Aštraus Karlo Lagerfeldo liežuvio aukomis tapo ir Kim Kardashian, ir princesė Diana

Dizaineris Karlas Lagerfeldas / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-05-15 17:27
Ko gero, mados pasaulyje yra dvi asmenybės, kurios gali kalbėti, ką panorėjusios, ir joms nieko nebus. Tiesa, Anna Wintour plepumu nepasižymi, o štai Karlas LAGERFELDAS (84) nepraleidžia progos pasisakyti.

Jis kalba be atodairos – nebodamas „ką kiti pagalvos“, beveik niekada neatsiprašinėja ir nesiteisina, jei kam jo mintys nepatinka. Lagerfeldas nepripažįsta autoritetų ir taisyklių ir tiesiai šviesiai rėžia, jog vienintelis gyvas padaras, kurį myli, – jo katė Choupette, kurią, sakoma, laiko savo turtų įpėdine ir juokauja, kad jiedu – išties sena pora (nors gal ir nejuokauja – dizainerio humoro jausmas labai savitas).

Naujausiame interviu prancūzų žurnalui „Numero“ Lagerfeldas pasakoja, kad jo baltoji augintinė, turinti asmenines paskyras tviteryje ir instagrame, – vienintelė būtybė, kuriai patinka jo naujoji barzda. Ji mėgsta ją laižyti, kai abu įsitaiso lovoje, kur miega ant vienos pagalvės. O pildant paskutinę valią dizaineris pageidauja būti kremuotas ir nurodė sumaišyti savo pelenus su jo motinos ir Choupette – jei ši išeisianti iš šio pasaulio anksčiau.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Garbaus amžiaus dizainerio pageidavimas ir po mirties nesiskirti su dievinama augintine skamba net nostalgiškai. Kaip ir mintis atsiauginti barzdą – jį įkvėpė prieš keturiasdešimt metų darytas fotografo Helmuto Newtono portretas. Nuotraukoje jis dar nežilas ir gausiai plaukuotas it jaunas revoliucionierius. Bet neapsigaukite – Lagerfeldas (vis dar) mirtinai talentingas, apdovanotas nepriekaištinga intuicija, kandus kaip visada ir nedvejojantis, ar žodžiai ko neįžeis.

Aišku, kad įžeis, – kaip kažkada, dizaineriui pareiškus, kad jei būtų rusė, būtų lesbietė, mat rusų vyrai tokie bjaurūs, pasipiktino „visa Rusija“. Jis vadino Adele per stora, nors ir „apdovanota gražiu veidu ir dievišku balsu“ (žinote tuos komplimentus, kurie skamba kaip įžeidimas?), siūlė Pippai Middleton rodytis publikai atgręžus sėdynę, nes jos veidas nedailus, sakė, kad velionė princesė Diana buvo graži, miela, bet kvaila, o Heidi Klum niekas nepažįsta Prancūzijoje. Kim Kardashian, Meryl Streep, Lana Del Rey, Sealas – jei visus, ką Lagerfeldas kada sudirbo, surikiuotum į eilę, išeitų neblogas žvaigždynas.

Štai ir dabar dizaineris, kuriantis „Chanel“, „Fendi“, savo paties mados namams ir aprėpiantis tokį darbo barą, su kuriuo nesusidoroja jaunesni, pareiškė, kad verčiau nusižudytų, nei atsidurtų negyvenamoje saloje jaunųjų kolegų Jonathano Andersono ar Virgilo Abloh draugijoje. Jis apskritai neapdovanotas solidarumu ir jei ko nors nemėgsta, to neslepia – sakykim, negedėjo praėjusį lapkritį mirusio Azzedine’o Alaïos, o išgirdęs apie Pierre’o Bergé, ilgamečio Yves’o Saint Laurent’o partnerio, mirtį pasiūlė savo floristui nusiųsti kaktusą vietoj užuojautos puokštės. Ir iš viso – Alaïa paskutiniais karjeros metais tekūręs „balerinas menopauzę išgyvenančioms mados aukoms“ (tai – „kaizerio Karlo“ žodžiai).

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Lagerfeldui per akis nusibodo #metoo judėjimas (girdi, negi žvaigždutėms prireikė 20 metų prisiminti, kad patyrė seksualinę prievartą ar prie jų priekabiauta?), bet drauge jis nekenčia ir Harvey Weinsteino. O su #metoo iniciatyva turi asmeninių sąskaitų – dizainerio žodžiais, jei kūrėjas turės klausti modelio, ar patogu taip pozuoti, jo rankos, galima sakyti, surištos. Jį ypač papiktino istorija, kai manekenė pasiskundė, kad stilistas numovė jai kelnes, ir šis, apkaltintas seksualiniu priekabiavimu, turėjo palikti mados industriją ir darbą (kalbama apie buvusį „Interview“ meno direktorių Karlą Templerį, kategoriškai neigusį įtarimus, bet vis tiek netekusį vietos žurnale). Lagerfeldas kerta tiesiai: „Jei nenori, kad tau mautų kelnes, nebūk modeliu, eik į vienuolyną!“

Sąrašas personų, kurios jam nepatinka, kurių nekenčia ar apie kurias negalvoja visai, – begalinis. O žmonių, kuriems jaučia simpatiją ir gerbia, kur kas mažiau. Štai penketas tokių: Rihanna kaip mados kūrėja, jauna prancūzų dizainerė Marine Serre, dirbanti „Balenciaga“ ir turinti savo vardo liniją, bei aktorės Julianne Moore, Jessica Chastain ir Kristen Stewart.

Helmuto Newtono nuotr.
Helmuto Newtono nuotr.

Naujausi straipsniai