Asta Stašaitytė palietė svarbią temą: nepamirškite vaikų, likusių su smurtaujančiais tėvais

Asta Stašaitytė/Gretos Skaraitienės nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Antradienio vakarą TV laidų vedėja Asta Stašaitytė palietė itin opią šiomis dienomis temą. Siaučiant koronavirusui, Lietuvoje karantinas vyksta jau daugiau nei tris savaites, tuo tarpu dauguma vaikų namuose kenčia nepriteklių, yra su smurtaujančiais tėvais.

Portalui Žmonės.lt susisiekus su Asta Stašaityte, ši paragino visus prisidėti prie organizacjos, padedančios vaikams ir paaukoti šiuo sunkiu metu svetainėje aukok.lt.

Žinoma moteris pastebėjo, kad karantinui tęsiantis gana ilgą laiką, vaikams, kurie auga tikrai ne geriausiomis sąlygomis, dabar – ypač sunku.

„Pagalvokite apie vaikus, kurie sėdi karantine, nepritekliuje, su girtaujaunčiais, staugiančiais, smurtaujančiais tėvais. 

Mokykloje, stadione, būrelyje ar dienos centre – nors trumpam užsimiršdavo namų košmarai. Dabar nėra, kur dūšiai atsigauti ir šilto maisto gauti...“ – sakė Asta. 

Asta Stašaitytė / Gretos Skaraitienės nuotr.

Moteris prisidėjo prie organizacijos, lankančios vaikus namuose. 

„Kviečiu ir jus šiai ar kitai panašiai organizacijai padėti“, – ragino A. Stašaitytė.

SOS vaikų kaimai nuolat teikia pagalbą šeimoms, kurios ieško pagalbos sprendžiant vaikų priežiūros, auklėjimo klausimus. Dažnu atveju šeimos išgyvena krizę dėl netinkamų priimtų sprendimų jau daug anksčiau: t.y., kai šeima pasirenka problemos sprendimo būdą alkoholį, narkotikus, lošimą, kai santykiai pereina į psichologinį smurtą, o iš jo į fizinį smurtą – už viso to stovi ir kenčia jų vaikai.

Lietuvoje paskelbus karantiną, šios problemos niekur nedingo ir tampa dar ryškesnės, nes šeimos nebegali gauti tinkamo užimtumo, pagalbos, būti kitoje saugioje aplinkoje. Besikaupiantis liūdesys, nerimas, baimė, neišveikta emocija gali labai greitai „sprogti“ ir tada pasekmes pajaučia visi šeimos nariai, įskaitant ir vaikus. 650 šeimų tapo visiškai priklausomos nuo SOS vaikų kaimų socialinių darbuotojų, kurie kiekvieną dieną teikia palaikymo, psichologinę pagalbą, konsultuoja tėvus, kaip elgtis, ramina vaikus, esant krizinėms situacijoms, net kviečia policiją.

Atsižvelgdami į šią susidariusią padėtį, SOS vaikų kaimų komanda ruošia maisto, higienos, vaistų, dezinfekavimo priemones šeimoms, kurios gyvena skurde ir neturi galimybės nuvažiuoti pasiimti pagalbos priemonių. Taip pat sudaro sąlygas psichologams konsultuoti šeimas nuotoliniu būdu.

Skaitykite daugiau