Asta Baukutė apgailestauja, kad dėl jos gestų nutraukta LRT laida: „Esu nustebusi, labai atsiprašau“

Asta Baukutė / Laidos „Atspėk dainą“ stop kadras ir 15min nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-01-07 10:18
Šeštadienį prabilo LRT muzikiniame žaidime „Atspėk dainą“ Hitlerio gestus parodžiusi ir skandalą sukėlusi Asta Baukutė. Aktorė nesupranta LRT sprendimo nedelsiant sustabdyti laidą.

15min A.Baukutė pasakojo, kad TV eteryje norėjo pasidžiaugti žydų tautybės žmonėmis, o ne juos pažeminti.

„Tai yra normali, demokratiška šalis. Manau, kad juokauti galima. Mūsų nuostabioje Lietuvoje tokios talentingos tautos gali įkurti mokyklas, gali būti ir šou versle. Tai yra šalis, kurioje neturėtų trypti dėl šio gesto – ne tą turėjau omeny. Politikos mano geste absoliučiai jokios nebuvo. Man atrodo, kad galima džiaugtis, kad tokie dalykai, kaip žydų engimas, nevyksta Lietuvoje. Jeigu kažkas nori daryti konfliktą, ko aš tikrai nenoriu, ir jei kažkas mato blogas potekstes, aš tikrai labai atsiprašau“, – sakė A.Baukutė.

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

Penktadienio vakarą LRT televizijos muzikiniame žaidime „Atspėk dainą“ kovėsi dvi komandos. Vienoje jų muzikines žinias su kolegomis demonstravo A.Baukutė, o kitoje – Giedrius Drukteinis, kuris nusprendė savo komandą pavadinti „žydais“ ir „rašto žmonėmis“.

Jos komandai atspėjus dainininko Simono Donskovo atliekamą dainą, A.Baukutė pratrūko džiaugsmu ir šoktelėjusi iš kėdės parodė Hitlerį parodijuojančius gestus – iškėlė ranką į viršų ir prisidėjo du pirštus prie lūpų.

Atsisėdusi į kėdę, A.Baukutė netvardė emocijų ir rodydama pirštu į priešininkų komandą, šaukė: „Žydas, žydas...“.

TAIP PAT SKAITYKITE: LRT eteryje Hitlerio gestus parodžiusi Asta Baukutė sukėlė skandalą: laida „Atspėk dainą“ sustabdyta

Šaukdama šiuos žodžius, A.Baukutė turėjo omeny atlikėjo S.Donskovo kilmę ir bandė pašiepti priešininkų komandą, kaip jie, pasivadinę žydais, nesugebėjo atspėti S.Donskovo atliekamos dainos.

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

A.Baukutė teigė, kad dainininką S.Donskovą puikiai pažįsta. Pažinojo ir mirusį jo pusbrolį Leonidą Donskį.

„S.Donskovas yra nuostabus – kaip ir jo amžiną atilsį pusbrolis Leonidas Donskis. Jie yra be galo talentingi ir džiaugiuosi, kad šios tautos atstovų yra Lietuvoje ir noriu, kad jų būtų dar daugiau visur. Neturėtų būti baimių, fobijų, kad mano geste kažką kažkas įžvelgė. Sovietiniais laikais mes bijojome apie viską juokauti, o čia įžvelgiamos kažkokios potekstės“, – sakė A.Baukutė.

Paklausta, kaip vertina LRT sprendimą stabdyti laidą, A.Baukutė teigė, kad yra šokiruota, jog liko nesuprasta.

„Aš tų dalykų nežinau, į juos nesikišu, nes jie ne mano kompetencijoje. Aš pasidžiaugiau šia tauta, nes išgirdau S.Donskovo dainą, kuris yra žydas. Juos beprotiškai myliu. Jeigu aš ką nors įžeidžiau ir kažkas nesuprato mano humoro, darkart labai atsiprašau. Esu labai nustebusi. Tai ženklas, kad mes kažko bijome. Chaplinas irgi negalėjo juokauti, sukūręs filmą apie Hitlerį?“ – 15min kalbėjo A.Baukutė.

Penktadienio vakarą po laidos feisbuke iškart pasirodė šio epizodo įrašas. Internautai kėlė klausimą, ar dera LRT eteryje rodyti tokius gestus, juolab kad laida ne tiesioginė, o sumontuota! Tuo, ką išvydo, negalėjo patikėti operos solistas Rafailas Karpis, dainininkė Justė Arlauskaitė-Jazzu ir kiti.

Kilus skandalui socialiniame tinkle pasisakė ir šios laidos vedėja Beata Tiškevič. Ji apgailestavo, kad žiūrovams teko išvysti tokius A.Baukutės gestus.

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Labai atsiprašau už šį vaizdą. Tai visiškai prieštarauja mano ir kolegos vertybėms. Kai įvyko šis incidentas studijoje, su Arūnu (Valinsku – aut.past.) pasijutome labai nepatogiai, tačiau, tvirtai žinodami, kad toks dalykas į eterį tikrai nepaklius, tęsėme laidą.

Dabar man gaila, kad nesureagavome garsiai, neatkreipėme į tai dėmesio, tai rodo, kad mes esame abejingi. Ne, mes nesame abejingi.

Man labai gėda dėl to, kad šįvakar jums teko matyti tokį dalyką. Nuoširdžiai visų atsiprašau ir tikiuosi, kad už tai atsakomybę prisiims atsakingi asmenys, nes tokių dalykų eteryje būti negali“, – teigė B.Tiškevič.

Laida „Atspėk dainą“ – sustabdyta

Po vidurnakčio į kilusį skandalą sureagavo ir jį gesinti ėmėsi LRT generalinio direktoriaus pavaduotojas Rimvydas Paleckis:

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Tik sužinojęs apie komentuojamą šio penktadienio vakaro laidos „Atspėk dainą“ epizodą, peržiūrėjau. Esu šokiruotas. Tai niekaip nesiderina su LRT propaguojamomis vertybėmis. Kaip atsakingas už LRT programą ir laikinai einantis LRT generalinio direktoriaus pareigas nuoširdžiai atsiprašau mūsų žiūrovų.

Apie incidentą informuotas LRT generalinis direktorius priėmė sprendimą laidą nedelsiant stabdyti. Šeštadienį numatyti projekto filmavimai neįvyks. Laida jau išimta iš LRT Mediatekos, nebus rodomi savaitgalį suplanuoti kartojimai.“

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai