažnai vegetarams išsakomas priekaištas: „Bet juk augalai irgi yra gyvi, o jūs juos valgote. Taigi, ir juos žudote“. Taip, augalai irgi yra gyvi. Ir taip, vegetarai šiuo atveju irgi žudo... Visos gyvybės formos Žemėje dalyvauja tam tikruose tarpusavio mainuose.

Taip pat skaitykite: Tobulėkime kartu. Zodiako ženklų suskirstymas į 4 stichijas ir 3 pradus

Visgi kiekviena gyvybės forma turi skirtingą sąmoningumo laipsnį, ne kiekviena turi smegenis, ne kiekviena turi emocinį kūną. Turbūt sutiksite, kad nuskinti obuolį yra ne tas pats, kas nupjauti vištai galvą.

Turbūt sutiksite, kad nuskinti obuolį yra ne tas pats, kas nupjauti vištai galvą.

Tikrai kiekvienas suaugęs supranta, jog mėsa neužauga ant prekybos centro lentynų.

Tai kažkada buvusi gyva būtybė, kuri iškentėjo smurtinę mirtį, didžiulį skausmą ir baimę. Gyvūnas turi protą, tad supranta daugiau nei žmogus įsivaizduoja.

Vedamas skersti jis jaučia paniką, junta skausmą, kuomet yra žudomas. Be to, jaučia ne tik fizinį, bet ir emocinį skausmą, ypač jei ranką prieš jį pakelia jo paties šeimininkas, prie kuriuo jis prisirišęs.

Visa ši neigiama informacija įsirašo į kiekvieną gyvūno kūno ląstelę, tad nenuostabu, jog mėsos skleidžiamos vibracijos yra itin nemalonios. Po kūno mirties tuoj pat prasidėda irimo procesai. Taigi, iš esmės mėsos gabaliukas yra ne kas kita, kaip keptas ar virtas lavono gabaliukas, kuri įsidedate į savo fizinį kūną.

„Esu įsitikinęs, kad dvasinis tobulėjimas kada nors pareikalaus iš mūsų liautis žudžius mums draugiškus padarus kūniškiems poreikiams tenkinti“, – Mahatma Gandhi.

Sužinokite daugiau, sekdami naujienas „Facebooke“!


Jei norite astrologės paklausti apie savo gyvenimą, tam tikras situacijas, sužinoti poros suderinamumą ar tinkamą specialybę, registruokitės Lanos Kutkytės konsultacijai „Facebook“ paskyroje „Sadhana“.