Asta Stašaitytė-Masalskienė: „Kokybiškas laikas su šeima man – pokalbiai ir kelionės“

Giedrius Masalskis su žmona Asta Stašaityte-Masalskiene ir sūnumis Danieliumi ir Emiliu / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Įpusėjus gegužei – šeimos mėnesiui ir laukiant didžiausios šalyje Šeimų šventės, kuri vyks pirmą birželio šeštadienį, žinomos moterys paatviravo, kaip planuoja savo šeimos laisvalaikį.

Televizijos laidų vedėja, prodiuserė ir visuomenės veikėja Edita Mildažytė sako, kad visas laikas, praleistas su šeima, jai yra brangus ir kokybiškas. Su tuo sutinka ir kita žinoma moteris – Asta Stašaitytė-Masalskienė: pasak jos, pokalbiai ir dalijimasis emocijomis yra auksinės gyvenimo valandos.

„Kokybiškas laikas su šeima man – atsipalaidavimas, neforsavimas, pokalbiai ir kelionės. Tada, kai dalijamės emocijomis, išgyvenimais, o kartais – ir tyla“, – sako A.Stašaitytė-Masalskienė.

Edita Mildažytė / Mariaus Žičiaus nuotr.

Panašiomis mintimis dalijasi ir E.Mildažytė. „Tikrai ne tiek svarbu, ką kartu veikiame. Ar sėdime prie pirties, ar einame į miestą pavakarieniauti, ar netgi tuomet, kai tiesiog tylime, – tas kartu praleistas laikas visada yra kokybiškas“, – tikina ji.

Kalbėdama apie kasdienes šeimos tradicijas, A.Stašaitytė-Masalskienė pasakoja, jog jų šeimoje kiekvienos dienos „atrama“ yra pusryčiai.

„Kai kas nepabaigtus namų darbus ruošia, kai kas jau košę valgo, kai kas pasakoja savo dienos planus. Pusryčiai drauge mums svarbūs, kad neišsilakstytume į darbus išsibarstę“, – sako žinoma moteris.

Taip pat pavyzdingai šeima stengiasi susėsti prie vakarienės stalo, bet ne visada pavyksta – kažkas užtrunka darbe, kažkam užsitęsia būrelis. „Tokiu atveju bent susėdame kartu išgerti arbatos, nes prie jos įvyksta pokalbis“, – teigia A.Stašaitytė-Masalskienė.

Edita Mildažytė / Mariaus Žičiaus nuotr.

Kurti savo šeimos tradicijas ir kokybiškai laiką leisti drauge visas Lietuvos šeimas kviečia ir kasmetinė, jau penktoji Šeimų šventė, kuri birželio pirmą šeštadienį vyks „Harmony Parke“. Šiemetinio renginio programoje itin gausu įvairių nemokamų pramogų tiek vaikams, tiek suaugusiems, į „Harmony“ parką suvažiuos didžiausios Lietuvos scenos žvaigždės.

Renginyje nebus alkoholio, o visos pramogos – nemokamos. Vakaro koncerte „Viena šeima–viena širdim“ – Jazzu, Merūnas, Erica Jennings, Saulius Prūsaitis ir kiti.

Žinomos moterys atskleidžia, jog ryškiausios šeimos tradicijos, kurias pačios prisimena iš vaikystės, – tai didžiosios metų šventės.

„Kadangi augau senelių šeimoje, tai puikiai pamenu senelio puoselėtas šeimos tradicijas – kalbu apie visas didžiąsias šventes, tokias kaip Kalėdos, Velykos, gimtadieniai. Senelis man įskiepijo, kad gimtadienis yra šventas reikalas: nesvarbu, koks esi užsiėmęs, nesvarbu, ką dovanoji, bet labai svarbu žmogų pasveikinti ir pasakyti jam – man svarbu, kad tu gimei“, – pasakoja E.Mildažytė.

Edita Mildažytė / Mariaus Žičiaus nuotr.

E.Mildažytė teigia, kad laikas šeimoje yra itin svarbu. „Tradicijos, manau, leidžia suvokti apie svarbius ir nesvarbius dalykus gyvenime“, – teigia ji.

Neatsiejama Masalskių šeimos laisvalaikio dalis yra stalo žaidimai. „Turime jų daugybę, turbūt visus, kurie populiarūs Lietuvoje“, – teigia Asta.

Ji prisipažįsta, kad pagrindinis šeimos laisvalaikio konkurentas yra „ekranai“ – telefonai, planšetės, kompiuteris. Norint nuo jų atplėšti šeimos narius, kartais tenka ir griežtesnį žodį pasakyti. „Tačiau vos tik pradedame užsiimti kita veikla, vaikams būna ir smagu, ir įdomu. Ir nors neretai tenka pakovoti su virtualia erdve, vakar pavyzdžiui, mūsų vyresnysis sūnus su vyru gulėjo hamake, žiūrėjo į dangų, kalbėjosi. Sakyčiau, kad toks laikas yra auksinės valandos“, – sako A.Stašaitytė-Masalskienė.

TAIP PAT SKAITYKITE: Floridoje su šeima atostogavęs Giedrius Masalskis: „Kol kiti dorojo maisto likučius nuo Kūčių, mes keliavome“

Edita Mildažytė / Mariaus Žičiaus nuotr.
Skaitykite daugiau