Aštrialiežuvis Džiugas Siaurusaitis nesusilaikė: išpeikė grupės „Vairo“ lyderio R. Janušo anglų kalbos tarimą

R. Janušo įsikūnijimas į Johną Lennoną/Dovydo Beržinio nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Grupė „Vairas“ – vienas seniausių ir vis dar karjerą tęsiančių muzikinių sąstatų Lietuvoje. Net 58-erius metus gerbėjus džiuginanti grupė iš Šiaulių bene visą laiką dainas atlikdavo tik lietuviškai. Anglų kalba retai skamba „Vairo“ repertuare.

„Yra tekę Amerikoje dainuoti angliškai. Viena lietuvių bendruomenė to paprašė, nors man labai keista buvo. O man atsakė, kad kai kurių lietuvių vaikai jau yra gimę Amerikoje ir jie lietuviškai jau nebesupranta. Tačiau jie labai nori lietuvybės, tai teko“, – pasakoja anglų kalbą itin mažai mokantis grupės lyderis Rolandas Janušas.

„Muzikinėje kaukėje“ šį šeštadienio vakarą vyras sulauks netikėto išbandymo – suvaidinti Johną Lennoną iš grupės „The Beatles“ ir atlikti kūrinį „Happy Xmas (War Is Over)“. Užsienio kalba laisvai nekalbančiam Rolandui tai bus itin sunki užduotis. „Aš labai mažai angliškai esu dainavęs“, – sakys tautiška grupe „Vairą“ pavadinęs R. Janušas.

Prieššventinėje laidoje Algis Ramanauskas Rolando klaus ne tik apie repeticijas ir sunkumus, įkūnijant Johną Lennoną, bet ir apie švenčių laukimą. „Kalėdos ir Kūčios mūsų šeimoje nuo mažų dienų, net tarybiniais laikais, kai nebuvo leidžiama, buvo švenčiama“, – pasakos grupės „Vairas“ narys.

R. Janušo įsikūnijimas į Johną Lennoną/Dovydo Beržinio nuotr.
R. Janušo įsikūnijimas į Johną Lennoną/Dovydo Beržinio nuotr.

Panašu, kad Rolandas neveltui pasirinks atlikti šaltojo sezono švenčių himnu neretai pavadinamą kūrinį – garsus vyras nusistebės, jog yra žmonų, kurie visai nepuoselėja tradicijų: „Keista, nes prieš porą dienų nugirdau dviejų merginų pokalbį: viena kitos paklausė „o kurią dieną Kalėdos?“. Įsivaizduojat, yra žmonių, kurie žino kas yra Kalėdos, bet kurią dieną nežino.“

Šventišką kūrinį atlikęs „Vairo“ narys Kalėdų laukimu užpildys kiekvieno širdį. „Muzikinės kaukės“ komisijos narė Inga Valinskienė neslėps nuostabos. „Kai šnekėjomės su juo po praėjusios laidos, jis džiaugėsi, sako: „kaip gerai, kad aš tokio unikalaus veido, nepavyksta man būti į nieką panašiu“. Pavyko, žinok. Pavyko šį kartą“, – Rolandą Janušą pagirs ji.

„Prisidedu prie Ingos komplimentų – tikrai buvai panašus. Tokia šventinė daina, visus čia taip nuteikė“, – kalbės Džiugas Siaurusaitis, turėsiantis priekaištų tik dėl anglų kalbos tarimo. „Jeigu dar tave būtų dainos gale kažkas nušovę už anglų kalbą, tai būtų išvis gerai, – juokaus jis. – Bet šiaip viskas puiku.“

Kiek balų už savo bandymą virsti Johnu Lennonu gaus Rolandas Janušas? Ar jam nepamaišys anglų kalbos spragos? Kuo virs kiti dalyviai ir kaip atrodys jų vieno vakaro virsmai? Prieššventinė „Muzikinės kaukės“ laida ir dešimt naujų projekto dalyvių įsikūnijimų – jau šį šeštadienio vakarą, 19:30 val. per BTV.

Skaitykite daugiau